arek888

Jaki model 30XX najlepszy do gospodarstwa 30 ha?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arek888    0

Najlepiej nowy ale niestety za mało ha żeby takie inwestycje prowadzić. Powoli do przodu żeby sobie nie narobić kłopotów. Komfort dla mnie już jest wielki przesiadając się z 4011 na coś większego dla tego nie jestem wybredny . Zastanawiam się też na belarusem 5 latki są po niecałe 50 tys a mth do 4000 tys. Są rożne opinie na ten temat ciągników. zaletami są tanie części i naprawa w swoim zakresie bo nie rożni się od ciągników 20 letnich niczym prostota w wykonaniu. wada ich jest wytrzymałość stare mtz chwalili a jak będzie z tymi modelami? zobaczymy jeden dba i jak igła wygląda a drugi nie dba i po 5 latach wygląda gorzej jak nie jedna 360 ulany olejem z każdej strony ale tu zależy dużo od właściciela czy wymieni lub też wystarczy dokręcić parę śrub jak nowy i będzie dobrze. w MF fajny wygląd i wygoda ale ta skrzynia przeraża z lekka koszt naprawy jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

myslalem tez na belarusem lub pronarem gdy kupowialem ciagnik, ale juz wolalem mf :) u mnie gosciu na wsi kupil nowego belarusa i za dwa dni pracy w bronach mu korba bokiem wyleciala :D a drugi gosciu ma pronara o wiaderko pod niego podstawai bo tak olej ciknie spod rozdzielacza. wedlug mnie jesli cos jest tanie to jest do d*py :) bo co jest wart taki belarus paroletni ktory kosztuje 50 tys i za starego zetora z napedem musisz dac 40 pare tysiecy zeby kupic w dobrym stanie..


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

kolego ja mam Masseya 3080 na 30 ha i chce go sprzedać ponieważ kupuje nowy.Massey jest z ładowaczem czołowym jak jesteś zainteresowany to pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Lepiej mieć zapas mocy niż jej brak a i przy rezerwie mocy spalanie ciągnika jest mniejsze ja bym brał 120-125KM ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

myslalem tez na belarusem lub pronarem gdy kupowialem ciagnik, ale juz wolalem mf :) u mnie gosciu na wsi kupil nowego belarusa i za dwa dni pracy w bronach mu korba bokiem wyleciala :D a drugi gosciu ma pronara o wiaderko pod niego podstawai bo tak olej ciknie spod rozdzielacza. wedlug mnie jesli cos jest tanie to jest do d*py :) bo co jest wart taki belarus paroletni ktory kosztuje 50 tys i za starego zetora z napedem musisz dac 40 pare tysiecy zeby kupic w dobrym stanie..

 

Coś w tym może być ale dużo też zależy od właściciela jak się nie chce wymienić uszczelki czy dokręcić śruby to później są tego efekty. A belarus czy pronar to to samo tylko pronar ładniejszy a cała reszta to to samo. rolnik w sąsiedniej wsi ma belarusa kilku letniego 952 i bardzo sobie chwali za te pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Polecam MF3080 ponieważ sąsiad go ma i super mu się sprawuje,dał za niego 50tys ale z 5lat do tyłu,założył do niego tura i chwali go bardzo,naprawde dobry sprzęt,mało awaryjny,wmiarę zwinny i siłe to on ma,ciąga nim pług 5-cio skibowy na kole,taterzówkę 4,2m i radzi sobie z dobrze z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

powiem ci ze ruskie to sie leja niemilosiernie sasiad kupil nowego pronara to od razu dzojstik od tura padl a potygodni jazdy (jezdzil sobie po wsi takie docieranie:D) zaczol sie lac servis przyjechal zrobil ale co po 2 miesiacach znowu sie leje ale w ruskach komfort jest chyba na 0 :D wajchy te wielkie niewygodne :D jedynie to wpomaganie dobrze ze jest ;d

 

wojek ma mtz i tez ma tych wajch ze za psami rzucac :D a powiem ci cos tak jak pisales ktos dba i ladnie wyglada mu ciagnik, tu nie chodzi o wyglad tylko zeby jechal to nie samochod koles ma ursusa szesnastke jak stoi to normalnie igla swieci sie blyszczy a jak odpali to ruszyc nie moze a moja 1012 moze i obskurna ale idzie jej nie prosze :D wiec jak kupujesz ciagnik nie zwracaj uwagi na wyglad bo dasz 200zl i bedziesz mial nowke po tygodniu, patrz na czesci mechaniczne jak wchodzi na obroty (jak ma 6 cylindrow to ma tak wchodzic na obroty ze az bedzie nim bujac :D ) i czy wszystkie biegi elegancko wchodza ;]

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@kravter zgadzam sie z Toba co do tych oliworek xD tylko ze jak mowie otym oleju i korbie niektorym ludziom to mnie wysmiewaja no bo jak to mozliwe ze nowy ciagnik i takie jaja sa :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

MTZ czy pronary czy jeszcze jakie tam to szmelc zachodnie to jednak coś warte może i części drogie ale dużo rzadziej się psują komfort niesamowity w porównaniu z ruskimi a o skrzynie się nie martw jak sam nie kupisz z ukrytą jej wadą to ci się nie popsujeo ile będziesz pilnować MF to jednak marka do polecenia tylko pamiętaj ZAPAS MOCY musi być na przyszłość i dla komfortu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Ja też bym radził którąs szóstke , tak jak większośc pisze zapas mocy ,szybciej zrobisz,trafic wmiare zadbany ciągnik a długo posłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak bedziesz mial przeciazony silnik to wiecej spali niz ten z zapasem (ale nie ze zapas ma byc jakies 50 km bo wtedy to bedzie tez nie ekonomicznie :D) ale jakis zapas 20km to jest w sam raz no chyba ze planujesz sie rozwijac i kupic w przyszlosci wiekszy sprzet do niego :D i jak zaczolem przeciazony silnik to nie jest git dlugo tak nie pochodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

Ktoś pisał tutaj ze po 93 były lepsze skrzynie czy cos takiego to prawda czy tylko pogłoski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Osobiście też o tym słyszałem. Ale czy to prawda... Jak zadbasz to bedziesz jezdził :) znam goscia co ma mf 3065 do zrywki drewna i sobie chwali :) i tam jakos mu skrzynia wytrzymuje :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Na pierwszy rzut oka ok ale jak by bliżej się przyjrzeć to tu złapać to tam czymś ruszyć to by można więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@arek888 http://moto.allegro.pl/massey-ferguson-3090-i2302751113.html ten Ciagnik to jest jedna wielka lipa :D

po pierwszebył małowny cały oprócz przodnich felg, ma nie oryginalny wydech bo z tego roku wychodzily z ta prosta koncówka, tyle opony kazda jest inna :P brak przodnich obciaznikow( na to trzeba zwracac uwage bo zeby takie dokupic to trzeba 2 tys dać) a poza tym z tego roku gosciu duzo chce. Ja swojego mf 3090 z 90 roku dałem 35 tyś :) wydaje mi sie dobra cena a na wyglad itp mozesz sobie popatrzec w galerii u mnie :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ten 3065 do ktorego link podal arek888 wcale nie musi byc szykowany pod sprzedaz ;) albo inaczej....on maluje wszystkie ciagniki, sam u niego kupilem swojego 3070 i nie moge narzekac, choc wtedy byl tez 3075 duzo mlodszy a w gorszym stanie, widac bylo ze prawie wszystko ruszane, wrecz powiedzialbym ze kable przewody sznurkami zwiazane, takze nie ma sie co sugerowac wygladem, trzeba maszyne obejrzec i sprawdzic, pamietam jeszcze ze jak szukalem ciagnika a bylo to zima to tylko jeden, wlasnie ten ktorego kupilem odpalil bez samostartu ;)

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ktoś pisał tutaj ze po 93 były lepsze skrzynie czy cos takiego to prawda czy tylko pogłoski?

 

Totalna bzdura chyba że ja trafiłem na dobry model mam z 1992 grudzień 7 sezon skończony bez problemów ze skrzynią dodam że skrzynia DYNASHIFT. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam 3630 jakis 8 ktorys rok skrzynia 16x16 5 sezon smiga ;d

 

ten drugi mf co podal arek to chyba nie handlarz :D :D ale nie jestem pewien :Djakbym wiedzial jak chodzi to bym ci powiedzial czy warto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Z tego co wiem to swojego czasu Maślak z Kalisza dawał pół roku gwarancji na ciągniki kupione u niego bo przeglądali praktycznie wszystko , troche ciągników tam przepchnoł, ja osobiscie oglądałem u niego ciągnki ale do tranzakcji nie doszło ,cena niebyła adekwatna do maszyny, ale widac ze interes sie kręci.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj