Zaloguj się, aby obserwować  
sebarr

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego siewnika talerzowego?

Polecane posty

sebarr    9

Witam, zamierzam kupić używany siewnik talerzowy, na co mam szczególnie zwrócić uwagę żeby nie zaliczyć wtopy??

 

Przeczytałem tematy na forum "na talerzach czy redlicach" itp i wiem, że muszę mieć talerze i to niestety tylko 2,5.szer.

Wybór używek jest dość ograniczony. Czy można ze zdjęć wywnioskować coś na temat tego siewnika?? Wiem, że na oko to facet.....

 

http://otomoto.pl/siewnik-zbozowy-amazone-talerzowy-rpd-251-wal-oponowy-sciezki-A251311.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Sprawdź czy:łożyska na talerzach są dobre,czy zawiasy na mocowaniach ramion redlic nie są rozbite (w jedno talerzowych to norma),czy talerze są okrągłe a nie jajowate (łożysko się zatrze i tarcza się sunie zamiast toczyć).Ze zdjęcia można co najwyżej wywnioskować ogólnie wizualny stan,jesli chodzi o stan techniczny i decyzję o zakupie koniecznie trzeba to ocenic osobiście w realu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

W poniedziałek jadę go oglądać. Dziękuję za odpowiedz, jeśli jeszcze o czymś powinienem wiedzieć to proszę o kolejne sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przy amazonkach jest ważna ustawienie głębokości siewu. Kuzyn ma takiego to miał z tym problem.Z boku jakaś blacha wytarła się i bardzo głęboko siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Da się morze sprawdzić jakoś przekładnie czy niezdziachana lub co kolwiek innego, co się często zużywa w amarzone talerzowym, czego jeszcze niebyło w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Adico1110
      Witam 
      Ma ktoś może tabele wysiewu do siewnika Roger XR Special?? 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Posiadam siewnik famarol 2,7 metra.  Chciałbym zwiększyć międzyrzędzia  i wyłączyć co drugi lejek, albo usunąć kilka. Czy ktoś już tak kiedyś zrobił i czy się udało?  Jak zrobić ścieżki technologiczne takim siewnikiem na 12 metrów? 
    • Przez damian123141
      kupię rame siewnika kleine maxicorn taką jak na zdjęciu , prosze o pomoc gdzie mógł bym taką kupić 

    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam we wtorek jadę oglądać dominatora 76 z 1988 z silnikiem mercedesa kombajn stoi na dworze po plandeką od tira. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach , ile powinien mieć godzin na liczniku żeby ten sprzęt pochodził jeszcze z 4 lata na gospodarstwie o pow 60ha Był by to mój pierwszy kombajn 
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Cześć,
      Już pisałem w innym wątku, że razem ze wspólnikiem tworzę serwis darmowych ogłoszeń rolniczych. W serwisie widnieją ogłoszenia z różnym ciężkim i drogim sprzętem (m.in. maszyny rolnicze, ciągniki, kombajny i inne).
      W związku z tym, że spotkaliśmy się już z próbami oszustwa chcielibyśmy zagłębić się bardziej w temat bezpieczeństwa transakcji. Chcemy stworzyć i umieścić na stronie treściwe informacje odpowiadające na pytanie: na co uważać przy kontakcie i zakupie (lub sprzedaży) maszyny rolniczej?
      I tutaj przydałaby mi się pomoc... 
      Chciałbym, żebyście napisali czy macie jakieś znane przykłady oszustw. 
      Wiemy, że trzeba uważać na zaliczkę...
      ...co jeszcze?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj