Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PolishLandwirt

Pompa paliwowa

Polecane posty

Witam BRAĆ ROLNICZĄ !

Mojemu koledze w poniedziałek Zetor ,którego jest właścicielem wkręcił się na bardzo wysokie obroty silnika (awaria pompy paliwowej podobno) po czym silnik zgasł i już nie odpalił . W związku z tym mam pytanie czy przy bardzo wysokich obrotach (nie do osiągnięcia przez wciśnięcie gazu ,,do dechy'') przez ok 10min mogło dojść do uszkodzenia silnika ? Liczę na pomoc znawców mechaniki i mechaników .

Oczywiście, że TAK. Zobaczcie czy wał się obraca, wykręćcie wtryski i kluczem pokręćcie wałem w żadnym wypadku nie na zaciąg bo jak rzeczywiście się coś zatarło to jeszcze więcej szkód narobicie.

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil496    39

Coś takiego u mnie też sie stało tylko że w kombajnie fortschritt silnik IFA 4. Wkręcił sie na mega wysokie obroty, pochodził ze 3 minuty i zgasł z powodu iż nie nadążało paliwo docierać do pompy wtryskowej i sie zapowietrzył ;) Regeneracja pompy załatwiła sprawę

Kumpel do zetora wlał pewnie brudne paliwo, bo po wymontowaniu pompy tak powiedział mechanik i naprawiał mią ale szczerze mówiąc to dokładnie nie wim co w niej robił.

tomek73    186

Po prostu regulator obrotów zaciął sie, tak bywa niekiedy.Silnik może wkręcić sie na 4-5 tyś obrotów, i może się rozlecieć. Koło mnie w MTZ 2 miesięcznym zawory pourywało.

A mechanik tak powiedział że paliwo bo było mu wygodnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować