Polecane posty

romek6340    221

Masz ciągnik i dopiero szukasz opinie o nim? Chyba co nie co sam powinieneś już wiedzieć?

No i sam intercoler na moc ciągnika nie wpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wpłynie na moc.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

i zmniejszy spalanie:) Intercoler to tylko chłodnica powietrza, samo zamontowanie raczej nie wiele pomoże, wydaje mi się że aby dało to efekt musi być zgrane z resztą - dawka paliwa, doładowanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tak.Dawka paliwa musi być odpowiednio zwiększona.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Intercooler na pewno coś tam da bo:

Schładza mocno podgrzane przez turbinę powietrze a zimnego powietrza więcej zmieści się w cylindrze niż gorącego. Zapłon będzie bardziej efektywny. Dobrze wpłynie też na trwałość jednostki.

Im większy IC tym lepiej, a turbodziurą w ciągniku nie należy się przejmować, to nie bolid do wyścigów na 1/4 mili ;)

No i prawdą jest, że należałoby odrobinę zwiększyć dawkę paliwa...


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Witam. Mam pytanie. Czy może ktoś posiada 10014H i współpracuje z agregatem aktywnym+ siewnik, lub aktywny nadbudowany 3m. Planuje zakup tego ciągnika z ładowaczem, niewiem tylko czy będzie stabilny przy pracy z wymienionymi zestawami 3m, i czy fabryczny ładowacz nie ogranicza skrętu? I ostatnie pytanie, jaka cena tego ciągnika z ładowaczem.

 

Jeszcze jedno pytanie jakiej szer. agregat ścierniskowy do 10014H. ziemie w większości III klasa troche pagurkowate, a może lepszy agregat talerzowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

napewno inny :D jeździłem 9014 a sam mam 4514. Ursus 9014 jest glosniejszy i dźwięk inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jakie są koszty filtrów do tego ciągnika? Co jaki okres czasu wymiana oleju?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CarlosVock    0

Hey guy….I was reading you forum and searching as far as something something absolutely interesting in manifold aspects for my effort effort, and I was really pleased of a monstrous reckon of questions with answers here. I pooped a lot of conditions reading this forum, and wrote an bar installation try http://writinganessay.top. Blame you guys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Administratorze ratuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak co 100 godzin olej to przesada i to spora. W tych perkinsach jest ok 300 do 400g między wymiana mi więc 250 to i tak na wyrost ale pewnie wzięli pod uwagę że u nas się leje w większości śmieci nie olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Jest na forum ktoś kto ma Ursusa serii H z przebiegiem co najmniej tysiąca godzin i może opisać czy były już jakieś problemy z ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Mój ma prawie 900 tak więc nie wiem czy chces abym wyraził swoją opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Posiadam go od 2013 czyli chodzi już 4 pełne sezony, gospodarstwo ok 20 ha. Najciężej ma z zestawem siewnym agromaszu z wałem pakera (agregat 3 m + siewnik SR 300) trzeba ga za każdym nawrotem składać bo pomimo obciążenia mam 12 orginalnych obiążników + dodatkowe 100 to podnosi przód. Nie ma możliwosci nasypania siewnika dopełna. Orze 3 obrotowa też agromaszu radzi sobie z tym bez problemu.  Żadnych poważnych awarii nie było, akumulator wytrzymał tylko gwarancje, na szczęście gwarancja się skończyła i nie muszę go serwisować, robie to sam. Nikomu nie życzę kontaktu z serwisem w Lublinie, tragedia do wymiany uszelnicza w przednim kole wg panów z serwisu miałbym zawieżć ciągnik na swój koszt do Głowna i go odebrać koszt lawety ponad 1500 zł. Rozebrałem ze szwagrem, koszt uszczelniacza 40 zł, robota 2 godz.. Ogólnie jestem zadowolony spełnia swoje zadanie, jeśli chodzi o spalanie jestem zadowolony, mierzyłe i w orce wychodził od 14 do 22 litrów na ha (22 pole w kształcie kwadratu, ciężka ziemia i się dopiero uczyłem ustawiać pług). Prosty ciągnik dla niedużych gospodarstw. Osobiscie jak bym mial pieniądze i nie patrzył przy zakupiena relację cena do jakości już bym nie kupił arogancja serwisu zrobiła swoje. Teraz myśle nad wymianą pakera na lżejszy bo bede miałoddzielnie wał uprawowy i pecyny on rozbije. Podnośnik przy zestawie siewnym ma ciężko. Na chwile obecną jest i będzie i oby sprawował się tak jad do tej pory.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do takiego zestawu siewnego to ciagnik ponad 100 km a nie taki maly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Nic nie szkodzi aby miał ponad 100 KM wystarczy zwiększyć dawke paliwa jak ma 10014  oraz można wyjąć z kolektora wylotowego taką siateczkę i zwiększy się moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Chodzi tez o gabaryty ciagnika. Seria h to odpowiednik valtry a czyli na malym moscie a wez sobie tyl od valtry c czy n. Roznica w gabarytach ciagnikach dosc znaczna a i tak przy takiej valtrze n z obciaznikiem na tuzie przednik z agregatem buja mocno przodem a ciafnik sam w sobie ciezszy o tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Witajcie ,  a ma może ktoś z Was jakis schemat budowy poszczególnych podzespołów ,  kupiłem niedawno pol mot  80194h  i potrzebuje teraz zmienić uszczelnacze  w przednim kole. I w ogóle bym se popatrzył inne rzeczy jak są zbudowane. Jest coś w sieci do pobrania ? Bo jakoś patrze i nie mogę znaleźć 

Dnia 16.03.2017 o 10:15, MARAKAM napisał:

Posiadam go od 2013 czyli chodzi już 4 pełne sezony, gospodarstwo ok 20 ha. Najciężej ma z zestawem siewnym agromaszu z wałem pakera (agregat 3 m + siewnik SR 300) trzeba ga za każdym nawrotem składać bo pomimo obciążenia mam 12 orginalnych obiążników + dodatkowe 100 to podnosi przód. Nie ma możliwosci nasypania siewnika dopełna. Orze 3 obrotowa też agromaszu radzi sobie z tym bez problemu.  Żadnych poważnych awarii nie było, akumulator wytrzymał tylko gwarancje, na szczęście gwarancja się skończyła i nie muszę go serwisować, robie to sam. Nikomu nie życzę kontaktu z serwisem w Lublinie, tragedia do wymiany uszelnicza w przednim kole wg panów z serwisu miałbym zawieżć ciągnik na swój koszt do Głowna i go odebrać koszt lawety ponad 1500 zł. Rozebrałem ze szwagrem, koszt uszczelniacza 40 zł, robota 2 godz.. Ogólnie jestem zadowolony spełnia swoje zadanie, jeśli chodzi o spalanie jestem zadowolony, mierzyłe i w orce wychodził od 14 do 22 litrów na ha (22 pole w kształcie kwadratu, ciężka ziemia i się dopiero uczyłem ustawiać pług). Prosty ciągnik dla niedużych gospodarstw. Osobiscie jak bym mial pieniądze i nie patrzył przy zakupiena relację cena do jakości już bym nie kupił arogancja serwisu zrobiła swoje. Teraz myśle nad wymianą pakera na lżejszy bo bede miałoddzielnie wał uprawowy i pecyny on rozbije. Podnośnik przy zestawie siewnym ma ciężko. Na chwile obecną jest i będzie i oby sprawował się tak jad do tej pory.

 

Wymieniłeś uszczelnienia w przednim kole ,  a jak zdjeles  te dwa mocowania z góry i z dołu ,  takie blachy porzykrecane  na 4 śruby ,  zbijales ?  Bo u mnie coś to nie idzie a przydało by się zmienić uszczelnienie właśnie w lewym kole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj