Zaloguj się, aby obserwować  
Spaluchwp

Dominator 86 opuszcza heder i pomoc w dobraniu rewersu

Polecane posty

Spaluchwp    0

Witam,

 

1. Panowie potrzebuje pomocy z dobraniem brakujacego rozrusznika rewersu, gdzie można kupić ewentualnie jak dobrać zamiennik.

 

2. Drugi problem to opuszczenie sie samoczynnie hederu. Podnosi bardzo dobrze zarówno heder motowidła jak i przyspieszacz oraz bęben, wszystkie te podzespoły nie popuszczają sie samoczynnie no oprócz tego hederu. Oczywiście problem pojawił sie zeszłe żniwa bo opuszczał a potem bardzo wolno podnosil więc wymienilem pompę hydrauliczna po tym zabiegu wszystko było ok tylko troszkę opuszczał ten heder z końcem zeszlych żniw opuszczał bardziej. W tym roku dałem do regeneracji cały rozdzielacz ( ten od sterowana hederem, motowidlami, bebnem i przyspieszaczem) po zamontowaniu było bosko tygodnie był podniesiony heder i mm nie opuścił po pierwszym mocniejszym zagrzaniu zaczął znowu opuszczać ale za chwile było już git. I tak do pierwszych hektarów, teraz opuszcza już zawsze i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Ten drugi rozdzielacz z cewkami działa bo słychać jak przesuwają sie zawory ( na jednym delikatny luz) dodatkowo go rozebralem i wyczyscilem.

 

Zauważyłem tez ze wyłączając hydraulike przyciskiem na konsoli ( taki czerwony od blokady hydrauliki) dalej mogę opuszczać ale nie podnosić a rozdzielacz np i słychać jak by był ciagle nabijany ciśnieniem bo aż wąż idący od rozdzielacz z cewkami do rozdzielacza od dzwigni " roboczej " robi sie gorący.

 

To tak w skrócie :) czy macie jakieś pomysły , dać znowu rozdzielacz do regeneracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to spasuje rozrusznik planetarny od Skoda Felicja, jest troszkę mniejszy ale pasuje i sprawdź czy dobrze ci zazębia bo jak nie to wyciąg tego klina i cofnij troszkę tego klina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

to ze opuszcza to jest rozdzielacz , mozliwe ze sie zacina i nie do konca domyka i wtedy plej sie cofa i heder opada , jaki masz olej w hydraulice ? filtr wymieniasz ? tez mozliwe ze cos podeszło i sie przycioł rozdzielacz , trzeba by posprzawdzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Grzeslaw1
      Witam. Posiadam fendta 311 92r. Mam problem z rewersem. Wyświetla mi błąd strzałkami 4 mrygnięcia przerwa 7 mrygnięć. A czasami obie strzałki święca ciągle wraz z przednim napędem. Wszystko to dzieje się na zimnym silniku. Po rozgrzaniu wszystkie problemy giną. Zwracam się z prośbą o pomoc. Może jakaś książka serwisowa. Podrawiam.
    • Przez michalnh
      Witam,
       
      Mógłbyś mnie ktoś poratować i powiedzieć jakie są wałki odbioru mocy w hederze 6,1m model 820 w kombajnie JD 2266, chodzi mi o markę, oznaczenia fabryczne bądź nr katalogowy czy zdjęcie tabliczki znaminowej wałków. Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie wałki można kupić w dobrych pieniądzach ?
       
      Z góry dzięki za info.
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj