Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adam882

sloma

Polecane posty

adam882    8

Witam.

Mam takie pytanie, czy sloma z owsa albo jęczmienia nadaje sie do scielania pod swinie. Wedlug Was jaka jest najlepsza sloma?.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

POZDRAWIAM

ADAM

dromik    4

Ja sądzę że do ścielania lepsza jest słoma z zbóż ozimych, ponieważ lepiej wchłania wilgoć, a zaś przez jara tylko przeleci i będziesz musiał jej więcej zużyć. Takie jest moje zdanie, gdyż wiem to z doświadczenia

Wiadomość z agroFakt.pl

donweter1989    180

Słyszałem dwie rozbieżne treści. Jedni mówią żeby nie ścielić prosiętom bo podobno się zapchają a drudzy ścielą i twierdzą, że jęczmienna lepsza bo delikatniejsza a nawet jak trafi się kłos to lepiej jak jest to jęczmień niż żyto. Jak ustosunkujesz się do mojej wypowiedzi?:-)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każda słoma jest dobra, zwłaszcza jak jest rok gdzie występują braki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie prawda, ścieliłem już nie raz i nigdy nic się nie działo, już bardziej po jęczmiennej nie raz wyskakiwały im krosty od tarcia, ale to też raczej rzadko.

Tomasz78    287

Mat nie pisz że nie prawda , a jestem ciekaw czy na pewno u Ciebie od jęczmiennej ,bo mi się wierzyć nie chce.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Piszę, bo to nie prawda, a wierzyć nie musisz jak nie chcesz, a czy to akurat było od jęczmiennej, to też nie wiem na pewno, bo jak już pisałem było to owszem w czasie ścielenia tą słomą, ale występowało niezwykle rzadko i u pojedynczych sztuk, bez objawów innej choroby.

OKEY    154

Nie tylko słyszałem od niektórych rolników ale i u mnie miałem przypadki uczulenia zwłaszcza prosiat na słomę jęczmienna.

lukasz222    2344

U mnie idzie praktycznie sama słoma jęczmienna i owsiana (mieszanka), w małych ilościach pszenżytnia czy pszeniczna i żadnych uczuleń czy problemów od ściółki nie ma.

Kogut    1

Ja uzywam pszenej i zytniej. Maja najlepsza chlonnosc. Ale jak nie ma to idzie wszystko:-D

Rolnik1973    1249

Ja używam każdej bo mam wszystkie odmiany zbóż. Dlamnie najlepsza owsianka, bo jak zaniosę kostkę to jest czym rozścielić, a jak zaniosę z pszenżyta to tylko "rurki" i 3x więcej trzeba kostek "masy" by zaścielić powierzchnię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować