Polecane posty

Taurus83    897

To wychodziły bez ? Wodna to raczej badziewie. Pogadaj z lokalnym specem od klimy to ci dorobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    118

Klima w tych ciągnikach była w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1872

Były też bez klimy i  bez kabiny ale w Stanach.

IMG_2120.JPG

CASE IH Tractors For Sale in LADOGA, INDIANA | TractorHouse.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    897

Przy pokrętle od ustawienia temperatury masz kontrolkę od klimy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1025

W moim nie ma pokrętła ani kontrolki, puste miejsce na panelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    118

Mam pytanie, chodzi o przedni most.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa blokada dyferencjału? Czy test ona o ograniczonym poślizgu czy stała podczas jazdy na wprost? Próbuje wyeliminować drgania podczas jazdy na twardym gruncie/asfalcie które pojawiają sie przy większych prędkościach. Mam luzy na zwrotnicach i chce most wysłać do regeneracji gniazd. Jeśli chodzi o drgania to wyeliminowałem już skrzynie i tłumik drgań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    118

No właśnie, opony sa z 2002roku bieżnik 80% markowe, może to one, ciągnik praktycznie robi w polu i sie nie ścierają zbytnio więc ich nigdy nie wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    229

Podczas jazdy na wprost półosie dociskają tarczki w mechanizmie różnicowym. Jak masz zwrotnice rozbite to na pewno się odsuwają i nie działa. Jest ryzyko przeskoczenia zębatek przy skręcaniu wytedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    118

To nie jest LSD? Na zasadzie różnic w prędkości obracania sie kół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    229

Nie do końca, poniekąd troszke tak jest, aczkolwiek w tym przypadku tylko gdy koła są na wprost, to obie półosie dociskają tarczki w mechanizmie, przez co równo ciągną, natomiast jak skręcasz, to półoś jedna się odsuwa, przez co odblokowuje mechanizm po jednej stronie lub drugiej zależnie od strony w którą się skręca. Jest to dosyć słabe rozwiązanie z racji tego, że gdy właśnie zwrotnice dostą luzu, mechanizm ulega szybkiemu zużyciu i potem nawet po skasowaniu luzu rzadko kiedy działa prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    118
1 minutę temu, Rowan napisał:

Nie do końca, poniekąd troszke tak jest, aczkolwiek w tym przypadku tylko gdy koła są na wprost, to obie półosie dociskają tarczki w mechanizmie, przez co równo ciągną, natomiast jak skręcasz, to półoś jedna się odsuwa, przez co odblokowuje mechanizm po jednej stronie lub drugiej zależnie od strony w którą się skręca. Jest to dosyć słabe rozwiązanie z racji tego, że gdy właśnie zwrotnice dostą luzu, mechanizm ulega szybkiemu zużyciu i potem nawet po skasowaniu luzu rzadko kiedy działa prawidłowo.

Tarczki wymienić to 500 i 2-3 h roboty, skasuje luz i sprawdzę czy pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    229

Ale masz ten problem, że nie ciągnie obydwoma kołami na wprost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    209
Napisano (edytowany)

Mam problem z kiprwaniem przyczepy 20t na 2 siłownikach, gdy wychodzi 3 segment siłownika zaczyna szarpać i podnosi po trochu szarpiąc i nie dając rady podnieść do końca tak jakby było mało oleju, problem w tym że olej jest stan maks... Zużyta pompa podająca w skrzyni? Przyczepe 14 t na 1 siłowniki podnosi normalnie..

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    118

Jak duże do siłowniki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1025

Jaki pobór oleju ma ten siłownik? Znalazłem że można do skrzyni dolać oleju do 88litrów,  a pobór na równej powierzchni to 30 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    209

Po dolaniu jeszcze większej ilości oleju bez zmian, case cs 130 gdzie wchodzi tyle samo oleju bez problemu podnosi na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    229

Tak, najprawdopodobniej masz problem z podającą, ten filtr na ssaniu w małym moście jest zbyt rzadki i grube zanieszyszczenia przez niego lecą, przez co niszczą te pompy podające. To jesxcze pół biedy, gorzej jak zniszczona jest druga strona, ta od smarowania, bo przez nią najczęściej zacierają się tryby na wałku ataku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj