Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celtis    7

Witam, ile wody stosujecie na 1 hektar w opryskach? Aktualnie opryskiwacz mam 400l i jest ustawione że jednym opryskam hektar, jednak wydaję mi się że jest to sporo za dużo. Jaką polecacie uniwersalną dawkę do wszystkich środków?

Kondziu1832    180

Ja tak jak kolega wyżej mniej więcej ~300l/ha. Chyba większość środków ochrony roślin ma zakres od 250-300l/ha?

Wiadomość z agroFakt.pl

PAWEL0128    3

Na większości środków pisze od 200 do 300 l/ha ja osobiście w tym roku zacząłem pryskać 200 l/ha i moim zdaniem jest bardzo dobrze efekt nawet lepszy według mnie bo stężenie jest większe. No ale zależ też od końcówek jakich się używa.

Sadek    449

X lat temu pryskałem ok. 170 l/ ha dziś (dawka min + dawka max)/ dzielone przez 2. Nie mniej jednak jak 200 l/ha, choć niektóre min jest 150 l/ha.

Pod uwagę też biorę wielkość roślin .

tomek73    189

JA pryskam od 100 do 300.

100 litrów pszenice na rozkrzewienie modusem.

140-200 l odżywki, herbicydy, insektycydy i fungicydy.

300 l nie które fungicydy.

gwozd    101

Przy odżywkach i nawozach najczęściej bierze się pod uwagę stężenie to chyba im więcej wody to lepiej?

Więcej pójdzie na jednostkę powierzchni np siarczanu Mg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek000111
      ile kosztuje pompa wodna do zetora 6718??? wymieniał ktoś? jakie były objawy jej zepsucie i konsekwencje??
    • Przez Krystianrolnik
      Witam koledzy dziś zauważyłem że z pod koła pasowego pompy wodnej w moim U330M od strony silnika kapie woda. Co może być przyczyną czy trzeba kupować nową pompę czy wystarczy wymienić uszczelki ??

Pozdrawiam Krystianrolnik
    • Przez Michalmeer
      Witam
      I jak panowie kiedy wyruszamy w pole z nawozem ?
      Kiedy wy ruszacie i co bedziecie siać ?
      Na mróz czy czekacie az obeschnie ?
    • Przez traktor102
      Tak jak w temacie. Jak podłączyć zegar temperatury wody MTZ do C-360. Proszę o szybką odpowiedź.
    • Przez norbi456
      Panowie kilka dni temu przywiozłem taki ciągnik pierwszy raz pojechaliśmy w pole i strzelił wąż i wyciekła woda z ukladu chłodzenia pod domem spuściłem cały płyn bo chciałem przepłukać układ i podjechałem kilka metrów do garażu bez płynu i nagle silnik zgasł teraz juz 2 dzień nie zapali ........Panowie Pomocy ,czy jest tam jakiś czujnik odpowiedzialny za to że gdy nie ma wody to gasnie???????????? DZIEKUJE I PROSZE O SZYBKA POMOC