Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Mariusz2903    1286
9 godzin temu, BartekMachnio napisał:

Panowie czym atakować? Faza kloszenia wcześniej był unix  ale widocznie już przestał działać 

 

Nie jest na wszystkich liściach tylko w dolnej warstwie  ale nie chciałbym żeby zaatkowal kłosy 

20210531_064047.jpg

rozumiem że T1 robiłeś , ja nie i mam tego mączniaka 8 ha, dołu już nie odgrzybisz , koledzy wcześniej polecali mi Cyflux i Tern 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214
Napisano (edytowany)

Pszenżyto zaczyna się klosic, chciałem podać azoksystrobine i tebukonazol ale widze że np azoksar nie ma rejestracji w pszenzycie a amistar drogi. 

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614

bo rejestracja swoje kosztuje, i tu i tu jest przecież taka sama azoksystrobina

napaleniec93 napisał:

Pryskalem dzisiaj opryskiem flame od chabra pszenżyto zimowe czy mogę jutro lecieć Puma od miotły?

a to nie dało się połączyć? 🤔

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Nie miałem dostępnej pumy i miałem nie pryskać od miotły ale jednak jest spora presja. Więc przeszkadza w czymś jak tak zrobie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

panowie oglądałem swoje pszenżyto i liście flagowe zaczęły być żółto brązowawe , przed opryskiem były zielone , dałem T1 opóźnione , siarczan magnezu 6 kg na 300 l , mocznik 7 kg i 5 kg odżywki potasowej na 300 l wody , zaczyna się kłosić , rotondo dość niskie mam się martwić tym żółknięciem końcówek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
BartekMachnio napisał:

Panowie czym atakować? Faza kloszenia wcześniej był unix  ale widocznie już przestał działać 

 

Nie jest na wszystkich liściach tylko w dolnej warstwie  ale nie chciałbym żeby zaatkowal kłosy 

20210531_064047.jpg

Pryskałem 2 ha Ambrossio możnna nim opryskiwać do 70% kwiatostanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, BartekMachnio napisał:

Panowie czym atakować? Faza kloszenia wcześniej był unix  ale widocznie już przestał działać 

 

Nie jest na wszystkich liściach tylko w dolnej warstwie  ale nie chciałbym żeby zaatkowal kłosy 

20210531_064047.jpg

Nie dziwota, że Unix Ci tego nie wziął, bo on na maczniaka nie działa.  Ja mieszalem go z fenpropidyna i jest czysciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Chyba już konieć, kilka dni od t2 minęło, trochę żałuję tylko że go nie skróciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Meloman zaczyna się kłosić

20210531_200309.jpg

Umnie borowik już wykłoszony na dobre

Trzeba jutro prysnąć i żniw czekać.

Ale pszenżyta to teraz super są.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

U mnie Lepsze kłosy jak na zdjeciu 16 słabsze 14. Orinoko też poczatek wychodzenia kłosów dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
Rolnik1973 napisał:

Dam same tebu

Ojtam wstanie jeszcze kacap lekki

Rysiu nie wstanie, nie ma szans. Pokazał byś tu nam tego Borowika na gnojówce, ocenimy czy ustoi do żniwa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

U mnie Lepsze kłosy jak na zdjeciu 16 słabsze 14. Orinoko też poczatek wychodzenia kłosów dopiero.

Ja mam dwie odmiany Probusa i Avokado. Probusa mam pierwszy rok i przy niższym nawożeniu i gorszym stanowisku na głowę bije Avokado. Avokado mam drugi rok ale w zeszłym roku przed kłoszeniem stłukł go grad więc dałem mu drugą szansę ale chyba jej nie wykorzystało bo kłosy nie są super pomimo dużego nawożenia chyba że grubością zaiarna nadrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
GRZES1545 napisał:

Chyba już konieć, kilka dni od t2 minęło, trochę żałuję tylko że go nie skróciłem.

u mnie bez T1 poszedł 1l Priaxor + 0.6 tebu 10 maja i ładnie to trzymało ...do czasu bo wczoraj patrzyłem to mączniak się rzucił. hvj wie czy jeszcze psikać to, czy nie robić kosztów i czekać do młocki. skrzypionek u Ciebie nie ma?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotondo, pogniotlem  bo maczniaka tyle że Hej, ciekawe czy zadziała ale wygląda nieźle zobaczymy co odda w zniwa 

IMG-20210531-WA0024.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Rok temu w jeczmieniu plagę miałem o tej porze, w tym roku nie widać i oby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
22 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Nie ma na melomanie i euforii dziś patrzyłem. @tytanowyJanusz

Pszenżyto oszczędzają ale w pszenicy i owsie było sporo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj