Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 minut temu, Rolnik1973 napisał:

-9°C, oby nie wysmaliło pszenżyt bo jare wysprzedane i będą  jaja jak wypadnie kupować.

Trzeba było taka sytuacje przewidzieć,pisałeś że spokojne życie prowadzisz a wiosna będziesz latał jak ze sraczką ,aby ziarno kupic  :P

Ja zawsze zapas do siewu zostawiam ,bo juz nie raz przesiewalem ,

a pogoda nie napawa optymizmem ,-6 wieje ze łeb chce urwać a snieg dopiero nad ranem zapowiadają ,kilka dni odwilży i później ponoć na nowo mrozy 

Opublikowano

U nas w tamta zime bylo najwiecej -34 kilka nocy, przez dzien -25/-28,

zaczelo sie od poczatku stycznia do polowy.

A u was ?? Ktos pamieta ??

Opublikowano

u mnie w zeszłym roku aż tak zimno nie było z tego co pamiętam -22*C przez parę nocy ale śnieg leżał teraz -5*C lekki ruch powietrza ale bardzo suchego auta na dworze a rano nie musiałem szyb skrobać 

Opublikowano
10 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Ozimin nie mam. Trawy też ubezpieczają? Mróz trzyma kolejny tydzień i ciekawe jak długo wytrzymają rośliny bez śniegu?

można ale czy warto?

26 minut temu, Rolnik1973 napisał:

-9°C, oby nie wysmaliło pszenżyt bo jare wysprzedane i będą  jaja jak wypadnie kupować.

ja to owiesa z 15 tonów zostawił a to na paszę a to może na siew

Rano -11 i lekki wiaterek w dzień ok -5 i silniejszy wiatr , w tej chwili -8

pzl

Opublikowano

Musisz mieć złośliwych sąsiadów i drzwi zamrażarek na noc otwierają :D - u mnie -7

Opublikowano

A cholera wie może i tak bo mam takich złośliwców i to właśnie od tej strony wieje xD

Opublikowano
19 minut temu, soltys48 napisał:

można ale czy warto?

ja to owiesa z 15 tonów zostawił a to na paszę a to może na siew

Rano -11 i lekki wiaterek w dzień ok -5 i silniejszy wiatr , w tej chwili -8

pzl

Nie wiem czy warto i wątpię czy w ogóle ubezpieczają. Sporo zainwestowałem w dobre trawy i nie chciałbym nowych łąk przesiewać. Koszt dobrej trawy to ok 1 tyś/ha więc rozumiesz.

Opublikowano

I wszystko jasne.  Ja na odludziu mieszkam to i klimat bardziej umiarkowany, bez  tych skoków ciśnienia:D

Opublikowano

północna małopolska/świętokrzyskie ---w 2016 pare dni b.duży spadek temperatury, brak sniegu, jeśli dobrze pamietam ok -18 przez 3 poranki,,,, w 2017 dzień przed najgorszą nocą wiatr zwiał do goła cały śnieg pod granice-> temp -22  ale nastepne dni już coraz lżej

2017 rosliny zahartowane =brak strat,,, 2016 brak zahartowania, mróz 4 stopnie mniejszy a dał rade pszenicy... co prawda nie likwidowałem ale na plonie się odbiło.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v