FajnyMarcus

Budowa taniego budynku

Polecane posty

FajnyMarcus    1

Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:

cegła pełna 26zł

pustak 22x25cm 27zł

suporex 24x59cm 22zł

suporex 24x39cm 19zł

pustak żużlowy 24x49cm 20zł

 

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.

Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Z cegły pełnej 26 zł/m2 może kosztować ale na ściance o grubości 12cm, co jest zdecydowanie za mało jak na ścianę nośną. Drzwi blaszane z izolacją w środku, drożej wyjdzie, ale wytrzyma dłużej niż drewniane. Na ściany odradzam cegłę pełną, ponieważ jest słabo termoizolacyjność i para może się skraplać. Cenowo według twoich obliczeń wychodzi suporeks, ma dobry współczynnik przenikania ciepła. Stop w tym przypadku moim zdaniem betonowy, nad garażem może być drewniany, według uznania. Jeżeli ma być do góry słoma to z ocieplenia stopu można zrezygnować. Na dach blacha trapezowa/blacho dachówka.

@casexl wież mi, że dużo więcej niż 24 metry.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak nie chcesz mieć stropu betonowego to zrób podbitkę z płyty z pianki poliuretanowej powlekanej folią aluminiową. Wychodzi stosunkowo tanio, bardzo ciepło i estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:

cegła pełna 26zł

pustak 22x25cm 27zł

suporex 24x59cm 22zł

suporex 24x39cm 19zł

pustak żużlowy 24x49cm 20zł

 

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.

Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.

http://allegro.pl/pustak-ceramiczny-max-220-hadykowka-i2278056198.html Max-y są za***iste na oborę też będę robił nową ale mój ojciec ma firmę więc bez problemu a z steterem sie nie przejmuj bo są i większe chyba najdłuższy na 35m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arbago    0

No na oborę to najlepiej porotherm. Ale jeżeli ma być tanio to zastosuj białe pustaczki gazobetonowe. Oczywiście musisz je zabezpieczyć od wewnątrz tynkiem, żeby nie piły wilgoci. Na zewnątrz dać piątke styropianu. Strop oczywiście lany, a nad tym dach spadzisty. Masz swój las? Jeżeli tak to tanio ci wyjdzie, nie musisz go przecież całego deskować.

 

Na garaż zastosowałbym żuzlowe. na początku mogą zostać bez niczego i nie skruszą się. Pustaki gazobetonowe się że tak powiem kruszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

A czemu nie np. konstrukcja stalowa i płyty warstwowe na całośc? Nie wyszłoby to przypadkiem najtaniej? Najmniej fundamentów, najmniej roboty, szybko i czysto. Z jakiegoś powodu to własnie z tego materiału buduje się 99% dużych hal czy powierzchni magazynowych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renolik    2

Zaciekawiłeś mnie z tymi płytami warstwowymi bo w planach na przyszłość jest garaż o wymiarach 24m x 5m x 10m, do tego dwie dobudówki 6m x 2,5m x 10m. Garaż wyjdzie ogromny jak na gospodarstwo o powierzchni 15ha ale przynajmniej będzie spokój na lata. Już nie można wytrzymać bo garaży jest 6 ale to po kilka metrów i do większości da się w cofać tylko c-360. Jaki koszt takiej płyty bo z pustaka to w 35 zł m2 bez robocizny powinienem się zmieścić.


jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13
Napisano (edytowany)

Koszty w porównaniu do sposobu gospodarczego są podobne, ale porównując ze stawianiem takiego garażu murowanego przez jakąś firmę powinno wyjśc sporo taniej.

Druga kwestia, że Twój koszt m2 wyszedł nadzwyczaj tanio. Nie chce mi się liczyć, ale czytając w necie spodziewałbym się kosztó rzędu 50 PLN za m2 bez robocizny i ocieplenia. Przy murze wysokości 5m na którym ma być oparty wcale niemały dach ... fundamenty też całkiem solidne.

Najdroższa jest stal, a niestety przy budowie z płyty warstwowej trochę jej potrzeba. Na allegro można znaleźć ramy stalowe do budowy hal podanej przez Ciebie szerokości w okolicach 4-5 kPLN. Ty potrzebowałbyś 6 takich ram (stawia się je co 5 do 6 metrów) czyli same ramy to koszt 30.000 PLN. Dodatkowo płyta warstwowa która w przypadku budowy w gospodarstwie wcale nie musi być I gatunku więc da się kupić II gatunek jak się dobrze poszuka. Od razu masz bardzo dobre ocieplenie i brak konieczności tynkowania. Są wady ... na taką ścianę trzeba jednak uważać bo jest delikatniejsza od murowanej. Ale są i zalety bo samą ścianę wystarczy postawić na zwyczajnej posadzce bez wielkich fundamentów, a stopy fudamentowe leje się jedynie pod słupami. Koszty sumarycznei wyszłyby zapewne podobne, ale modułowość, możliwośc rozebrania i sprzedania jak się zmienia koncepcja (a to w rolnictwie dośc częste ... zmieniają się realia rynkowe, zmieniają się koncepcje) ... bezcenne.

Edytowano przez RafZielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renolik    2

Ja mówię że 35zł to koszt m2 ściany bez robocizny, ociepleń, tynku i żadnych wzmocnień. No to ile za tą płytę? Na złomach są setki rur i to takich na wiaty sąsiad za 2k wybudował wiatę 5*7*3m. Wiata ma 3 ściany wszystko z metalu.


jeśli fan alkoholu to alkoholik to fan renówek to Renolik! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Drugi gatunek płyty warstwowej 6, a jak się dobrze poszuka i 10 cm da się kupić za wspominane przez Ciebie 35 zł za m2.

W kwestii żelastwa wszelakiej maści dostępnego na złomach ... 5 metrów wysokości, a 3 metry to jednak różnica. Jeszcze większą różnicą jest 5x7, a 10x20. Chcąc zrobić bezsłupowo 10 metrów szerokości potrzebujesz naprawdę solidnej zarówno słupów nośnych jak też dźwigarów dachowych. http://allegro.pl/konstrukcja-stalowa-kratownica-hala-wiazar-10-m-i2305143725.html coś takiego to niezbędne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do garaży, to może z drewna? Można nawet kupić całe gotowe konstrukcje na http://ogrodosfera.pl/garaze-drewniane dzięki temu zaoszczędzić czas, a wiadomo, czas to pieniądz. Zależy jeszcze jakiej wielkości miałby być garaż bo są tam dość małe i całkiem spore wielkości stodoły prawie. Nie wiem czy z blachy wyszłoby taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Witam. Planuje budowę garażu i mam do was kilka pytań. Garaż będzie miał wymiary 24x9, dach dwuspadowy (konstrukcja drewniana). Nie mam jeszcze projektu, także są to wymiary przybliżone.

Mam wuja murarza także prawdopodobnie będziemy go stawiać sami.

1. czy takie inwestycje są tak samo szczegółowo kontrolowane jak budowa domu ( sąsiad stawia właśnie nowy dom, miał jakąś kontrolę i już trzy razy musiał płacić za poprawki w projekcie, a do ukończenia jeszcze daleko)

2. ma może ktoś na sprzedaż projekt takiego garażu lub zna taniego architekta, który by się podjął wykonać oraz zaadaptować taki budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolega1975    0

Niestety drogie są wszelkiego rodzaju instalacje. Jednak jest dużo firm zajmujących się tego typu usługami. Duża konkurencja powoduje to, że można negocjować ceny. Ważne, żeby nie przeinwestować.


Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek    6

pozwólcie ze się dołącze ..mam do postawienia garazo-stodołe 22m-6m..mam na nią już konstrukcje dachową metalową..oraz sporo starej dobrej cegły która mam zamiar wykorzystać..chcę mieć 4 duże bramy ok. 4m jaki może być koszt postawienia takiego budynku w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwan70    0

pozwólcie ze się dołącze ..mam do postawienia garazo-stodołe 22m-6m..mam na nią już konstrukcje dachową metalową..oraz sporo starej dobrej cegły która mam zamiar wykorzystać..chcę mieć 4 duże bramy ok. 4m jaki może być koszt postawienia takiego budynku w moim przypadku

 

 

Do konstrukcji stalowej możesz przykręcić bezpośrednio eurofale, bez konieczności kupowania drewna. Ja materiały na dach kupowałem i skorzystałem z firmy .http://www.weissberg.pl/polska/kontakt.html, są solidni, dlatego polecam A pro po kosztów. Będzie tyle kosztować ile zaoszczędzisz na robociźnie. Im tańsza ekipa, tym WIĘKSZY koszt postawienia takiej stodoły. Jeszcze jedno - koszta transportu materiałów. W moim przypadku firma mimo że jest z drugiego końca polski, dostarczyła mi materiał za darmo.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

to już wiemy kolego @iwan790 jaka firme reprezentujesz, tylko czemu robisz to z ukrycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwan70    0

to już wiemy kolego @iwan790 jaka firme reprezentujesz, tylko czemu robisz to z ukrycia?

Po to ażeby tacy jak Ty, mogli się nakręcać na tym forum - proste.

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Tusiek proponuję prościej to zrobić i we własnym zakresie ,zrób (dokup) jeszcze słupy metalowe z jakiegoś profilu itp. do tych konstrukcji metalowych,całość obij blachą ,budynek wyjdzie super,nie baw się w fundamenty itp.taką wiatę można zawsze sprzedać lub przenieś w inne miejsce a jak wymurujesz to tylko z tego będzie kiedyś tylko gruz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek    6

budynek stoi na granicy z polną drogą ,chciałem postawić na starych fundamętach ,jaki koszt ,plus-minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek    6

nie wiem już sam ..mam sporo dobrej starej czerwonej cegly .. mam zamiar ją również wykorzystać przy budowie..stary budynek był z tej cegły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

czy jest ktoś na tym forum by wypowiedzieć się na temat .z czego wymurować sciany obory??????? planuje rozbudowę obory dostawiając jedna po długości sciane.....czy suporex będzie dobry? wydaje mi się ze lepszy od pustaka szlakowego..jeśli suporex nie to czym najtaniej wynurowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj