farmer1999

dotacja na rozpoczecie dzialanosci rolniczej.

Polecane posty

farmer1999    16

Witam.

Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa z dofinansowaniem na rozpoczecie dzialalnosci rolniczej. Ile maksymalnie mozna dostac na zalozenie gospodarstwa? Mlody rolnik premia 100 tysiecy i jakie jeszcze sa mozliwe fundusze jesli zaczyna sie praktycznie od zera?

Mam napisany biznes plan skierowany na hodowle bydla opasowego. 

Mieszkam w UK gdzie zdobylem przez ten czas wyksztalcenie rolnicze srednie i dodam tez ze mam staz w rolnictwie jako pracownik i uzbieralem wystarczajaco pieniedzy na wklad wlasny do banku na to zeby prawdopodobnie dostac kredyt w polsce. Czekam az tylko podskoczy funt w gore zeby przelac na konto polskie zeby nie byc stratnym na przelewie. 

Chce sie dowiedziec jaka jest maksymalna kwota ktora moge dostac na zakup gruntow rolnych, maszyn, bydla itp. Inaczej nazwac jaka kwote moge dostac na zalozenie gospodarstwa rolnego. 

Prosze o to zeby nikt nie pisal "strata czasu" czy tez "nie ma pieniedzy w rolnictwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    945
Na twoim miejscu nie pchałbym się w to całkowicie od zera, ale twojej życie twój wybór, jedyne co mogę zrobić to życzyć Ci powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Jeśli chcesz zaczynać to kup gdzieś gospodarstwo gdzie jest możliwość w późniejszym czasie powiększenie o kolejne hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

A MR można dostać nie mając nic? Chyba na początku musisz mieć gospodarke żeby dostać dotacje. Nie licz że ci ciocia unia cokolwiek da za darmo, tym co już mają dużo i dobrze rokują nie zawsze dają, a myślisz że ty pójdziesz golodupiec ,powiesz że chcesz i ci katalog z traktorami pod nos podsuną "pan se wybierze ze dwa"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
po za tym na zakup gruntow nie ma dotacji tylko z mlodego rolnika mozesz przeznaczyc kase na zakup gruntow a pozostale dotacje sa na zakup maszyn urzadzen a na poczatek to sie dowiedz czy nie bedac rolnikiem mozesz wogole kupic ziemie bo prawo sie zmienia

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
nasluchaja sie ludzie w telewizji jak to dobrze na wsi ze na wszysko kase unia daje doplaty dotacje doplate do paliwa i wszyscy chca gospodarstwa a rzeczywistosc bywa brutalna

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4
Witam, czy miał ktoś z Was doczynienia z Polską Agencją Wsparcia Biznesu w sprawie doboru dotacji unijnych? Jakie macie o nich opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ..........
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
    • Przez wroobelek
      Witam od paru lat jestem właścicielem gospodarstwa ok 9h, chciałbym się dowiedzieć czy w sytuacji kiedy pracuję i jestem ubezpieczony w ZUS mogę skorzystać z jakiejkolwiek dotacji np na modernizację budynków lub jakiejkolwiek innej, z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez jarekvip99
      Może ktoś wie czy z Unii lub ochrony środowiska lub innej organizacji można dostać jakąś dotacje na melioracje gruntów? Jest tego 5 ha i ziemia dobrej klasy bo 60 procent 2 klasa A reszta 3 klasy. Na własną rękę to trochę drogo a spółka wodna w gminie można powiedzieć że nie funkcjonuje. Grunty zostały kupione i nigdy nie miały melioracji choć rów przy samym polu i wszystkie inne pola dookoła są z melioracja no ale tutaj podobno właściciel sobie jej nie życzył 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj