Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jak podłączyć do MTZ82 np rozsiewacz z siłownikiem dwustronnego działania, mam zamiar kupić rozsiewacz i tam zazwyczaj sa dwa przewody do hydrauliki. Dotychczas podłączałem tylko przyczepę samozbierającą i tam był tylko jeden przewód.

Pozdrawiam.

Opublikowano (edytowane)

Wajcha w dół do końca do góry na wyczucie musisz wyczuć tak to działa:

góra -3 opuszczanie

wyczucie - 2 ciśnienie na drugie gniazdo, pierwsze opuszcza

- 0 bieg jałowy

na dół - 1 ciśnienie na pierwsze gniazdo ,drugie opuszcza ;) .

Edytowane przez Biznez404
Opublikowano

Biznez404 tak to opisałeś, że nawet ja się się musiałem dobrze skupić żeby to zrozumieć :)

 

Jak kolega steruje tylnym TUZem dźwigną przy kierownicy to te pozostałe mają takie same pozycje. Trzeba tylko doświadczalnie sprawdzić jak będzie lepiej węże podłączyć do wyjść z tyłu tzn który do którego, i jeszcze którą dźwigną sterować bo ja zawsze się mylę jak dłużej nie korzystam z wyjść.

Opublikowano

Ja też miałem problem z monoblokiem, bo jak sie olej rozgrzał to kilka razy nie mogłem pługa opuscić i trzeba było czekac az przestygnie, a jest na to natychmioastowa metoda, na tylnym moście pod skrzynkami a akumulatorami jest rozdzielacz z którego wystaje taki owalny metalowy przycisk, jak sie go wciśnie to maszyna momentalnie gwałtownie spada, trzeba uwazać, żeby sobie krzywdy nie zrobic kolega tak sobie dwa palce lemieszem odciał...u mnie głównie dzieje sie to przy pługu obrotowym 4 skiby, przy agregacie uprawow-siewnym nigdy. tez rozwazam założenie chłodnicy, ale wczesnie sprawdze zegarem cisnienie jaqk radził Michalmeer.

Opublikowano

Sprawdzić nie zaszkodzi powinno być 180 bar na zimnym oleju. Jeśli podnosi to ciśnienie musi być, przyczyną braku opadania jest coś innego ale co?? tego jeszcze nikt nie wie.

Z kolei u mnie ten przycisk nad rozdzielaczem nie daje żadnego efektu jak go wcisnę to nic się nie dzieje.

Opublikowano

Z kolei u mnie ten przycisk nad rozdzielaczem nie daje żadnego efektu jak go wcisnę to nic się nie dzieje.

 

jak masz maszyne w górze i nie chce opaść to naciskając ten przycisk nic się nie dzieje...? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :o :o :o

u mnie i u kolegów maszyna natychmiast na ziemię spada...

Opublikowano

yuras 23...ile kosztuje taki rozdzielacz i jeżeli jesteś po wymianie to faktycznie olej się nie grzeje... :huh: rozumiem, że wymieniłes rozdzielacz, ale chłodnicy nie ściągałes...?

Opublikowano

chłodnica została plus jej to ok 4 litry więcej oleju w układzie a podłączyłem na powrocie ten gruby przewód co wraca olej od tyłu puściłem przez chłodnice, chłodnica jest założona od bizona olejowa tylko krućce zostały zmienione żeby można było założyć takiej samej średnicy przewód jak orginalny, chłodnice umieściłem między chłodnicą powietrza a wody olej nadal jest gorący przy ciężkich maszynach ale działa normalnie koszt rozdzielacza ok 400 zł wymiana kilka minut nawet oleju nie trzeba spuszczać chociaż coś tam zdąży wylecieć ale nie dużo

Opublikowano

@yuras zeby wymienic okragly rozdzielacz na monobloku trzeba spuszczac olej bo zbiornik oleju hydr. jest wyzej i grawitacja robi swoje. Wiem bo wymienialem (na gwarancji jeszcze w tedy) 2-mce temu ten rozdzielacz i spuszczalem caly olej, bez spuszczania prubowalem to wylecialo jakies pol litra i dalej lecialo lecz wcislem z powrotem.

Opublikowano

miałem przygotowany nowy i po wyciągnięciu zaraz wkładałem nowy tak jak pisałem oleju coś wyleciało ale z dwie setki może także na moje więcej zachodu z spuszczaniem i ponownym wlaniem niż warte to co wyleciało tyle że wypada myjką umyć po żeby zaraz się nie oblepiło dookoła. na tak zwaną rękojmę jak zgłosiłem to przyjechał wyciągnął rozdzielacz bez spuszczania oleju umył przedmuchał i stwierdził że powinno pomóc oczywiście nic nie dało jeszcze za dojazd musiałem zapłacić

Opublikowano

Wcześniej pisałem że ramiona podnośnika same się unosiły do góry jak nie było nic podczepione do TUZa. Ostatnio miałem wyjęty rozdzielacz (ten okrągły z tyłu, monoblok) i oringi na obwodzie były ok ale i tak założyłem nowe. Efektu nie dało żadnego. Najprawdopodobniej przepuszca na tych tłoczkach w środku. Ogólnie cały tez rozdzielacz ma bardzo chropowatą powierzchnię w środku, jak by go toczyli tępym nożem. Jedynie wymiana rozdzielacza powinna pomóc ale póki co dam sobie z tym spokój. Dzisiaj woziłem gnój na pole i zaczęło mi ciec z rozdzielacza od hydrauliki zewnętrznej- wykręciła się jedna śróbka co trzyma ten dekielek od strony dźwigienek

Opublikowano

ja dzisiaj próbowałem wyciągnąć ten rozdzielacz z tyłu okrągły bo przy dłuższej pracy z agregatem zaczął odmawiać posłuszeństwa mianowicie nie chciał opuszczać a dopiero ma 1600 motogodzin i nie mogę go wyciągnąć. odkręciłem te dwie śrubki na klucz 12 i troszkę uniosłem do góry i dalej nie chce iść a co najgorsze nie mogę go z powrotem ustawić na śruby tam jest cos co go trzyma? czy można go śmiało silą podważyć i powinien wyjść?

Opublikowano

Robilem to i powiem ze lekko mozesz podwadzic i powinno wyskoczyc, nic niczego tam nie trzyma. Wymieilem to ze wzgledu na to ze ramiona nie chca mi same opadac, musze stawac na nich a jak jest olej cieplejszy po np kilku godzinach pracy to trzeba sie dobrze naskakac zeby ramiona opadly, lecz zadnego efektu wymiana rozdzielacza monobloku nie przyniosla.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi



×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v