Pepik190

koper ogrodowy na zielono

Polecane posty

stempos1980    7906

Signum zastosuj według etykiety ale te rośliny które już zaatakowało to już im nic nie pomoże.to jest reinktonoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Co mogło być tego przyczyną? Znalazłem, to jest Rizoktonioza. Mowisz że nawet jak opryskam to nic z tego nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

To jest Rizoktonioza dokładnie.sory na szybko napisałem ewentualnie zgnilizna twardzikowa.dobrze wietrz obiekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0
Dzięki za pomoc, nie potrzebnie przykrywalem jeszcze włóknina jak były przymrozki :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Ja też mam koper to pierwsze 3 noce był odkryty w tunelu dopiero dwie ostatnie był przykryty ale narazie jest ok.ogulnie koper jest wredny bo potrafi w ciągu jednej nocy go szlak trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0
Ja to jak zaczął schodzić to dopiero na dzień zaczalem odkrywac a na noc przykrywalem bo akurat wtedy największe przymrozki były. Oczytalem się ze koper jest bardzo wrażliwy nawet na małe przymrozki i chyba przesadziłem z tą ochrona... Wieczorem opryskam Signumem zobaczymy moze sie poprawi jak nie to pójdzie na większy do ogórków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

U mnie wytrzymał -6 bez przykrycia ale w tunelu czy w szklarni i tak jest cieplej jak na gołym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Wieczorem u mnie też jest cieplej ale w nocy temperatura spada do tej na zewnątrz :-\


W jakim okresie siales jeśli można wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Opryskane, dobrze przewietrzone, juz nie przykrywam zobaczymy jak będzie się zachowywał dzis ma być dosyć ciepło w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
15 minut temu, Kula7 napisał:

Czym zasilacie koper?

Ja zaraz będę stosował florowit dolistne plus Apis na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Stempos przy takich mocniejszych wiatrach otwierasz tunel żeby roślina trochę pracowała i była sztywniejsza czy trzymasz zamkniety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

U mnie koper jest otwarty cały czas nawet te ostatnie noce co były z mrozem to były otwarte tylko na jedną noc co wiało to od strony wiatru zamkłem ale z drugiej strony były otwarte tunele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Tez chciałem otworzyć szklarnie ile się da tylko ze na połowie dziadek ma natkę pietruszki i nie daje bo wilgoc ucieknie i ciągle się o to z nim spieram... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Wiem wiem chodzi mi o ten przewiew bo jakoś nie chce do góry rosnąć ten koper listków ładnych dostał i tak się zastanawiam może jakby wpuścić trochę wiatru zaczął pracować to i raz ze mocniejszy byłby a dwa szybciej poszedł do góry myślisz że to by go trochę ruszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, Kula7 napisał:

Wiem wiem chodzi mi o ten przewiew bo jakoś nie chce do góry rosnąć ten koper listków ładnych dostał i tak się zastanawiam może jakby wpuścić trochę wiatru zaczął pracować to i raz ze mocniejszy byłby a dwa szybciej poszedł do góry myślisz że to by go trochę ruszyło?

Ciężko to stwierdzić bo fakt pogoda go nie rozpieszcza a co do wietrzenia to ja mam dołem drzwi przysłonięte  bo przy takim wietrze to może go uszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

A Tobie doszedł juz koper czy jeszcze? Dzis byłem na giełdzie to juz dosyć sporo się go pojawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
44 minuty temu, Kula7 napisał:

A Tobie doszedł juz koper czy jeszcze? Dzis byłem na giełdzie to juz dosyć sporo się go pojawiło

Jeszcze nie a teraz w piątek z jednej foli wpadła mała trąba powietrzna i folia do wymiany.Jak cena koperku na giełdzie? I gdzie byłeś na giełdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Oho takie wiatry u Ciebie? Jeżdżę na Bronisze sprzedawali po 20 zl mendel. A tak z ciekawości zapytam jakiego typu nawadniania uzywasz do kopru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Spoko, gdzie taki przewód kupiłeś w sklepie z nawodnieniem? U mnie kropelkowym idzie ale tak myślę żeby go czasem zrosic czymś z góry. Konstancin kojarzysz? Na południe od Warszawy a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Tak wiem gdzie jest Konstancin.Ja mieszkam okolice Potworowa.Tak ten przewód jest u nas w sklepie.To jest japoński przewód a koszt metra to 7 zł było ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula7    0

Tez na Bronisze jezdzisz? Na następny rok chyba spróbuję z takim przewodem, fajna sprawa jest możliwość doboru szerokości zasięgu podlewania czy regulacja cisnienia wody to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, Kula7 napisał:

Tez na Bronisze jezdzisz? Na następny rok chyba spróbuję z takim przewodem, fajna sprawa jest możliwość doboru szerokości zasięgu podlewania czy regulacja cisnienia wody to robisz?

Tak jeżdżę na bronisze.mam 100 kilometrów z podwórka na giełdę.ten przewód chodzi akurat pod małą pompą co jest do domu i idzie przez hydrofor ale na dużej pompie to bym musiał chyba cały krążek kupić 100 metrowy.W zeszłym roku widziałem nasz polski który rozlewa na 4 metry szerokości bo ten daje 8 metrów.Do zalania tunelach jest w sam raz bo w tym sezonie sucho to robię tak że robię wstępną uprawę potem idzie nawóz upraw i  rozkładam ten przewód i puszczam wodę na godzinę i dopiero uprawka i sadzenie.A co uprawiasz prucz kopru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mailo1988
      Być może i jest taki temat na forum ale nie znalazłem
      potrzebuje jakiś dobrą odmianę kopru i buraka ćwikłowego co polecacie?
    • Przez Patryczek96
      Poszukuje osoby która mogłaby siać dla mnie koper ogrodowy, zapewniam odbiór na terenie pow. Kłobuckiego (w cenie), stała cenę, płace od ręki. Uprawa kopru nie należy do trudnych, dla osób bez doświadczenia zapewniam wskazówki uprawy (jestem w stanie przyjechać i ocenić stan uprawy oraz doradzić w razie problemów) , po konsultacji ustalam termin, odmianę (zapewniam opryski oraz nasiona) i areał siewu. przy dobrej agrotechnice oraz nawadnianiu realny plon wynosi od 10-20 ton/ha, przy nakładzie ok 3000zł/ha. Osoby zainteresowane proszę o prywatna wiadomość. Dla osób zainteresowanych z poza okolic pow. Kłobuckiego  proszę o kontakt. Cena do uzgodnienia na PW, na pewno się jakoś dogadamy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj