wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

lebek5    56
55 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

To lepszy masz..... Duz doplacales za sciezki z tym kompem? Ile płaciłeś za siewnik? 

Za komputer z wieloprogowy czujnikiem nasion 5,800 za siewnik stopkowy,z przedłużeniem węży hydraulicznych i przewodu do komputera 26.000  kupione w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Wszystko podrożało, a to była stara cena zamówiłem końcem stycznia a do 1 lutego 5% do gory a do dziś to pewnie kolejne 5 do gory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
11 godzin temu, lebek5 napisał:

Za komputer z wieloprogowy czujnikiem nasion 5,800 za siewnik stopkowy,z przedłużeniem węży hydraulicznych i przewodu do komputera 26.000  kupione w lutym.

To ja za 3m na stopce ze ścieżkami i sterownikiem T1 23900 brutto. Tylko siewnik z 2019 roku. 


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Ile czekacie na maszyny agromaszu? ja zmówiłem agregat podorywkowy gruber i czekam 3 miesiąc. od 1 kwietnia podobno 10% w górę ceny poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Jak ustawiacie Sr 300 na około 230 kg pszenicy ? Bo wysiew nie zgadza się z tabela i z próbą .

Jak wysiać nim około 10 kg rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Mam siewnik z pojedyńczym kółkiem wysiewającym jeszcze bez tych przezroczystych osłon. Kółka wyrzucają część nasion poza rurki. Ktoś coś z tym robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

Dokupiłem ścieżki do siewnika sr300 i mam problem z podłączeniem siłownika i czujnika przejazdów. Może ma ktoś schemat albo wiedzę jak to podłączyć w puszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
Dnia 22.09.2022 o 14:07, pawel131 napisał:

Dokupiłem ścieżki do siewnika sr300 i mam problem z podłączeniem siłownika i czujnika przejazdów. Może ma ktoś schemat albo wiedzę jak to podłączyć w puszce?

poradziłeś już sobie? mogę ci podesłać z instrukcji jak to jest wg kolorów połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
Dnia 22.09.2022 o 14:07, pawel131 napisał:

Dokupiłem ścieżki do siewnika sr300 i mam problem z podłączeniem siłownika i czujnika przejazdów. Może ma ktoś schemat albo wiedzę jak to podłączyć w puszce?

Gdzie dokupiles ścieżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0
Dnia 29.10.2022 o 18:39, Mario5 napisał:

dodałem zdjęcie do swojej galerii ponieważ z aplikacji tutaj nie mogę

nie mogę tego znaleźć ;( 

 

Dnia 24.02.2023 o 13:13, radekz200 napisał:

Gdzie dokupiles ścieżki?

Poprzez Raitech, ale myślę że bezpośrednio z agromasz też da radę zamówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witajcie Czy ktoś regulował dna wysiewające w swoim siewniku . Na ile należy ustawić przestrzeń  pomiędzy  kołem wysiewającym a dnem  ? Instrukcja nie pokazuje żadnych wartości. Mam problem z dużym przekłamaniem pomiędzy próbą kręconą a wysiewem normalnym . U mnie wysiewa o jakieś 20% więcej niż podczas próby kręconej   Rozmawiałem z serwisem i Pan mówił że w instrukcji jest opisany sposób regulacji den ale nie znalazłem żadnych wartości .

Według serwisu ma to usunąć problem z brakiem zgodności wysiewu do próby kręconej .

20240324_121811.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jakby dna byly zle ustawione to by nieroenomiernie wysiewał. Jak krecisz kołem lub robisz probe krecona to czy rolki wysiewajace kreca sie skokowo czy plynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9
Napisano (edytowany)

Witam . Wydaje się że kółka kręcą się równomiernie , chciaż kręcąc korbą opór się zmienia  i nie bylem w stanie ukręcić ze względu na wyżej wspomniany  opór. Nie miałem też  jak sprawdzić podczas siewu normalnego bo siałem sam . Wyregulowałem dna na 2,5mm  bo były bardzo nierówno ustawione.  W próbie kręconej z jęczmieniem na 210 kg  ustawiłem na 30 . Po 1 przejeżdzie z odwazoną wartościa  od razu zjazd na 28 , siewnik wysiewał o jakieś 22% za dużo czyli ponad 45kg /ha. Później jeszcze zrzuciłem  o 2 oczka  do 26 ,ale jedno oczko odlatuje bo jeździłem z oka bez znaczników i było pewnie z 2,55 zamiast 2,7 . Czyli patrząc w tabeli każda kolejna nastawa różni się od poprzedniej o ok 10% czyli w sumie ok 30% różnicy. 

Edytowano przez NABUCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Jak ustawiasz przekładnie to za każdym razem dajesz pierw na 0 a później na wybraną wartość? Jeśli nie to masz rozwiązanie, skokowy opór to prawdopodobnie opór mieszadła w skrzyni, sprawdź też ciśnienie w kole i czy na podniesionym siewniku kreci sie względnie lekko czy ciężko. Jak siejesz to zawsze daj od 3 do 8% na poślizg koła w zależności od rodzaju gleby.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Cześć. Dzięki za porady. Przekładnię daję na zero , później na maxa  a na koncu na właścową wartość. Gdzieś znalazłem filmik taki z mechanikiem od jakiegoś dystrybutora .

O tutaj 

W agromaszu serwisant mówił, że nie ma to znaczenia. Podczas prób kręconych robiłem i tak i tak i nie było różnicy. Ciśnienie w kołach sprawdzę  , chcociaż kolejne testy dopiero jesienią bo już mam obsiane wszystko. 

Ziel problem z tym że siewnik w trakcie normalnego siewu zawyża mi o jakieś 30 % w stosunku do próby kręconej . Dodając jeszcze 7 % na poślizg ma prawie 40% zawyżony wysiew . 

Szkoda bo jest to całkiem fajnie przemyślane  w agromaszu z próbą kręconą i łatwiej zrobić sobie ją wieczorem dzień przed siewem.    Denerwuje jak w trakcie  wysiewu kilka razy musisz korygować w polu bo sieje za dużo  , a na końcu trzeba zejść z plamowanym wysiewem bo masz za mało ziarna.   Pół biedy jeszcze w moim wypadku jak siejesz ze swojego ziarna i  w granicach 200kg /ha  bo jest jeszcze spory bufor , a co w przypadku gdybyś  siał kwalifikat kupiony  i siane 140kg /ha . Pozdrawia Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Mam agromasza 3m na redlicach talerzowych od 7 lat, sieje nim rzepak, zioła i zboża, nigdy nie miałem problemów z normą wysiewu, raz zaczął mi skokowo siać ale to była wina tarcz mimośrodowych w przekładni które kosztują grosze i je wymieniłem. Zwróć jeszcze uwagę czy masz zasuwy plastikowe między aparatem wysiewającym a skrzynią tak samo ustawione, na zboża jest to 2 wgłębienie od dołu i każda sekcja powinna być taka sama. Najlepiej nagraj krótki film jak kręcisz korbą i jak zachowują sie aparaty wysiewające.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

orientuje się ktoś dlaczego w siewnik sr 250 po 18,5 obrotach korba na komputerze jest 0,017ha

IMG_0953.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

 

Załączam krótki filmik z pracy kół wysiewających. Jedyne co przychodzi mi do głowy to jeszcze szerzej otwarte dno. Do jęczmienia  jest zalecane szersze otwarcie den , niż do pszenicy pszenżyta  .

Lelek5 - zobacz sobie jakie masz ustawienia sterownika - masz chyba AD 20

Strona 12 i 13 masz ustawienia.

Sprawdź sobie usztawienie szerokości maszyny    Ważne są pewnie czasy zwarcia i rozwarcia lub koło maszyny koło ciągnika. Najłatwiej byłoby zadzwonić do serwisu.

Edytowano przez NABUCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ktoś miał na komputerze „błąd modułu?”

jak to usunąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Od jakiegos czasu nie dziala sygnal dzwiekowy gdy jakas sekcja nie sieje  siewnik Maschi Gaspardo Mte mtr 300.Moze ktos wie jak odblokowac funkcje, czy wogole jest taka mozliwosc? Sterownik Muller Maschio

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez MSerwus
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak ustawić poprawnie dna nastawne w poznaniaku, wzornika nie posiadam i w internecie w sprzedaży też nie ma. Szukam porady ponieważ zakładam wszystkie dna nowe i siewnik będzie wykorzystywany do siewu facelii i gorczycy dla pszczół, i chce te dna ustawić jak najdokładniej. Dziękuje z góry za pomoc.
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj