Polecane posty

thug    236

kiedyś kiedyś pisałem że amerykanie wieszczyli bardzo mokrą wiosnę i się sprawdza może poza malymi wyjątkami wieszczyli też powódź na Wiśle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

tak więc koledzy spragnieni deszczu jeszcze trochę cierpliwości bo za parę dni będziecie wyglądać słońca :blink:

 

Jak  u nas będzie za mokro  to  80 % Polski będzie  pod wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wczoraj ładnie popadało .Dziś solidnie wlało i na dobrej ziemi nie wjedziesz na pole bo jest błoto .Oby tak dalej :-)


 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Powiat sepoleński kujawsko-pomorskie od wczoraj do 15 dziś żałosne 9 litrow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

 

Wczoraj ładnie popadało .Dziś solidnie wlało i na dobrej ziemi nie wjedziesz na pole bo jest błoto .Oby tak dalej :-)

 

a dokładniej gdzie tak popadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiaj byłem na polach u mnie już powoli kałuże wysychają, ale co niektórzy mają tak pozalewane że jeszcze 2 tygodnie będzie schnąć. Niektórzy to nawet zasiać nie moga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

a dokładniej gdzie tak popadało

 

To  jedyny  mieszkaniec  kuj-pom   u  którego  dużo  pada....   może  przeprowadził  się na  południe  kraju tylko o tym  zapomniał.  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

W  tunelu   kuźwa  -   a  potem  programy  500+    bo dzieci się  nie rodzą. :blink:

 

 

A widziałeś na końcu światło ;)

U nas bez deszczu , ale pod wieczór zrobiło się zimno ,jutro zomino rówież.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczna wiosna w moich stronach nie dosc, ze bardzo deszczowa to i zimna. Dni z temperatura powyzej 20 stopni mozna policzyc u jednej reki. Dzisiaj jedynie 12 stopni, no i nie ma dnia zeby nie pokropilo, badz nie padalo. Pszenice jakies mizerne, rzepaki tez bez rewelacji. A jakiegos wiekszego ocieplenia w prognozach nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kolejny dzień z deszczem, zaczyna mnie to irytować gdyż nie mogę przeprowadzić podstawowych zabiegów w pszenicy, rzepaku czy jęczmieniu ozimym...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

U mnie deszczomierz zatrzymał się na 16 mm, trochę się dziwię kolegom z Kuj-Pom którym spadło 14-17 mm i płaczą że mało zamiast się cieszyć że popadało bo to już jest coś. Jak tu nie którzy wieszczą  jeszcze może być mokro, choć przewidywania podtopień wykluczają Kuj-Pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

a dokładniej gdzie tak popadało

 

Okolice bliskie Tucholi .Na podwórku spore jeziorka stoją wody .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

U mnie deszczomierz zatrzymał się na 16 mm, trochę się dziwię kolegom z Kuj-Pom którym spadło 14-17 mm i płaczą że mało zamiast się cieszyć że popadało bo to już jest coś. Jak tu nie którzy wieszczą  jeszcze może być mokro, choć przewidywania podtopień wykluczają Kuj-Pom.

 

na kujawach nie będzie tego deszczu w sumie nie wiadomo czy wogóle będzie tak duzy dzisiaj prognozy obniżone http://wxmaps.org/pix/prec4.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Okolice Radziejowa w sobote 3,5 mm i po deszczu od poczatku marca 19mm. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Litr nad ranem, nie wytrzymał by nie nasrać.

 

Kto , ten do którego wznosiłeś modły ? :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@RafaKdziela

 

Zainwestuj w deszczomierze, bo wychodzi że reszta naszego województwa  usycha a ty masz podtopienia przez cały rok.

 

 

Nie ekscytujcie się tym niżem genueńskim na przełomie kwietnia i maja, jeśli nawet wystąpi to ma jak dobrze pamiętam 5 tras, i najmniej prawdopodobna to ta że przejdzie przez nasze województwo, druga sprawa to ciężki przewidzenie trasy, jak i intensywności do samego końca przed jego nadejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

powiat włocławski, ale na granicy z wielkopolską, przez cały weekend napadało 2 litry, natomiast w Bydgoszczy około 15 litrów przez weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

@RafaKdziela

 

Zainwestuj w deszczomierze, bo wychodzi że reszta naszego województwa  usycha a ty masz podtopienia przez cały rok.

U niego zawsze więcej pada chociaż mieszka ode mnie ok 15km  w prostej linij. Jak bym miał patrzeć na kałuże to pewnie dzisiaj bym jakąś znalazł a nie pada od wczoraj południa..... 


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@RafaKdziela

 

Zainwestuj w deszczomierze, bo wychodzi że reszta naszego województwa  usycha a ty masz podtopienia przez cały rok.

 

 

Nie ekscytujcie się tym niżem genueńskim na przełomie kwietnia i maja, jeśli nawet wystąpi to ma jak dobrze pamiętam 5 tras, i najmniej prawdopodobna to ta że przejdzie przez nasze województwo, druga sprawa to ciężki przewidzenie trasy, jak i intensywności do samego końca przed jego nadejściem

 

Podtopienia to nie ,ale ładnie przez weekend napadało .U mnie jest piach koło domu ,a dalej lepsza ziemia i góry .To też woda spływa ,jak więcej wleje .Tak więc zalanie nie grozi mi :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

A u mnie 4 ha nie posiane błoto. Oziminy nie opryskane, bez drugiej dawki nawozu bo błoto. Moja śp Babci mówiła że susza nie narobi takiego głodu jak plagi deszczu. U nas zaczyna się to sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

A u mnie 4 ha nie posiane błoto. Oziminy nie opryskane, bez drugiej dawki nawozu bo błoto. Moja śp Babci mówiła że susza nie narobi takiego głodu jak plagi deszczu. U nas zaczyna się to sprawdzać.

jak prawdziwa susza to też nic nie urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W końcu słońce i lekki wiatr, prognozy na ten tydzień są optymistyczne (tzn. bez opadów), więc będziemy działać... Jak obeschnie :)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj