Polecane posty

Ansja    747

 ile sobie policzyć za kilogram swojskiej kaczki

Ja sprzedaje po 10-12zl/kg 

jak tam wasze gęsi? zdawał juz ktos coś 

U mnie dwie poszy. 18zl/kg po ubiciu.

Edytowano przez AnnaHejniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wczoraj w agrobiznesie był wątek o gęsiach, pokazywali gościa który miał ich, jak dobrze pamiętam 50 tyś sztuk :) ale oprócz tego to nic konkretnego dotyczącego hodowli, tylko o gęsinie w jabłkach itp... Chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy od hodowców. Pierwsza sprawa to standardowo jak to wygląda z opłacalnością, załóżmy na 2000 tyś gęsi, na mądrych stronach o gęsiach wyczytałem że do 8 tyg życia muszą mieć ogrzewanie, więc jak myślicie ile mógłbym do stodoły 180m2 przerobioną troche na odchowalnie ich tam wsadzić, no i czy po tym czasie można je śmiało wsadzić pod jakąś wiate z wybiegiem, tak żeby już nie miały ciasno? jaki wg was jest najlepszy czas na gęsi, myśle o jednym rzucie czy z samej wiosny i te 16 tyg, czy lepiej od lata aż do jesieni, czy może dwa rzuty da się ze sobą pogodzić. Jaka wg was jest godna polecenia ubojnia, żeby wejść w gęsi z nimi? Pare pytań jest, ale ta hodowla to coraz bardziej mi do gustu chyba przypada, pozdrawiam :) acha i jeszcze jedno, jak wygląda sprawa wentylacji w odchowalni, nie traci się ciepła zabardzo przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

temp

1-3       25-26

4-7        23-25

2tyg      21-22

3tyg       20-21

4tyg       18-20

 wentylacją tracisz ciepło ale świeże powietrze jest równie wazne jak temperatura

 

obsada

1tyg         10-12 szt/m2

2tyg         5-4 

3-7           4-3

7-            3-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

dokładnie tak jak kolega wyżej. Mi się wydaje że tamten z agrobiznesu ma 5 tyś, 50 tyś gęsi mieć to nie wiem gdzie to trzymać, nawet jak na dworze trzyma to musi mieć kilkanaście ha pastwiska

 

Z cena u nas jest tak, że 3 lata mieliśmy gęsi i co roku cena idzie do dołu.

 

Po 1 trzeba mieć swojego zboża dużo.

Po 2 słomy też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że mi sie pokićkało z tymi 50 tyś, ale w temacie, to widze że cena jak w dół to nie jest fajnie, ale jak jest w tym sezonie z tą ceną ile za kg? no mi to wychodzi tak gdzieś że na 1000 sztuk to by mi trzeba 10 ha, tak jak wcześniej z Tobą XTRO pisałem, faktycznie że to sporo jest, a macie tak u siebie że na zime wpuszczacie kaczki? Koledzy piszcie wprost może być na pw jak co, wyjdzie sie do przodu na tym, czy dać sobie lepiej spokój :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

nikt Ci nie powie czy się opłaca bo każdy inaczej liczy  :D   

ja osobiście tylko raz dołożyłem do tego interesu (troszkę się pochorowały) po za tym zawsze na plus ale czy to można uznać za opłacalny interes? :unsure:

na pewno więcej zarobisz na etacie przez 4 miesiące niż na 1000 szt

a jeżeli chodzi o godną zaufania firmę to chyba w Polsce takiej nie znajdziesz każda Cię jakoś prędzej czy później wydyma 

:D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

jak mocno zadbasz to zostanie.

My tylko robimy 1 rzut w roku bo na 2 byśmy nie wyrobili z czasem, bo tu żniwa tam inne prace a jak mam kogoś zatrudnić do chodzenia przy gęsiach to wolę już ich nie trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi mi tak: żeby się dowiedzieć musze sam spróbować :D Kolega wyżej pisze że 1000 sztuk to mniejszy zysk, niż 4 miechy roboty, czyli trzeba zacząć od min 4000 i będzie dobrze hahha a gdzieś pod jakimś twoim zdjęciem XTRO czytałem w komentach że gęsiarnia, czy tam wybieg jest po bykach, to jeśli można wiedzieć, to czemu zmieniłeś profil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

spróbowałem gęsi w ciemno, pierwszy rok był dobry, a później z roku na rok jest gorzej, dlatego u mnie w galerii nie ma jeszcze nowego kurnika bo nie wiem co będzie za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

temp

1-3       25-26

4-7        23-25

2tyg      21-22

3tyg       20-21

4tyg       18-20

 wentylacją tracisz ciepło ale świeże powietrze jest równie wazne jak temperatura

 

obsada

1tyg         10-12 szt/m2

2tyg         5-4 

3-7           4-3

7-            3-2

Jak podręcznikowo :D W/w temp mierzona na wysokości 1,5m od podłogi.

 

Temperatura pod promiennikiem lub sztuczną kwoką powinna wynosić:
– 1-3 dni: 33-30°C,
– 4-7 dni: 30-27°C,
– w 2 tygodniu: 27-25°C,
– w 3 tygodniu: 25-23°C,
– w 4 tygodniu nie stosujemy dodatkowego ogrzewania, chyba że są
niesprzyjające warunki atmosferyczne.

 

Ja stosuje temp 29C. Wentylacje stosuje gdy przybędzie ściółki od 1-1,5tyg. 

 

Napotkałem na ciekawą książkę  o hodowli w formacie PDF

Podpisujecie umowy bez ceny? , Roldrob 7,60 netto +/- 5%

Taką samą cene dostałem u nich. Moge tyle powiedzieć  o nich że to rzetelna firma, nieoszukująca na klasyfikacji! Większość przyczep w firmie transportowej ma niesprawny układ hamulcowy (nieszczelny) - zawsze są problemy! U znajomego kierowca nie zdążył do zakładu na ubój, taki mamlas kierowca był że nie potrafił podłączyć/obsłużyć hamulców w przyczepie. 

 

Ktoś tu wypowiadał sie o ami. Załadunek do skrzynek. Uciążliwe jest ułożenie na samochodzie (...) Dawno temu źle sklasyfikowali gąski, spora część dali do klasy 2. Wówczas klasa 2 w tej firmie miała niższą cenę. Bardzo dawne dzieje.

 

Na temat jakich firm mam jeszcze sie wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robota robota i nie ma czasu na af ;) XTRO źle mnie zrozumiałeś, ja nie pytam czemu u Cb nie ma nowego kurnika, tylko dlaczego przerzuciłeś się z byków na gęsi właśnie :) axe300 dawaj tą książke to się dokształcać będe, albo bardzej właściwe bedzie, uczył od zera hahahaha :lol: a jak wygląda ta wentylacja, normalne kominy wentylacyjne, czy okna i już? acha i jak grzejecie u siebie, piece czy nadmuchy jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja u siebie grzeję nagrzewnicami trzema.

Przerzuciliśmy się z bydła bo na tym ostatnio było nie ciekawie, raz tak płacili raz tak. 

Porównując robotę przy bydle mięsnym a przy gęsiach dla mnie przy bykach było lżej robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy88    0

Witam jak to wygląda u was w praktyce czyli macie gęsi na metrze kwadratowym w pierwszych Tygodniach odchowu
Witam jak to wyglada u was w praktyce czyli ile macie gęsi na metrze kwadratowym w pierwszych tygodniach odchowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

Witam

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Jaką cenę proponują zakłady na bieżący rok na gęsine

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

teraz ptasia grypa narobiła roboty, będzie bardzo ciężko w tym roku... zakład się nawet nie odzywa jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

qrde jak będzie trzeba trzymać je w zamknięciu to będzie nie ciekawie wiec wielu na razie nawet nie myśli o gęsiach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,
Nie myślą o gesinie, bo już maja podpisane kontrakty ;-) znajomy na początku grudnia chciał podpisać kontrakt z Animexem czy Cedrobem, to powiedzieli mu ze maja juz wystarczająca ilość gęsi zakontrakotwanych. Nie pamiętam żeby tak kiedyś było. Zawsze to zbierali ludzi nawet do lutego, a teraz do grudnia mieli komplet. Animex oferuje 7,6 netto, Cedrob 7,7 netto za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ostatnią znaczącą pozycją wydawniczą dotyczącą hodowli i użytkowania gęsi, prze­znaczoną dla krajowych producentów jaj wylęgowych, mięsa, pierza i puchu, była książka wydana przez PWRiL w 1983 roku pt. „Gęsi". Od tego czasu w Polsce zmieniły się genotypy ptaków, standardy środowiskowo-żywieniowe i profilaktyczne oraz wy­mogi dotyczące jakości surowców. Wydanie książki „Hodowla i chów gęsi" doskonale wpisuje się w potrzeby hodowców oraz w akcję promocyjną gęsiny w Polsce. Na uwa­gę zasługuje przede wszystkim fakt, że autorem pozycji jest niekwestionowany autory­tet z tego zakresu tematycznego – prof.zw. dr hab., dr h.c. Adam Mazanowski, który ponad 50 lat pracy zawodowej poświęcił zarówno praktyce jak i szeroko pojętej nauce związanej z gęsiami. Autor, wyjątkowy człowiek i wybitny naukowiec, opracowanie to ukończył na dwa miesiące przed śmiercią. Książka obejmuje nie tylko zagadnienia teo­retyczne i naukowe, ale stanowi kompendium olbrzymiej wiedzy i praktyki. Świadczą o tym między innymi ostatnie miesiące pracy Autora nad opracowaniem, które spę­dził na licznych wizytach u hodowców i producentów gęsi, w zakładach wylęgu drobiu i ubojniach drobiarskich.

 

Mam  i polecam innym, nawet doświadczonym hodowcom.

post-4694-0-46610500-1483516405_thumb.jpg

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

mam tę książkę, potwierdzam sporo ciekawych rzeczy tam jest.

 

Widzę, że z cenami nie popisują się znowu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

u wujasa ptasia grypa... 2000 szt. zagazowane. Jajek nie będzie a dwie rodziny zamknięte w gospodarstwie z zakazem opuszczania. Najgorsze jest to że dwie hale zostaną wyłączone z jakiejkolwiek hodowli na dwa lata - co w akiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj