Polecane posty

Witam

Interesuje mnie chów tych niezwykle pożytecznych zwierzątek w celu produkcji kompostu. Czy ktoś z was ma może doświadczenie z nimi? Chciałem je hodować w kompostowniku, potem połowę przenosić w inne miejsce a resztę z kompostem ładować na rozrzutnik z kurzeńcem (przekładać warstwami) i wywozić na pole. Czy one poradzą sobie w glebie? Czy to jest dobry sposób na zaszczepienie dżdżownic w polu? I jeszcze jedno: skąd brać odpowiednio duże ilości pokarmu? I czym je karmić? Czy mogą być świeże odpady organiczne? Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Przepraszam kolego ale jak to przeczytałem to przypomniał mi sie film "Kogel -Mogel" :D .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

@Tomasz78 to samo chciałem napisać, ale podobno te zwierzaczki są bardzo pożyteczne.


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zapytaj wujka Google ,bo chyba jesteś pierwszy w kraju (po Kolasie) co chce to hodować,a skąd taki pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wujek Google niestety nie może mi pomóc. Pomysł zrodził się z tego, że na polu mało dżdżownic, a z odpadkami coś trzeba robić. Tylko że na konkretną liczbę dżdżownic mam trochę za mało pokarmu, a nie kupię przecież pięciu sztuk. Poza tym czytałem, że biohumus to bardzo dobry nawóz i że starcza go 2-4 ton na hektar.

Edytowano przez mlodyrolnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz200    0

ja pierwsze kupilem na allegro trzy lata temu.zrobiłem kompostownik z desek o wymiarach 3x1.5m, i jestem bardzo zadowolony.wale tam trawe ze skoszonych trawników, i wszystkie odpadki kuchenne, oraz chwasty z pielenia ogrodu.przerabiaja szybciej niż sie spodziewałem.na dole kompostownika mam ruchoma deskę, poprzez która wybieram gotowy ich produkt:)...ja uwazam, że jest to super sprawa..poszukaj dobrze w necie jest dużo informacji o tych robaczkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

Wiem że odgrzewam temat ale interesuje się biohumusem. Jest ktoś kto robi to na większą skalę np zasilając co roku swoje pola tym nawozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj