wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

Mario5    49
a te gumy to gdzie ci wyciągało u góry gdzie się kładzie te rynny czy u dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od góry. Od dołu raz czy dwa mi ściągło to założyłem opaski metalowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

a mógłbym wiedzieć jakie macie dokładnie  te siewniki bo ja myślałem nad  sr 300 1dno talerzowym z kółkami dogniatająco kopiującymi ( jak coś  z nawą  tych kółek źle napisałem proszę mnie poprawić) 

i   z elektrycznymi ścieżkami

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podwójny talerz w układzie V z kołem kopiującym i elektryczne ścieżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

ja mam stopkowy sr 300  skrajne ma tajerze sciezki elektryczne...    sialem dzis przenzyto i robilem prube krecona , wyszlo  idealnie tak samo jak jest w tabeli wysiewu

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Ile macie oleju w skrzyniach przekładniowych, do tego okienka czy więcej bo u mnie w nowym było zalane jakieś 700 ml więcej nad okienko i się zastanawiam ile ma go być. Mi się wydaje że powinno być do okienka ale jak będzie więcej to chyba nie zaszkodzi. Jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

A jak u Was trzymają się skrzynie przekładniowe? U mnie po 3 latach (około 50ha obsiał) rozsypało się łożysko igiełkowe na wałku napędowym, przez co zablokowała się cała skrzynia i zerwało przetyczkę od napędu. Wadliwe łożysko, czy w tych skrzyniach zdarza się to?

Z częściami nie było problemu, po zamówieniu u producenta na drugi dzień kurier przywiózł części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz36    0

Kupiłem siewnik agromasza sr 300 z redlicami dwu talerzowymi (gdzie rurka wprowadzająca mat.siewny była z tyłu pomiędzy talerzami) powiem szczerze że to była totalna porażka!- redlice przy lekko wilgotnej ziemi się zapychały,talerze nie obracały, a jak już się obróciły to zapchały rurkę zeskrobaną ziemią z talerza. Zgłosiłem to telefonicznie do reklamacji siewnik został zabrany i naprawiony. redlice zostały wymienione na nowszy model gdzie rurka wprowadzająca materiał siewny jest z przodu między talerzami. Z obecnych redlic jestem b. zadowolony nic się nie zakleja ani nie zapycha nawet w błocie. Rozpatrzenie reklamacji przebiegło jak najbardziej pozytywnie. Jeżeli chodzi o tabelę wysiewu to jest faktycznie mocno orientacyjna, ale to nie jest wielki problem. Podsumowując ogólnie to jestem zadowolony z maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Z którego roku siewnik masz?

Jak możesz to wstaw zdjęcie jakie miałeś redlice i jakie masz teraz.

Edytowano przez Mario5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4

użytkuje ktoś moze siewnik agromaszu z agregatem półzawieszanym ato30? Jak to sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

Panowie mam problem z odkręcającymi się talerzami w siewniku rzędowym dwu talerzowym co jakiś czas muszę dokręcać niektóre talerze bo się odkręcają. Miał ktoś podobną sytuację? Wg mnie tam powinien być lewy gwint ale jest normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Moim zdaniem to nie powinno się wcale odkręcać Wyślij jeszcze nie za późno to ja bym zgłosił lub z zapytał co i jak z tym mu zależy kto Ile sieje jeśli ktoś dużo sieje to może mieć z tym problem I to duży podczas siewu co kawałek dokręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0
Dnia 26.03.2019 o 20:03, dominikmichal napisał:

czy siał ktoś trawę siewnikiem agromaszu sr300? jak go ustawić?

Ja kolego siałem trawę SR 300.A szerzej mieszankę traw łąkowych.Wcześniej robiłem próbę kręconą i według średniej ok.30kg na hektar ustawiłem na poz 9.Tak mi wyszło co do kilograma.Polecam siewnik sr 300

Edytowano przez kemper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja rajgras siałem na 13. A mieszankę na 10 albo 8. I w obydwu przypadkach wyszło ok 25-30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

Według opini kolegów użytkujących jakie redlice lepiej się spisują pojedyńcze talerze czy podwójne? Bo różnica w cenie to około 1700zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Jeśli kupujesz za swoje to moim zdaniem nie warto dopłacać, pojedyncze nie są gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

z tego co mówił sprzedawca to drugi talerz ma za zadanie oczyszczanie z ziemi głównego talerza. Czy przy rozwiązaniu z pojedyńczym talerzem nie ma żadnego skrobaka który by go oczszczał? I powiedzcie jak w tym siewniku spisują się mechaniczne ścieżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Elektryczne lepsze, bo nie trzeba cały czas skupiać sie, zeby zapamietać przejazd i tu warto dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez outstanding
      Witam.
      Koledzy moglibyście napisać ile zębów ma zębatka ta mniejsza od drobnego wysiewu w siewniku Fiona?
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Od jakiegos czasu nie dziala sygnal dzwiekowy gdy jakas sekcja nie sieje  siewnik Maschi Gaspardo Mte mtr 300.Moze ktos wie jak odblokowac funkcje, czy wogole jest taka mozliwosc? Sterownik Muller Maschio

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez MSerwus
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jak ustawić poprawnie dna nastawne w poznaniaku, wzornika nie posiadam i w internecie w sprzedaży też nie ma. Szukam porady ponieważ zakładam wszystkie dna nowe i siewnik będzie wykorzystywany do siewu facelii i gorczycy dla pszczół, i chce te dna ustawić jak najdokładniej. Dziękuje z góry za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj