Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ursusek111

Case 4 czy 6cyl

Polecane posty

ursusek111    1

Witam! Zastanawiam się nad wyborem ciągnika case multicontroller , i tu pytanie co będzie lepsze do transportu ? głównie z beczką o pojemności 8tyś ,przyczepa 8t i prace w polu: pług 4skiby 50 ,gruber 3m i agregat uprawowo-siewny

4cyl-110km

6cyl-115km

Ziel    26

6 cyl zawsze zrywniejszy i wcale nie spali więcej paliwa bo na niższych obrotach bedziesz w polu robił.

Wiadomość z agroFakt.pl

Vrykoulakas    11

ja postawiłem na 110 ale dlatego że potrzebny mi był uniwersalny do wszystkiego, i jest jako jedyny.

dawid0605    22

Moim zdaniem na takie areał i na te prace jakie chcesz nim wykonywać to tylko 6

Popracowałem trochę w transporcie ciągnikami zbliżonej mocy 4 i 6 to czuć ze 4 nieraz trochę brakuje mocy :)

tomek73    189

Mam 4 w 105 k m i przy takich maszynach jak podałeś to słabo 4 widzę, jak już to tylko 6, zwłaszcza że masz 4, więc po co ci jeszcze jedna.

Piotrek6630    0

Bierz 6 bez zastanowienia, ponieważ z takimi maszynami 4 nie bedzie miała lekko, a 6 będzie w sam raz. Jeżeli chodzi o spalanie to może 6 spali ciut więcej, ale efekty i komfort pracy będzie o niebo lepszy. Mam bardzo podobne maszyny do tych które podałeś i 2 tygodnie temu kupiłem Case5150 - 125km, zaczepiłem go już do tależóki GranoSystem 3m i do pługa Unia4skiby i radzi sobie bez najmniejszych problemów, przedtem miałem SameSilvera100.4 (4 cylindry, 100km) i sobie nie zabardzo z tym wszystkim radził, więc ja na twoim miejscu brałbym 6.

ursusek111    1
Napisano (edytowany)

mi głównie chodzi o współprace z beczką , pola mam oddalone nawet o 10km

a o ile będzie większe spalanie 6 od 4??

Edytowano przez ursusek111

Piotrek6630    0

No jeżeli chodzi o transport to będzie większa różnica w spalaniu pomiędzy 4, a 6, ale jeśli chodzi o pracę w polu to będzie ona nieznaczna, ponieważ 6 będzie miała lżej i na będzie śmigała na małych obrotach, a 4 będzie miała co dygać z tymi maszynkami i potrzebne będą większe obroty i częstsze zmienianie biegów. Ja jak na mój zestaw nasypię zboże to mam ok. 12t i Silver (100km, 4cyl) sobie ładnie radzi, ale w polu to już inna sprawa, bo ciągle duże obroty i co chwila trzeba półbiegi zmieniać. Do beczki i przyczepy 4cyl Ci zupełnie starczy, ale do pracy w polu będzie troche mało mocy, więc wybór zależy od Ciebie, ale ja brałbym 6cyl bez wątpliwości.

qazi    57

cziągnik będzie z tuzem czy bez?

jak bez to 6 bo będzie stabilniejsza w pługu, jak z tuzem to odpowiedz sobie na pytanie czy te 5 km robi różnice,

co do spalania to 4 w lekkich pracach będzie oszczędniejsza a w ciężkich spali podobnie jak 6 cyl, taki urok nowych silników

tomek73    189

Kolega też miał taki dylemat, ale miał jeszcze JD 150 i DF 170 km. Oba padły w jesieni i siał NH. Potem dziękował że namówili go na 6.

O spalanie nie martw się bo 6 niekiedy potrafi spalić mniej niż 4.

Edytowano przez tomek73

Piotrek6630    0

Dokładnie tak, teraz nowej generacji 6-cylindrówki palą podobnie jak 4, więc na spalanie nie zwracaj szczególnej uwagi.

b0gdan    85

Nie chce mi się przytaczać po raz kolejny kilku testów zrobionych przez DLG razem z DF JD i Valtrą gdzie wykazano, że ciągnik 4 cylindrowy w każdej pracy przy takiej samej mocy jak 6 cylindrowy spalił mniej. Przy pracach lekkich i średnich różnica w spalaniu była duża przy ciężkich niewielka. Jeśli ktoś chce 6 cylindrów, to opłaca się to dopiero wtedy gdy ni ma już alternatyw w 4 cylindrach. No, ale forumowi znawcy opowieści o 30 letnich Ursusach oczywiście wiedzą lepiej. Jedyną zaletą 6 cylindrów jest w pracach polowych większy rozstaw osi, przez co możemy wozić mniejszy balast z przodu.

ursusek111    1

ciągnik będzie bez tura . jeszcze w rolę wchodzi case 4cyl 120km

Edytowano przez ursusek111

nunu85    82

Ja na 50ha wziąlem szóstkę, a Ty na 100 się zastanawiasz nad czwórką...

Swoją drogą tych 115KM chyba nie idzie już kupić.Ja chciałem taką kupić w marcu i wg dealera, chociaz są w katalogu, to zamówić się nie da. TAk wiec wybrałem 125.

A dlaczego się zdecydowałem na szóstkę?

Otóz przez sąsiada. Kupił on w zeszłym roku a wiosne steyra profi 6125 (to samo co maxxum 125) i używa go jako jedynego traktora w gospodarstwie (tak wiec i orki i uprawa i nawozy/opryski i transport). I wg niego spalanie jest bardzo przyzwoite. Przy lekkich pracach typu rozsiewanie nawozu osiaga nawet 4l/h (ma ten komputerek i mu wszystko pokazuje)

Tak wiec słysząc takie rzeczy za długo się nie zastanawaiłem.

A czy wybałem dobrze- to sie okaze jak trochę już pojeżdze swoim, bo narazie to ciągle czekam aż przyjedzie z Austrii.

Edytowano przez nunu85

qazi    57

kto Ci bajek naopowiadał, 115 jak najbardziej dostepne są

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam case mx 100c i nie mam z przodu obciążników mam tylko uchwyt taki jak na zdjęciach ale oryginalne obciążniki od case czy mccormicka nie pasuja pomoże ktoś i powie jakie powinny być obciążniki w tym ciągniku i ile powinno ich być ? albo może ma ktos takie i chce sie ich pozbyc ? Proszę o pomoc bo bez obciążników to jak zapnę jakąś maszyne to przód ledwo co ziemi dotyka