Zaloguj się, aby obserwować  
matwoj

ktory wybrac DF AGROTRON 130 vs. CLAAS ARION 620

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matwoj    5

mam prosbe do wszystkich uzytkownikow AF zebyscie wypowiedzieli sie ktory ciagnik byscie wybrali :) hmm wkradla sie pomylka CLAAS a nie class

 

 

 

/// można zawsze użyć opcji edytuj :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
a Johnach slychac ze sa niezbyt oszczedne;/

Ja tez tak słyszalem ale ja bym i tak brał claasa widziałem ze niezle wybajerzone są i kabina niezle amortyzowana.

A do czego ci ten traktor ??? Główny czy pomocniczy i na ile ha ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
a Johnach slychac ze sa niezbyt oszczedne;/

w mojej okolicy wlasciciele JD tez mowia ze spodziewali sien ze beda palic malo a tu sie rozczarowali np mojemu sasiadowi na zaoranie 1 hektara lambo r 4 110 wychodzi 12 litrow a JD 6420 se 17 litrow dodam ze bylo to to samo pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja bym bardzo chcial zeby na ha orki na 25 cm wyszlo mi 17 litrow paliwa, a w ciagnikach ojca sa silniki same, martina, sisu i jd, i kazdy na ha min 20 wychleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

claas bedzie mial lepsza kabine (to jak najbardziej subiektywna opinia), ale takie smaczki jak cebis, drivestick, electropilot daja powody do zadowolenia, polecic moge obsluge ehr ktora przypadla mi bardzo do gustu i dloni :rolleyes: . reszta w sumie mocno porownywalna, mozna pokusic sie o porownanie parametrow, byc moze wyjdzie cos ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
ja bym bardzo chcial zeby na ha orki na 25 cm wyszlo mi 17 litrow paliwa, a w ciagnikach ojca sa silniki same, martina, sisu i jd, i kazdy na ha min 20 wychleje

ty mieszkasz na zulawach a ja mieszkam w okolicy gdzie 3 klasa to ewenement wiadomo troszke glinki sie trafi ale ogromna wiekszosc to 4 klasa wiec i zuzycie na ha orki nie powinno byc duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maweric82    0

do matwoj-a mam pytanie ile kosztuje taki hektar ziemi w pierwszej lub drugiej klasie u was jeśli jest to możliwe do kupienia i jaki jest średni plon z takiego ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Hmm a ja teraz chcę spytać: i co wybrałeś i czy wogóle wybrałeś... ? Możemy się spodziewać pierwszego Ariona w Polsce??B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to Ariony są już w polsce więc coś ci się pomyliło

 

A do tematu:

Według mnie to ciągniki poruwnywalne, ale tak jak brzozak powiedział ciekawy jestem co z danymi technicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hehe... Brzozak ma Axiona więc chwali Claasa ja mam Agrotrona więc jestem za DF B) Co do ciągniczków to troszeczkę za mało jest tu opisane w tym temacie do czego miałby służyć ciągnik żeby spekulować nad wyborem ;]


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no dokladniej to moj tato ma claasa,

staralem sie byc w miare obiektywny i pozostawilem "otwrta furtke" do porownan w zakresie parametrow, ale ci co mieli zapal i sie udzielali w tym temacie, jakos nie skusili sie na porownanie.

a takie bezwzgledne chwalenie bo mam, to nie ma wiekszego sensu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja akurat mogę tylko coś powiedzieć o DF bo Arionem nie miałem okazji pracować w polu. Myślę że w Twoim wypadku jest podobnie tylko, że odwrotnie(No chyba, że się mylę)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja akurat mogę tylko coś powiedzieć o DF bo Arionem nie miałem okazji pracować w polu. Myślę że w Twoim wypadku jest podobnie tylko, że odwrotnie(No chyba, że się mylę)

4 moich znajomych ma agrotrony, a ze moja ciekawosc rolnicza nie zna granic, to zawsze sie wsiadzie i pojezdzi chociaz z boku operatora B)

tylko, ze oni nie maja takich malych B) wszystkie 200, mk3 i jeden ten nowszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hehe...jak to dziwnie usłyszeć od kogoś, że 130 KM to mały ciągnik B) B) Wiem dla Ciebie to maleństwo lecz dla mnie to już byłby nie lichy ciągnik :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
ja bym bardzo chcial zeby na ha orki na 25 cm wyszlo mi 17 litrow paliwa, a w ciagnikach ojca sa silniki same, martina, sisu i jd, i kazdy na ha min 20 wychleje

Święta prawda! Ludzie przestańcie pieprzyć, że wam ciągniki palą połowę tego co normalnie. Orka orce nierówna, gleba glebie tym bardziej, niedopasowanie wielkości pługa do ciągnika i stąd są różnice. W tych samych warunkach, na takiej samej ziemi, orka na taką samą głębokość daje bardzo porównywalne wyniki w zużyciu paliwa na ha, bez względu na użyty ciągnik. Kolega Ursusem 1224 orał ha w ok. godzinę, a NH TM175 w nieco ponad pół godz. Jak przeliczył na ha, spalił porównywalne ilości paliwa.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

YYYYYYY trochę późno ale jeszcze to powiem :PP z tego co mi wiadomo Arionów jeszcze niema w Polsce:P:D jak narazie są w ofercie i będą dostępne lecz żaden z nich nie dojechał do Polski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0
ja bym bardzo chcial zeby na ha orki na 25 cm wyszlo mi 17 litrow paliwa, a w ciagnikach ojca sa silniki same, martina, sisu i jd, i kazdy na ha min 20 wychleje

 

No nie przesadzaj ja mam 2 klase ziemi to jak mi spali 14 litrów to już jest max. Zdarza sie również że spali 10 litrów traktorem deutzhr 130. orka jesienna po kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj