kaka111

Lemken, problem

Polecane posty

kaka111    0

Witam,

 

Posiadam od niedawna pług Lemken Opal 90 z 2000r, i mam pytanie, mianowicie słupica (ta od TUZ) nie jest pionowo w stosunku do reszty pługa, czy tak być powinno? Przez to mam spory problem przy podpinaniu pługa, trzeba bardzo się namęczyć aby to zrobić. Jeśli tak być nie powinno to czy jest jakaś regulacja tego? Dołączę zdjęcie. Z góry dzięki za pomoc. ;)

post-55589-0-97910400-1376481905_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak musi być ! a to dlatego że jak ciągnik idzie w bruździe to jest przechylony a pług musi być równo ustawiony do pola bo inaczej będzie źle przykrywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Przed podczepieniem podepnij węże od obrotu i sobie wyrównaj, zawsze tak robię i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

przy odczepianiu pluga wykrec srube z motylkiem. licz obroty i slupica sie wyprostuje i nie ma wtedy problemu z zaczepieniem. Pozniej na polu wkrecasz i po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego Frytek dobrze kąbinujesz ale wieża powinna być w poziomie ,fakt że będzie pracował bardziej piętą lemiesza ale lepiej będzie przykrywał resztki na polu ,a na zdjęciu jest dokładnie odwrotnie jak wiedzie w bruzdę to położy się całkiem na odkładnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
First    5

up

Przecież teraz ten pług obrazuje jak wygląda podczas orki.

wieża jest już pochylona, tak jak podczas orki gdy koło stoi w bruździe....

jak zapniesz pług na prostym terenie to ci ją wypoziomuje, a ramie się pochyli...

Edytowano przez First

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ale wieża jest w złą strone przechylona bo jak wjedziesz w bruzde to sie jeszcze bardziej przechyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

trzeba sprawdzic luz na wieszakach pionowych w ciagniku. Jak ustawic pierwsza skibe w lemkienie D 35. oralem mtz-em i bylo oki a w 1224 nie pasuje? pomocy pilne.nie pasuje pierwsza skiba w bruzde,brak ok. 10 cm.skracalem na ukosnicy-odciag- to po obrocie brakuje z drugiej strony. Mial ktos z kolegow taki przypadek?

Edytowano przez yasko1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego aby dobrze ustawić obrotówke należy dokładnie wypoziomować ramiona w ciągniku a odciągi ustawić na jeden wymiar tak aby pierwsza skiba nie szła za szeroko ale z lekkim luzem na boki by nie był na sztywno ,resztę regulacji dokonujesz na wieży pługa ,czyli kąty pochylenia względem gruntu ale obie strony powinny być równo skręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

rozumie tylko ze brakuje mi ok. 10 cm. z karzdej strony na pierwszej skibie. Pytanie moje jak moge to zniwelowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

brakuje szerokości to masz śrubę gdzie tak koło wieży i skręcasz ja i pierwsza skiba idzie w kierunku koła i jak odwrócisz pług to analogicznie idzie bliżej 2 koła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

W lemkenie nie ma śruby tak jak w zagonowych można tylko regulować szerokość roboczą pługa ,ale to dotyczy wszystkich skib więc proponuję popuszczenie na łańcuchach bocznych od ramion kosztem luzu na boki i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

Probowalem popuscic ale jak ma za dozy luz to ucieka na boki. sa sroby na belce do ustawiania kata wzgledem ciagnika.jakby przestawic ta rure na otworach to cos sie zmieni? nie moglem w polu jej odkrecic, moze w poniedzialek ja rusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego wyrównaj sobie tymi motylkami tak jak ktoś wcześniej pisał i później lekko wyreguluj na polu, to co tu jest zrobione to przegięcie totalne. regulacje pierwszej skiby masz śrubą rzymską jedna a resztę drugą i nie myl tego ze zmianą szerokości orki bo nie do tego ta druga służy jak to wielu ludzi myli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasko1980    0

witaj kolego#Chiquita B# o jakiej srubie rzymskiej piszesz? jakos nie kumam. niestety padl mi aparat i nie moge zrobic zdjiecia mojego plouga.to jest plug obracany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dobra nie przyuważyłem myślałem że konstrukcyjnie podobny do opala 110 a tu jednak inaczej wygląda więc nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kolego sprawdz w tym ursusie rozstaw kół, czy jest taki sam z tyłu jak z przodu patrzac po wewnetrznej

lub jest za wonsko rozstawiony i ci brakuje pierwszej skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj