Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

Jarecki dał przykład i to opisał dokładnie,jak się z tym dzieje.Pojawia się ,a zmienia się a efekt taki ze mamy żytko a potem coraz wiencej aż całkowicie żytko wyprze pszenice.

Łubin to sam wiesz, musiał być owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

u kolegi się chyba tar wyradza wszystko że w konopie sie zamienia,no i pokrywka wtedy skacze ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W okolicy to nawet jeden posiał kukurydzę i wyrodziła się w zioło 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i moja prawda a wy sobie głupio żartujcie i obdarowujcie się na wzajem lajkami.😀

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To też Ci dam żeby nie było Ci smutno. Ale w życiu się nie zgodzę że pszenica wyrodzi się w żyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda jest taka , że niektóre zboża są bardziej plenne i potrafią szybko zagłuszyć pożądane , a mniej plenne zboże . Wystarczy że kombajn trochę przeniesie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
14 minut temu, Wiesi0 napisał:

No i moja prawda a wy sobie głupio żartujcie i obdarowujcie się na wzajem lajkami.😀

Chociaż nie mów gdzieś w centrali przy ludziach takich rzeczy. Tutaj internet to wiesz nikt Ciebie nie zna. Wytłumaczyłem na czym polega. Wychodzi na to że z biegiem czasu otrzymamy karłowate żyto po pszenżycie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja bym chciał poznać kopina i ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

Stosował ktoś trinity lub bizon, który środek lepszy? Lub  jakiś inny środek godny polecenia na jesienne odchwaszczanie.

Trinity stosowałem, głównie przeciwko tomce ościstej. Efekt był taki, że na polu czysciutko, polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Wiesi0 napisał:

A ja bym chciał poznać kopina i ursusa.

A w jakim celu 😊?

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

JA WT roku na zyto i przenzyto dam 2l lentipur  flo + legato plus 500 sc 0, 25 l   .  koszt około 80 zł ?  poprzednio  te substancje były z 5 lat temu na moich polach 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa . Tylko ciekawe w kogo byście się u Niego powyradzali po paru głębszych ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

z drugiej strony to ciekawe,jak u nas gościu ma świnie i nie inseminuje ani knurów nie kupuje  tylko zostawia swoje loszki i swoje knury to po 10-20 latach nie tylko powinny mieć długie nogi ,dwa łby np jako wyrodzenie i choroby genetyczne  ale wręcz maciory powinny cielaka lub nawet kunia urodzić 😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

3do kiedy jest agrotechniczny termin na siew pszenżyta  dla wschodniej części  mazowieckiego 

Czy jak  zasieje w następnym tygodniu to nie będzie za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Jadwigi a potem figi stare przysłowie mówi ale i siałem po Jadwidze czyli do 15 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Boxer800EC

Nie stosowałem ale chwalą Snajper600SC

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Posiane dzisiaj c1 melomana. Oprócz tego mam z centrali Belcanto i Octavio oraz ze swojego rozmnożenia Rotondo. Do wszystkiego robione próby kręcone. Chyba ostatni rok tyle odmian - za dużo zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczą dwie Borowik i coś na lepsze ziemie np gringo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O patrz to ja mam taki zestaw w tym sezonie plus meloman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

w tym roku trzy odmiany Probus,Balcanto,Orinoko a z pszenicy Wilejka i Euforia wszystko na glebach od 3a do piasku 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, kopin napisał:

z drugiej strony to ciekawe,jak u nas gościu ma świnie i nie inseminuje ani knurów nie kupuje  tylko zostawia swoje loszki i swoje knury to po 10-20 latach nie tylko powinny mieć długie nogi ,dwa łby np jako wyrodzenie i choroby genetyczne  ale wręcz maciory powinny cielaka lub nawet kunia urodzić 😉

Swoją drogą chów wsobny to nie jest najlepsze rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj