cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

Dawid727    153

@ murtek3 , mi nie chcieli dać 130 konnego ciągnika na 100 ha udokumentowanych pod prow z czego na 60 hektarach rosną poplony a liczyła mi się tylko 16stka...

 

Także jestem pełen podziwu dla ludzi którzy na 20-40 ha chcą brać ciagniki o mocy 120-150 koni... A jeszcze większy podziw i niedowierzanie jest wtedy gdy oni te maszyny dostają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dawid727

Wow to naprawdę dziwne :D

 

A ja się wcale takim ludziom nie dziwię, gdyż:

1. Mają pieniądze, stać ich na taki sprzęt

2. Liczą, jest możliwość poszerzenia gospodarstwa

3. Mają maszyny do takich ciągników co zmusza ich do kupna dużego ciągnika

4. Przeważnie jeszcze gdzieś pracują lub mają inne zajęcia, co zmusza ich do szybkiego wykonywania prac polowych

5. Jest jedyna okazja na kupno nowego ciągnika

6. Chcą się pochwalić przed innymi

7. Mają dość napraw starych ciągników i ciągłego dokładania do nich

 

Więc się nie DZIW. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy w momencie złożenia wniosku na MGR trzeba mieć 4 esu czy jest jakiś czas na osiągniecie tej wartości. Znajomy planuje przekroczenie 4 esu w 2011 roku czy może składac wniosek w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

witam. chciał bym się zapytać czy też mielibyśmy szanse z ojcem na dofinansowanie?? chcieli byśmy zakupić; ciągnik 90km z turem, rozrzutnik ok 8ton, i agregat uprawowy 4,2m. posiadamy 17 ha gruntów ornych i 1,5 stałych łąk, ok 55 sztuk bydła z czego 22 to krowy dojne. dodam że nigdy wcześniej nie korzystałem z pomocy unii. z góry dzia za odpowiedzi i zapraszam na gg 15545017


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

mamy ursusa 914 z 1984 roku ale zamierzamy go sprzedać.mamy jeszcze zetora 5011 z 1984. nie mamy dzierżaw. no może za jakiś czas przybedzie :D


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milkor    0

hej!

będę w tym roku korzystał zarówno z młodego rolnika jak i modernizacji, mam nadzieję że rozporządzenie umożliwi mi to terminowo.

W Kwestiach dofinansowania jak i dotacji mam zapewnioną pomoc osoby "z branży", tak że tu jestem spokojny :D sęk w tym, że będziemy wymieniać znaczną część taboru, a nie bardzo orientuję się w nowoczesnym sprzęcie.

 

Podpowiedzcie gdzie zaczerpnąć języka odnośnie tego jakiego typu maszyna byłaby dla mnie najkorzystniejsza, na co zwrócić uwagę a co sobie podarować podczas rozmów z dealerem i w jaki sposób poznać chociaż orientacyjne ceny maszyn by móc planować na co mogę sobie pozwolić.

 

Z góry dzięki za pomoc :D

w razie czego podaję mój @: milkor@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

zetor14

Moim zdaniem powinieneś dostać ciągnik ponieważ jak masz dużo bydła i jest to udokumentowane to wniosek powinien pójść bez problemu .Na jeden ha jest ok 4km czyli 17*4=68km.

Henius91

Mój kolega wziął na modernizacje Proxime Plus 85 na 15ha ale ma sporo trzody chlewnej.W woj. Opolskim w 2009r jak braliśmy maszyny to było mało wniosków więc domyślam się jak każdy porządnie udokumentował to sprzęt dofinansowanie mógł dostać.

milkor

Napisz ile masz ha ,jaki sprzęt chcesz kupić ,jaką masz hodowle ile mniej więcej jesteś w stanie wydać ,jesteś na vacie? Nie sugeruj się dealerem ponieważ oni chcą tylko sprzedać i zachwalają pomimo wszystko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam, ja chcialbym sie dowiedziec, posiadamy 9ha ornego pola, miesiecznie oddajemy ok. 6 tys l mleka, mamy wysluzonego c-360. Czy sa wgl najmniejsze szanse na zakup jakiegos ciagnika najlepiej ok 70-80 km+ przyczepa samozbierajaca, tur, zwijarka, woz asenizacyjny? Jesli dopisze ze chcialbym swiadczyc tym sprzetem uslugi to bedzie to plus czy minus? Jak to jest z pieniedzmi z PROW-u? Zalozmy ze wniosek rozpatrza pozytywnie i co dalej? PRzedstawiam im faktury i oddaja mi polowe? do kiedy trwa ten PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milkor    0

kamil900830

właśnie tego najbardziej się obawiam z tymi dealerami, każdy swoje chwali...

Na chwilę obecną mam dobry kontakt z dealerem Unii Group, niestety nie miałem okazji użytkować żadnego sprzętu od nich.

Generalnie nie mam uprzedzeń np. co do kraju pochodzenia producenta lub parcia na "markowe" maszyny mają służyć, pracować na siebie i mieć w pobliżu serwis :D

 

nasz aktualny areał to 52ha łącznie z łąkami, a ferma specjalizuje się w chowie gęsi zarówno reprodukcyjnych jak i rzeźnych.

kwota jaką chcę przeznaczyć na wymianę sprzętu to około 430 tys zł

 

Najwyższy priorytet zakupu mają:

- ciągnik - (110-120 KM, orka, transport, zwijarka)

- pług 4 lub 5 skib, (zwykły - zagonowy)

- przyczepa - wywrotka

- agregat uprawowy

- siewnik rzędowy - (taki by mógł pracować również z ursusem 5314)

- rozsiewacz nawozowy (j.w.)

- opryskiwacz zawieszany (j.w.)

- kosiarka do trawy bębnowa lub dyskowa (j.w.)

 

ponadto w zależności od tego ile powyższe będzie kosztować, interesuje mnie jeszcze coś z tego:

- niewielka przyczepa samozbierająca

- brony skrzydłowe - zawieszane

- zwijarka ( słoma i ewentualnie trochę siana)

 

 

moje pytanie, czy w ramach PROW muszę kupować osprzęt pod nowy ciągnik czy mogę coś mniejszego pod te stare maszyny??

 

Jeszcze nie jestem na Vacie i trochę obawiam się przejścia na niego, ale chcąc chociażby zakupić ten sprzęt, to już się opłaca...

 

sorki za długość posta, sugestie czy kontakt mile widziane :D

aha.. sam nie wiem czy pisze we właściwym dziale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Spokojnie możesz osprzęt pod stare ciągniki, nie bedą Cię pytali czym je będziesz ciągał...

co do Vatu, to się nie przejmuj, śmało przechodz, jeśli inwestujesz to się NAPEWNO opłaci, przekalkuluj sobie ile oddasz a ile weźmiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Witam mam pytanie :D

Czy miał bym szanse dostać na PROW z tego programu dla mleczarzy na prase i ładowacz ,oraz przerobić chlewnie na obore z wyciągami 20m/15m/2.5m.

Posiadam 50 hektarów(swoich 38ha)z czego 16ha to łąki a 34 to grunty orne.

Posiadam chodowle bydła 21 krów mlecznych i 34 sztuki jałowizny.

Działa to na takiej zasadzie ze przychodzi rzeczoznawca wycenia przeróbke powiedzmy na 120000zł zgonie z wymogami UE i mam za tyle wykonać czy jakoś inaczej??

 

Jak myślicie,czy mam szanse dostać to i to.

 

 

 

 

PS:Kiedy jest następny nabór ??Na jesieni?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przy budowlance to musisz zrobic projekt przebudowy i do niego kosztorys.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

No tak wiem. :D

Ale czy przy takim układzie to przejdzie baz większych problemów?


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

milkor

Ta suma którą podałeś to jest netto czy brutto ,myślę że masz duże pole do popisu ponieważ za te pieniądze możesz mieć śmiało zagraniczny sprzęt.A jaki to sam musisz zdecydować.Jeszcze raz się powtórze nie patrz na dilerów bo oni tylko szukają takich co wyrzucą całą kase na stół a ty puźniej się martw np. ten agregat czy siewnik nie pasuje na twoje ziemi itp.Najlepiej rozmawiać z prawdziwymi użytkownikami maszyn a nie laikami którzy chcą wcisnąć bo spora premia będzie od tak dużej sumy.

bartek26

Powinno przejść mój wujek miał mniej bydła od Ciebie i dostał dofinansowanie ale on to przerabiał w 2008r był mniejszy szał na Modernizacje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam, ja chcialbym sie dowiedziec, posiadamy 9ha ornego pola, miesiecznie oddajemy ok. 6 tys l mleka, mamy wysluzonego c-360. Czy sa wgl najmniejsze szanse na zakup jakiegos ciagnika najlepiej ok 70-80 km+ przyczepa samozbierajaca, tur, zwijarka, woz asenizacyjny? Jesli dopisze ze chcialbym swiadczyc tym sprzetem uslugi to bedzie to plus czy minus? Jak to jest z pieniedzmi z PROW-u? Zalozmy ze wniosek rozpatrza pozytywnie i co dalej? PRzedstawiam im faktury i oddaja mi polowe? do kiedy trwa ten PROW?

 

P.S Prosze moda o usuniecie tego postu, nie wiem jakim cudem wyslalem go drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Witam mam pytanie :D

Czy miał bym szanse dostać na PROW z tego programu dla mleczarzy na prase i ładowacz ,oraz przerobić chlewnie na obore z wyciągami 20m/15m/2.5m.

Posiadam 50 hektarów(swoich 38ha)z czego 16ha to łąki a 34 to grunty orne.

Posiadam chodowle bydła 21 krów mlecznych i 34 sztuki jałowizny.

Działa to na takiej zasadzie ze przychodzi rzeczoznawca wycenia przeróbke powiedzmy na 120000zł zgonie z wymogami UE i mam za tyle wykonać czy jakoś inaczej??

 

Jak myślicie,czy mam szanse dostać to i to.

 

 

 

 

PS:Kiedy jest następny nabór ??Na jesieni?

 

Mówia że ma być dla mleczarzy, ale ja w to wątpie...

Nad tą przeróbką to bym się jeszcze zastanowił, za dużo latania, przerobisz, przyjadą i się nie bedzie coś zgadzało o cm i po zwrocie... ;[

Twój wybór, ale ja osobiście nie radzę, wiele osób próbowało, chodz nie mówie ze nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli w czasie rozpatrywania zatwierdza plan to pózniej musi byc zrobione według tego planu i nie moga sie juz przyczepic.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

a mi sie wydaje, ze w tym roku nie bedzie naboru na MGR. Na stronie ARiMR czytamy:

 

" Harmonogram naborów wniosków na kolejne działania z PROW 2007-13 przewidziany do końca 2010 roku został ogłoszony 19 lipca br. na wspólnej konferencji prasowej Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego i Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa Tomasza Kołodzieja. Minister Rolnictwa przedstawił też na tej konferencji korzystne zmiany i ułatwienia w dostępie do skorzystania z możliwości wsparcia z PROW 2007-2013 zawarte w znowelizowanych rozporządzeniach.

 

Przedstawiony na tej konferencji harmonogram naborów wniosków z PROW przedstawia się następująco:

 

* "Ułatwianie startu młodym rolnikom" : od 17 sierpnia 2010 r.,

* "Renty strukturalne": w dniach 1-10 września 2010 r.,

* "Korzystanie z usług doradczych" : od 16 sierpnia 2010 r.,

* "Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej": od 12 sierpnia 2010 r.,

* "Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzenie instrumentów zapobiegawczych": od 5 października 2010 r.,

* "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej": od 24 sierpnia 2010 r.,

* "Zalesianie gruntów rolnych i innych niż rolne" - wnioski od rolników, którzy chcą po raz pierwszy skorzystać z takiej pomocy są przyjmowane w biurach powiatowych ARiMR od 1 czerwca do 31 sierpnia br.

* Ponadto trwają "ciągłe nabory wniosków" na działania: "Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności": od 15 kwietnia 2009 roku i "Grupy producentów rolnych": od 16 lipca 2007 roku. "

 

 

 

jak widac nie ma tu mowy o MGR.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

http://www.agror.pl/pl/prow/harmonogram_prow_na_2010

 

Tu piszą, że nabór na wrzesień-październik, ale nie jest to oficjalny komunikat ARIMR ani Ministerstwa Rolnictwa.

 

Gdzie indziej czytałem (ale niestety linka zgubiłem) że informacja o naborze na MGR będzie ogłoszona później, no bo obecnie są przygotowywane zmiany legislacyjne, nawał pracy, ble ble ble... Trzeba mieć nadzieję, że coś z tego będzie.

 

@karolu, skąd masz tak dokładne informacje?? Podziel się źródłem;)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj