Amarant

Z jaką firmą dostarczającą nasienie nawiązać współpracę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja mam teraz z 2 i na swoje biorę jeszcze ze shiuzu i wws i jakoś ogarniam. Przy imieniu buhaja mam napisane z jakiej jest firmy i dzięki temu się nie mylą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

A co sądzicie o wws? Na stronie mają info o o tym że nie wymagają wyłączności a przy zakupie nasienia kontener rękawice itp. "za symboliczną złotówkę". Brzmi dobrz jeśli rzeczywiście tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to zależy jak chce gospodarz a jak ja mam wybrać to zawsze innego buhaja biorę i zdaża się że z innej firmy. A numer kartoteki pisze zawsze ten sam który jest na pierwszym świadectwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

20zł za usługę, dojazd do 5km 10zł, 5-10km 20zł ponad 10km 30zł dalej jak 15km nie jeżdżę. Na powtórkach nie biorę za usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarant    0

Nawiązałem współpracę z Firmą INTERGEN. Czy moglibyście mi powiedzieć których buhajów potomstwo chcielibyście widzieć w swoich oborach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wybierz kilka rzebys mial jakiegos uniwersalnego i do tego po jednym na poszczegolne cechy np.typowego mleczarza czy pokrojowca albo na sklad mleka ale najlepszy od nich jest Guarini i jego musisz miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Ja miałem kiedyś takiego cwaniaka co brał za inseminację 70zł i za powtórkę tyle samo. Gdy krył drogimi buhajami to słomki zawsze lądowały po kryciu w bagażniku jego samochodu. :huh:


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Zauważyłem jeszcze zasadę, że im droższe nasienie tym większy problem z zacieleniem. Po najtańszych zacielają się bardzo dobrze :blink: .W mojej okolicy nie ma kursów inseminacji , a na zamiejscowy nie mogę wyjechać z braku czasu. A warto by było nawet do moich dwudziestu paru sztuk.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na każdej słomce jest nazwa byka. Jak wyjmuje z wody to sprawdzam czy nie ma zmyłki. I jak ktoś chce to daje mu przeczytać tylko musi mieć wzrok dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

shiuz też je ściąga bo się pytałem i mówili że jakiego zechcę z coopexu. Konrad nie wypożycza kontenerów a o to w tym chodzi, bo tak masz za free tylko tyle że musisz od nich lub przez nich brać nasienie.

nie wiem skąd kolega ma info że Konrad nie wypożycza kontenerów - ja właśnie mam już od 2 lat kontener Semexu od Konrada - co prawda miałem niby płacić zeta miesięcznie za to ale do tej pory faktury nie dostałem :P, a przed zakupem Coopexowych byków przez shiuz polecam się dokładnie o ceny wypytać i porównać - z doświadczenia wiem że shiuzy potrafią kosmiczną marżę narzucać.

Nawiązałem współpracę z Firmą INTERGEN. Czy moglibyście mi powiedzieć których buhajów potomstwo chcielibyście widzieć w swoich oborach??

Intergen - dobry wybór też od nich biorę - choć mają gorsze terminy płatności niż Konrad (ja bym nie dał rady wystartować z moją działalnością bez 2-miesięcznego terminu od Konrada teraz zresztą mam już 3 miechy) a Intergen niestety 30 dni, ale nie są nachalni i lekko da się naciągnąć - choć dla zdrowia psychicznego nie polecam :P ja lubię mieć popłacone f*cktury

Pozdrawiam i życzę powodzenia w terenie.


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria88    1

U mnie i u sąsiadów sprawdza się dobrze nasienie buhajów z USA, przede wszystkim z WWSu.

Można na początek zadzwonić do ich biura, porozmawiać i popytać o formy współpracy. Wysyłają też darmowe katalogi, więc na spokojnie można się zapoznać z ofertą, lub na stornie www.wws.pl

 

A co sądzicie o wws? Na stronie mają info o o tym że nie wymagają wyłączności a przy zakupie nasienia kontener rękawice itp. "za symboliczną złotówkę". Brzmi dobrz jeśli rzeczywiście tak to wygląda.

 

Ja dzwoniłam do biura i pytałam taką Panią o ofertę,bo mąż chce sam zacząć inseminować u nas w stadzie. Dają rękawice i osłonki przy zamówieniu konkretnej ilości nasienia i dostajesz też KONTENER za tą symboliczną złotówkę, na własność, więc nie musisz się potem wiązać umowami itp. My właśnie chcemy bez zobowiązań wobec jednej firmy,więc raczej to zamówimy, ale byki mają dobre więc pewnie dalej będziemy od nich zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaczad
      Witajcie
      Mam problem, kilka dni temu zaczęły się padnięcia krów. Rozpoczęło się od 3 sztuk które nie wstały z nocy. Weterynarz na wzmocnienie dał glukozę i wapno. Rano już  były martwe, a 5 kolejnych zaczęło toczyć ślinę z pyska( dosłownie leciała jak z kranu). Poszła znowu glukoza wapno nasercowe leki, Wieczorem 2 zeszło a kolejne 3 zaczęły toczyć ślinę  pyska. Powiatowy inspektorat pobrał próbki pasz treściwych, krew i wycinki narządów wewnętrznych. W międzyczasie padały kolejne z takimi samymi objawami. Karmię  już tylko sianem, którego praktycznie nie jedzą. Do tej pory padło łącznie 17 sztuk, bydła a 3 już nie wstają. Mało tego słabo wygląda reszta i chyba stado 40 sztuk stracę (całość) . Wyników jeszcze nie ma. Mo ze ktoś coś wie, bo  żadne leczenie nie pomaga (atropina, soda, drożdże) mają tak zbitą treść  że sondą nie daliśmy radę podać płynu by je nawodnić. Mocznika nie stosowałem w żywieniu
       
    • Przez Banan3512
      Witam. Rozpoczął się okres kontroli dobrostanu zwierząt. Mowie tu o dobrowolnych zwiększonych wymogach odnosnie powierzchni bytowej , utrzymania zwierzat na sciółce i tym podobnych . W zamian za dopłatę do sztuki. Wraz upływem terminów na zlozenie do ARIMR planów poprawy dobrostanu . Arimr rozpoczął kontrole u rolników. Podobno mają w tym roku wytyczne na duzą ilosc kontroli ze wskazaniem na dobrostan. Wiec jeśli mieliscie już taką kontrol to piszcie jak przebiegła . Na co zwracali szczegolną uwagę kontrolerzy. Jesli jeszcze nie mieliscie kontroli to lepiej się przygotowac . Przjrzec dokumenty czy wszystko jest spójne w dokumentach i stanie faktycznym. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez bibon98
      Witam, mam 25 lat, małe gospodarstwo, 20 krów, 12 ha własnego pola oraz 20ha dzierżaw, ze sporymi możliwościami dobrania gruntów. Zbliża się nabór na młodego rolnika, mama chce się spisać gospodarstwa na mnie i stoję przed dosyć ważną decyzją, inwestować w gospodarstwo, czy lepiej dać sobie spokój. Mam już dosyć pracy łapami  przy 20 krowach, nie mam też do taczkowania zdrowia(przepukliny kręgosłupa), lubię to robić( robię na gospodarce od 11 roku życia, więc trochę nie potrafię bez tego sobie życia wyobrazić) ale boję się że z powodu marnych perspektyw na przyszłość, nie będę w stanie się z tego utrzymywać, a z drugiej strony nie zainwestować i robić dalej łapami to też sobie lepiej dać spokój. Jest tutaj ktoś chętny podzielić się swoimi przemyśleniami w temacie? Bo nabrać czegoś na ura, a potem i tak się zwijać to chyba lepiej od razu się zająć czym innym. Rolnicy z okolicy raczej odradzają, mimo tego i tak mnie do tego ciągnie.
    • Przez Bonex157
      Czesc, Czy wysokość tej przegrody miedzy krowami jest odpowiednia? 72cm

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj