Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25625

Różnice mogą być niewielkie jak np waga parę km od załadunku A jest breja pośniegowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
DamianRolnikSkup napisał:

to ceny ze żniw i dopiero komentarz się wstawił ?🤣

a u Cb jakie ceny na Lubelskie ?

jacor73 napisał:

Miejscowa mieszalnia pasz WPY- pszenżyto 580, żyto 430 oczywiście brutto

w żniwa żyto było po 530netto a teraz to pewnie 650netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz pełną skrzynkę, wyceniam na priv


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Agrest napisał:

Różnice mogą być niewielkie jak np waga parę km od załadunku A jest breja pośniegowa. 

A bydła potrafi zginąć przez parę km ładnych kilogramów, ale tam są zbiorniki na gnojówkę i potrafią się "same" otworzyć w drodze B| 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
19 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

masz pełną skrzynkę, wyceniam na priv

To jaką cenę proponujesz za ŻYTO, jest 32 tony 96-111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

kiedyś pamietam jak rozmawiałem z kierowca, ze przeciez takich rolnikow co sie nie ważą przed załadunkiem to mozecie kroic az milo, albo odsypac albo na rozladunku to skoczył na mnie ze zlodzieja z niego robie 

@DamianRolnikSkup pamietasz o mnie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625
24 minuty temu, Ursus932 napisał:

A bydła potrafi zginąć przez parę km ładnych kilogramów, ale tam są zbiorniki na gnojówkę i potrafią się "same" otworzyć w drodze B| 

A to i U mnie lata temu było słychać o tym sposobie. Po wytarowaniu w drodze do klienta kranik z kabiny otwiera i odchudza auto😁  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Ponad miesiąc temu ładowane żyto na port. Kierowca patrzy na zegary i mówi, że już powinno być 27t. Za dwa dni przyjeżdża i przywozi big bag żyta z portu. Bo nie chcieli wpuścić bo przeładowany 28.400 było. Nigdzie się nie ważył przed jazdą i błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
13 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Kierowca odpowiada za wagę zestawu. 

Otóż nie. Według litery prawa za zabezpieczenie i wagę ładunku odpowiada załadunkowy. Źle zabezpieczone lub przeładowane nie powinno w ogóle wyjechać z placu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Zachód bez sniegu- bynajmiej okolice Wrocka. Ja liczę na małe mrozy może uda się wjechać w lutym w pole i nie porobić kolein po pas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Zegary czy manometry pokazują w miarę dobrze jak pojazd stoi na równym i zboże jest równo rozsypane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

WOJTUNIO napisał: Zegary czy manometry pokazują w miarę dobrze jak pojazd stoi na równym i zboże jest równo rozsypane.  dokładnie wczoraj przy załadunku żyta u mnie stał kierowca tirem na prostym i po zegarze załadował równo 40 ton brutto,zobaczymy czy przy jutrzejszym załadunku to powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

A to moja waga i samemu zrobiony szyberek a nie ta binoska podróbka , 2 godziny trwał załadunek kierowca po zegarach  mówi że  będzie 26,5 tony jutro  zobaczymy jak się rozładuje.

 

IMG_20210128_081044.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz82    0

Uściśle wage 34500 kg po żyto przyjechał kierowca z młyna [syn właściciela] co roku  odbierają do młyna mam 6 km   ładowałem ładowarką  kierowca był przy załadunku  kazał ładować wszystko w magazynie nie wyglądało na tyle miało być ok 30 t  jak się pytałem ile miał najwięcej powiedział 33 t więc odpowiedzialność wziął na siebie  ktoś się pytał o cene żyta 580-600 cena z soboty 2 lata temu wożąc zboże prosto z pola do młyna tara zestawu różniła się 20 kg zawiozłem 4 razy a więc spalone paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy ale ja przed załadunkiem  jade na wagę i po bezpośrednio po zaladunku szybki przelew i kierowca  rusza A gdzie  to mnie nie interesuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
14 minut temu, BartekMachnio napisał:

Nie wiem jak wy ale ja przed załadunkiem  jade na wagę i po bezpośrednio po zaladunku szybki przelew i kierowca  rusza A gdzie  to mnie nie interesuje 

Kupujący musi cię darzyć zaufaniem, że płaci za towar nie znając parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Ja od kilku lat handluje z trzema firmami z mojej okolic z płatnościami nie ma problemu idzie faktura po dostawie i zawsze na czas kasa jest na kącie.

A co do ważenia aut to zawsze jest robiona tara przed załadunkiem i ponownie ważymy po  załadunku,nie wyobrażam sobie sprzedać zboża bez warzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, k16mk napisał:

A to moja waga i samemu zrobiony szyberek a nie ta binoska podróbka , 2 godziny trwał załadunek kierowca po zegarach  mówi że  będzie 26,5 tony jutro  zobaczymy jak się rozładuje.

 

IMG_20210128_081044.jpg

Masz jakiś filmik z pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szymonidas9 napisał:

Kupujący musi cię darzyć zaufaniem, że płaci za towar nie znając parametrów

Parametry robię  przed. Pobieram próbki i jadę  mierzyć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj