Skocz do zawartości
filip12376

Projekt osprzętu widłowego

Polecane posty

filip12376    0

Witam!

Chciałbym zaprojektować i stworzyć osprzęt widłowy do balotów słomy. Osprzęt ma być montowany do ładowarki teleskopowej Weidemann T5625 CX80. Wstępnie udało mi się naszkicować coś takiego jak w załączniku. Widły mają służyć do zwożenie pięciu balotów z pola na raz. 

Moja propozycja posiada sekcje rozsuwaną oraz możliwość podnoszenia. Po załadunku dwóch balotów na sekcje podnoszoną podjeżdżałbym do trzech kolejnych podniósł do góry dwa poprzednie i załadował trzy kolejne. Tak załadowane 5 zawiózł na początek pola. 

Chciałbym poznać Wasze opinie lub propozycje usprawnienia. 

post-213969-0-57800500-1489419222_thumb.jpg

post-213969-0-79927200-1489419228_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    515

Jak dla mnie to przekombinowane ,przerost formy nad treścią  co nie znaczy że krytykuje

filip12376    0

Tomasz78 jakies moze propozycje ?
Jeśli sie dobrze rozplanuje poszczególne widły wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu.
A widzieliście moze jakies rozwiązanie do 4-5 balotow oprócz przyczep ?

bratrolnika    2280

dobrze zaprojektowane, czyli pomiędzy widłami do dolnych belek powinno być tyle miejsca żeby weszły belki z górnego rzędu??? to wyjdą ci 6-metrowe widły, jak dobrze liczę

bratrolnika    2280

na moje jak za górę belki złapiesz to ci widły rozerwą siatkę i belkę, i będziesz miał zbieranie widłami na środku pola

bratrolnika    2280

No właśnie, niżej. Z resztą, chcesz, próbuj, spawaj, albo się uda, albo obetniesz ta górę i będziesz woził po 3szt.

RasPutin    0

Proponowałbym zrobić coś takiego

Bierzesz 4 belki albo i nawet 6. Prostsze w budowie i od razu ładny stóg ustawisz

Marcelix    53

Filip12376 dobrze kombinujesz, tylko pomyśl nad tym, żeby górne widły opuszczały się trochę niżej. Pomyślałbym tu o jakichś prowadnicach i wcięciu w dolnej ramce żeby mogły zjechać ciut niżej i wtedy będziesz nadziewał belki bardziej w ich środku.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/

Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez Sebastian85
      Witam, 

ja trochę w drugą stronę. Mianowicie chciałem się zapytać szanownych kolegów o najmniejszą prasę wielkogabarytową. Szukam takiej która robi kostki wysokiego zgniotu, ale żeby te kostki były jak najmniejsze. Np taka kostka jak cllas Quadrant 4000, robi kostki o wymiarach 0,50 x 0,80 i co najważniejsze nie ma tych siekaczy docinających jak w innych modelach. Zależy mi też na tym by właśnie materiał był jak najmniej uszkodzony i w możliwie nie naruszonym stanie sprasowany.

A jak na tym polu wypadają prasy innych firm ? 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję 

Pozdrawiam 

• Przez Kafior
      Witam Posiadam na sprzedaż:
      -Ciągnik Deutz Fahr Agrotron 85 z ładowaczem czołowym Mailleux 100. Rok produkcji: 2000, cena 72 000 zł. Inne informacje i zdjęcia są dostępne pod linkiem http://olx.pl/oferta/deutz-fahr-agrotron-85-CID757-ID9gMrT.html

-Volvo FH 12 + przyczepa Kassbohrer- platforma przystosowana do słomy. Rok produkcji: 1994, cena 32 000 zł. Inne informacje i zdjęcia dostępne pod linkiem http://olx.pl/oferta/volvo-fh-12-przyczepa-kassbohrer-CID5-IDc7fNR.html

-Pług RabeWerk 5-skibowy, obracalny, vario. Dodatkowo są do niego przedpłużki. Cena 21 000 zł. Zdjęcia http://olx.pl/oferta/plug-rabewerk-5-skibowy-orbracalny-vario-CID757-IDc7bUj.html

Po więcej informacji zapraszam pod numer telefonu 500 153 560 Woj. Lubelskie, Powiat Parczewski 

• Przez dexterek
      Witam wszystkich! Chciałbym się dowiedzieć (może inni też by chcieli), które paliwa do suszarni są najlepsze i dlaczego? Wiadomo, że najwygodniejszy jest gaz ziemny, ale drogi, podobno najtańsza słoma, ale z nią jest kupa zabawy. Jakie macie doświadczenia z innymi źródłami energii? Poza tym w przypadku niektórych paliw konieczne są dodatkowe urządzenia okołosuszarnicze, jak na przykład wymiennik ciepła. Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń!

Informacja do Adminów: jeśli jest już podobny temat, proszę o podłaczenie.
    • Przez crickmaverick
      Witam serdecznie mam sporo słomy i che sie wymienić z lokalnym gęsiarzem na obornik od gęsi natomiast jako ze pierwszy raz w zyciu bede to robil nie wiem w jakim stosunku sie wymienic słoma do obornika.

przedmiotem wymiany będą bele okrągłe słomy średnica 150 cm po prasie pasowej mocno ubite, wagi bel nie znam

ile obornika powinienem otrzymać za 100 takich bel?

ile obornika gęsiego stosuje sie na hektar? ( pod zboża i kukurydze na ziemi kl 3-5)?

ten człowiek sam ode mnie odbierze słomę a obornik będzie ładowany na naczepę łódkę około 27 ton.

za te 100 belek na ile hektarów powinienem otrzymać mniej więcej obornika?

u nas tez sa kurniki ale tam sprawa wyglada inaczej tam sie zawozi słome na kurnik i to co sie zawiozło sie odbiera a u tego pana on odbera słome od każdego i on nie rodziela na kurniki tylko scieli do bolu i raz do roku czysci gęsnik.

prosze o pomoc.