Zaloguj się, aby obserwować  
mymmym

Jaki ciągnik najlepiej sprawuje się w szkółkarstwie ?

Polecane posty

mymmym    0

Witam.

 

Jak uważacie , jakie macie ?

 

Jaki ciągnik najlepiej sprawuje się w szkółkarstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Chyba mało sprecyzowane pytanie.

Bo przecież różne uprawy są...

 

Dalej wchodząc w temat to najlepiej:

1.wysoki prześwit

2. mały promień skrętu

3. skrzynia jeśli potrzebna z biegami pełzającymi

4. przede wszystkim to czy jako ciągnik do uprawy międzyrzędowej czy do upraw przygotowujących

 

więc do czego konkretnie potrzeba i jakie oczekiwania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Mój tata ma szkółkę drzewek i krzewów owocowych i do pracy używa Deutz - Fahra Agrokid 230. Głównie ze względu na to, że jest wąski i na mały promień skrętu, jest również bardzo oszklony, że się tak wyrażę, więc do tak precyzyjnej pracy jak w szkółkarstwie jest świetny. Używamy go też w sadzie, głównie do opryskiwania, gałęzie są nietknięte, a nie tak jak przy C-330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Zapomniałam jeszcze dodać, że Deutz ma biegi pełzające również, jeden z nich nosi wszystko mówiące nazwę ślimak. Zresztą wystarczy poszukać informacji na temat tego modelu - jest naprawdę idealny do szkółki, choć oczywiście jest dość drogi, New Holland ma, a przynajmniej miał jak zastanawialiśmy się przy kupnie, podobny traktor, ale jednak Deutz jest węższy i posiada mniejszy promień skrętu. Innych marek są typowe sadownicze, a jednak w szkółce chodzi o traktor jak najmniejszych rozmiarów. I jeszcze był podobny Fendt, ale cenowo jeszcze (mam nadzieję, że niedługo:)) nas nie stać. W styczniowym "Sadzie Nowoczesnym" był artykuł o facecie, który przerobił Ursusa C-330 i go zmniejszył i zwęził więc warto zajrzeć do tego miesięcznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

1)Przegubowe: BCS, Pasquali, Ferrari, goldoni, agromehanika AGT, Valpadana, Antonio Carraro

http://www.youtube.com/watch?v=3Jbe_DEKXXc

2)Mikro poniżej 30KM: Iseki Kubota John Deere + większość z producentów przegubowców, ale większość rynku należy do tej trójki i bazują zazwyczaj na silnikach kubota

http://www.youtube.com/watch?v=63bE5FsZhgk

3)Tradycyjne: praktycznie wszystkie marki mają w swojej ofercie coś poniżej 60-70KM

http://www.youtube.com/watch?v=x7JtfTfexvI

4) Szczudłowe: Tecnoma, Bobard, Vermande

http://www.youtube.com/watch?v=u5vo5RRhQVc

5) jednoosiowe: praktycznie wszystko z pozycji 1 + honda

 

Musisz sam się sprecyzować np jaka skrzynia biegów mechaniczna czy hydrostatyczna jakie opony, wysokość, szerokość, promień skrętu, rodzaj uprawy, prześwit, środek ciężkości itd

Edytowano przez mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Zapomniałam dodać, że nasz Deutz jest też wykorzystywany w sadzie, nawet przede wszystkim w sadzie, więc jest traktorem wielozadaniowym, nie tylko do szkółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

@Niebieskooka

ogólnie seria agrokid jest mała lekka zwrotna i oszczędna :D

a 230 jest chyba odpowiednikiem c360, a na wewno zwinniejszy od 60tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto byłoby tutaj zaczać od jednej bardzo istotnej rzeczy,a mianowicie od ustalenia budżetu jaki posiadasz na ten cel,bez tego ani rusz i ciężko doradzić,każdy poda swój model,a przecież będzie między nimi występowac duża różnica cenowa.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj