Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karol12332

Działka na gospodarstwo

Polecane posty

karol12332    0

Witam. Mam pytanie co do wielkości działki. Ile potrzeba arów, żeby pomieścic dom, silosy, wiaty, hale, obore wolnostnowiskowa dla 50 krow + jakieś pastwisko i rożne rzeczy potrzebne do hodowli krow. I ile grontow ornych(i co nanich siać) i łak dla tej ilosci bydla?

Wiadomość z agroFakt.pl

karol12332    0

Obore wraz z pastwiskiem to raczej po drugiej stronie działki

A jakie Wy poleciliście by ustawienie budynków na prostokątnej działce, macie jakieś rady?

Edytowano przez karol12332

A jaki dokładnie metraż działki? Podaj więcej szczegółów i może wtedy uda się doradzić coś sensownego w kwestii ustawienia budynków.

www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Smitty
      Witam!
      Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem AF chciałbym się z wszystkimi przywitać.
      Więc sprawa wygląda tak:
      Posiadam gospodarstwo 4 ha (3 ornego (klasa III i IV) i 1 łąk z czego te łąki są bardzo zaniedbane)
      Z maszyn posiadam:
      Ursus C-360
      Pług 2 skibowy
      Siewnik konny przerobiony oczywiście na zaczep do ciągnika
      Rozsiewacz Lej
      Przyczepę 
      Śrutownik Bąk z silnikiem

Budynki:
      Stodoła z 2 sklepiskami 
      Chlew z kojcami dla świń i kojcami dla krów.
      Nad Chlewem znajduje się jeszcze 1 sklepisko i magazyn na słomę i siano

Zwierzęta:
      Posiadam kury (25 szt) i króliki (10 szt) ale to tylko tak dla hobby

Moje pytania brzmią:
      Jak rozwinąć to gospodarstwo?
      W jakim kierunku dobrze jest się rozwijać?
      Co dokupić do parku maszynowego?

Z góry dziękuje za wszelkie rady i proszę o powstrzymanie się od pisania postów typu: Lepiej oddaj to w dzierżawę albo sprzedaj!
      Mam duże a wręcz bardzo duże chęci do rozwinięcia gospodarstwa.
      Jeśli to zły dział proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam
    • Przez RobertG93
      Witam Wszystkich
      Jestem studentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Aktualnie jest to VII semestr i jest w trakcie pisania pracy inżynierskiej.
      Aktualnie mam problem z jednym zagadnieniem. Czym się różni gospodarstwo indywidualne od gospodarstwa rodzinnego? Nigdzie na internecie nie znalazłem "porównania". 

Jedyne co udało mi się odszukać:

"1. Za gospodarstwo rodzinne uważa się gospodarstwo rolne:
      1) prowadzone przez rolnika indywidualnego oraz
      2) w którym łączna powierzchnia użytków rolnych jest nie większa niż 300 ha."

Natomiast gospodarstwo indywidualne:

"Gospodarstwo rolne użytkowane przez osobę fizyczną.

Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:
      Gospodarstwa indywidualne obejmują:
      gospodarstwa o powierzchni 1 ha i więcej użytków rolnych,"

Na pierwszy rzut oka oba gospodarstwa są tym samym.
      Czy gospodarstwa indywidualne są ograniczone powierzchnia użytków rolnych do 300ha?

pozdrawiam

• Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez GPrzemek
      Witam,
      Chciałbym się Was poradzić, a mianowicie chciałbym kupić gospodarstwo 14ha IV/V klasa ziemi na kredyt. Jego cena to około 200 tys. Ale zaczynam od zera więc musiałbym zakupić sprzęt (coś podstawowego). Chciałbym siać tylko zboże (żyto,owies,pszenżyto,łubin). Nie chcę żeby na razie z gospodarstwa płyną mój cały dochód lecz żeby coś tam zawsze z tego płyneło. I tak nie mam roboty stałej bo studiuje i głownie robię na czarno, majątku nie mam (chociaż na gospodarce spędziłem kilkanaście lat). Chciałbym wziąć kredyt ale nie mam pojęcia czy w jakieś formie udało by mi się go uzyskać, może coś wiecie- to jest pierwsze pytanie, drugie to czy da radę spłacać kredyt z samego gospodarstwa bez dodatkowego wpływu.
    • Przez magdac
      Witajcie, 

od jakiegoś czasu zastanawiam się, jak duży procent młodych ludzi przejmie gospodarstw po swoich rodzicach. Kto z Was zamierza albo już przejął schedę po rodzicach? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.