Skocz do zawartości
News
zielony

jaka moc ciagnika do prasy z rotorem??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
zielony    0

tak jak w temacie interesuje mnie jaki ciagnik trzeba podczepic do prasy z rotorem... oczywiscie nie zalaczajac nozy tnacych?? z gory dzieki za odpowiedzi ;)

MarcinPykuS    64

A czy rotor znaczy to samo co wirnik...?? ;)

OBJAŚNIENIE... :)

Wirnik, (rotor) - element maszyny lub mechanizmu, który w czasie pracy wiruje wokół stałej osi...

POZDRAWIAM... :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    45

najlepiej podobnym kolorem do prasy...

a moze trochę więcej informacji???jak to prasa, dlaczego bez noży, itd...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

1rajdzik    14

W większości nowych pras montuje się rotory więc co do nich to zapotrzebowanie mocy można uzyskać u dealer'a. Jeśli chodzi o używki to porównując model bez rotora trzeba dodać kilka kucyków, a na noże jakieś 15-20 conajmniej.

Np w mojej bez noży to około 60 KM a +15 noży to już min 80...

all rights reserved

mirasek    8

Jaka to prasa, łańcuchowa czy walcowa? Stało- czy zmiennokomorowa? Ma MPS? Co chcesz nią prasować? Dla jednej starczy 60KM w słomie bez noży a dla innej 100KM może ledwo wyrobić z nożami przy sianokiszonce...

wsk125ccm    11

Rozmawiałem dziś z użytkownikiem prasy z 7 nożami Vicon (nie pamietam modelu) i pracował z 100km hollandem i powiedział że się czasem dusił, więc koło 120km było by idealne.

zielony    0
Jaka to prasa, łańcuchowa czy walcowa? Stało- czy zmiennokomorowa? Ma MPS? Co chcesz nią prasować? Dla jednej starczy 60KM w słomie bez noży a dla innej 100KM może ledwo wyrobić z nożami przy sianokiszonce...

interesuje mnie prasa john deere pasowa ewentualnie krone vario ... i ma byc uzywana do slomy jaki i do sianokiszonki tylko zastanawiam sie czy 110 konny fendzik pociagnie taka prase z rotorem??

lukasz15    2

Napisz konkretnie jaka to prasa ale do prasy 120x120 z rotorem to jest potrzebne co najmniej 80 km.

Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

katator    119

do krone vario lub do jd spokojnie wystarczy 100 koników.

zielony    0
Napisz konkretnie jaka to prasa ale do prasy 120x120 z rotorem to jest potrzebne co najmniej 80 km.

krone vario 1500 lub john deere 590. chociaz bardziej sklaniam sie do zakupu tego pasowego john deera. myslisz ze 110KM poradzi sobie z wlaczonym rotorem??

mirasek    8

Rotor cały czas jest włączony, tylko noże można opuścić. 110KM powinno spokojnie dać rade ;)

pioter    45

tym bardziej w pasowej ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

dyczkowski    3

Ale chyba z rotorem się sporo zwiększa wydajnośc w słomie, niżeli w prasie która pobiera słome palcami....no i co najważniejsze nie zapycha się ;)

zielony    0

i jakie ladne jest zageszczenie beli ... w szczegolnosci dobra sprawa do sianokiszonek

greg93    4

Ja widziałem jak pracował Zetor 7211 wraz z krone z rotorem bez noży i spokojnie dawał rady. Krone mają niskie zapotrzebowanie w stosunku do innych pras.

Ursus & JD Rulezzzz

lukasz15    2

Mysle, że 110 km da rade z rotorem.

Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

krzysiu    5

ja mam Sipme Z590/1 z 11 nożami i rotorem oczywiście baliki 120x130 a tak w praktyce 120x140 bo komora się uchyla do takiej wartości i wiem że MTZ 82 to z połową noży nie dawał rady teraz Forterra 110KM w słomie bez noży to idzie bajka rotor zwiększa wydajność i lepiej się zbija, w sianokiszonkach na komplecie noży jest też ok. ale jak GPS mokrawy i na max. zgniot to też pod koniec troche zwalniają obroty i lekki posmyk z kominka...

szczygel18    1

Famarol DF 1.8D z nożami czy bez mój pronar 82 sa zdycha. Przydał by się 1224 lub coś podobnego.

Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

b0gdan    86

diler coś wspominał, że ta prasa ma "bardzomocożerny" podbieracz, bo 30KM na 30 cm podbieracza więcej to zdecydowanie za dużo. Zresztą ta prasa z nożami ma wymagane 110KM, a moja z podbieraczem 2m z nozami spokojnie na 540E chodziła w 100KM

farmer7745    19

Ja mam KRONE 10-16S i ZETORA 7745 (bez turba), to w słomie czy sianie jest ok a w kiszonce już tak nie pomykam.

Noże mogę wysunąć w zależności co się prasuje 11-9-5 lub bez.Najgorzej jak pokos przypomina jakiś "warkocz" i jak podbierak z rotorem łapnoe to jest duszno.Zapotrzebownie zależy jeszcze od stanu noży.

ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

farmer40    0
tak jak w temacie interesuje mnie jaki ciagnik trzeba podczepic do prasy z rotorem... oczywiscie nie zalaczajac nozy tnacych?? z gory dzieki za odpowiedzi :)

Bez noży to 80KM spokojnie wystarczy ale z nożami np. jak będziesz robił sianokiszonkę to potrzeba +20KM. Czyli jak masz zamiar wykorzystać prasę do wszystkiego to musisz mieć min. 100KM.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zefir
      Witam stoję przed wyborem prasy i zastanawiam się czy kupić warfame z dosyć niskim przebiegiem w cenie 30 tysięcy zł z 2011 roku czy może starszą welgerke również za taką kwotę .
      W warfamie przemawia do mnie niska cena części i ich dostępność oraz przebieg tylko 950 bel ( prasa jest u znajomego od nowości i robił tylko + /- 100 beli rocznie ) z kolei  welger zaczeli polecać mi inni rolnicy i teraz zastanawiam się co wybrać ,  prasa by prasowała najwięcej słomy i sianokiszonki . Jak by ktoś mógł również napisać jaka jest dostępność części do welger oraz opinie o niej byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez koyot23
      Witam, zastanawiam sie nad kupnem prasy zmiennokomorowej, i wlasnie biore pod uwage prasy jak w temacie, moze ktos uzytkuje te prasy i moze cos wiecej na ich temat powiedziec. Prasa ma prasowac okolo 3tys belek sloma, siano i sianokiszonka. Sam rotor wystarczy do sanokiszonki czy noze lepsza sprawa? A i cos o siatce chcialbym wiedziec czy warto sie ogladac za prasami z siatka czy wystarczy sznurek? Z jakimi ciagnikami wspolpracuja, jaka jest ich dobra i zla strona.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Kuba84241
      Witam 
      Wałek wom wkręcił mi panel sterujący i wyrwało mi klable z gniazda który się podłącza do prasy.  Tych kabli jest 13 i nie wiem jak je podłączyć. Jak ktoś ma varianta 280 z nożami i siatką to czy mógł by podesłać mi zdjęcie z schematem. Panel jest biały bo od żółtego to schemat jest w internecie a białego nie ma.  

Z kostki wychodzą kable i w taki sposób toa być zrobione. Do tego potrzeba miernik prądu żeby to sprawdzić

Albo ma ktoś może katalog do tej prasy i tam może jest ta instalacja 

• Przez Michal5
      Jakom prasę rolującą wybrać do Ursusa C330M żeby sobie dawał w miarę radę z nią i czy jest do niego sens kupować prasę rolującom prasa kostkująca odpada 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.