Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość

u was też zboża tak słabo kiełkują u mnie pszenżyto kiełkuje w 42%  mam jeszcze pszenżyto z ubiegłego roku i kiełkuje 98%  można bez obaw teraz wysiać zboże z poprzednich żniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
moźna siać z poprzednich żniw tylko 42 % nie był dedykowany przed zbiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mario5 napisał:

moźna siać z poprzednich żniw tylko 42 % nie był dedykowany przed zbiorem?

Może poroslo w kłosie 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

42 % ?Nawet porośnięte z ubiegłego roku lepiej kiełkowało

26 minut temu, AgroSzymi99 napisał:

Jak myślicie pszenżyto da radę na stanowisku pH 5.4-5.6?

lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, AgroSzymi99 napisał:

Jak myślicie pszenżyto da radę na stanowisku pH 5.4-5.6?

spokojnie da rade jak nawożenie i ochrona bedzie dobra , ja miałem na ph 4,7 i oddało ponad 4t/ha w tym suchym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Dzisiaj właśnie odebrałem wyniki się tak zastanawiałem.Może jeszcze przed orką przyjedzie wapno to poprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

Raptus902 napisał:

Rotondo nadaje sie na słabe ziemie.

Bo w okolicy krąży taka opinia

nie rotondo to typ pszenny a na slabe ziemie tylko w typie żytnim


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
Dnia ‎2018‎-‎09‎-‎02 o 18:17, ralf3635 napisał:

Dokładnie, jeszcze kupione za gotówkę z własnym transportem ale na pewno tego nie odpuszczę choć bym miał dołożyć do tego to i tak załatwię sprawę do końca nie pozwolę się ładować w cyt. ch..a  .   Zakupione w woj. łódzkim od producenta .Napiszę co i jak dalej.

Wiec tak ,zadzwoniłem oczywiście  zdziwienie żę  materiał jest  doby możę mi się tylko wydaje ziarno nie musi być pokryte barwnikiem aby było dobrze zaprawione takie tłumaczenie . Wiec ja na ok może nie wiem jak powinno wyglądać ziarno zaprawione, choć od kilku lat sieję tylko kwalfikatem ale może piorin będzie się znał i to oni ocenią i,wtedy pani dobrze jak się panu nie podoba nasze ziarno to zabierzemy - przyjechali nawet przed umówionym terminem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Tomko dziś posiane, 200kg / ha, mimo odwiania, trochę połówek było i porośniętego, więc rzadziej nie siałem. W wialni(młynek) głównie pośladu od groma i połówek 10% odleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
też miałem jutro jęczmień siać ale świeto i chyba w poniedziałek posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
ja pewnie bym żytko jutro posial ale tez u mnie w polu nikt nic nie robi to i ja nie będę wychylal sie przed szereg. na pszezyto jeszcze orka nie zrobiona i na jednym kawalku łubin jeszcze rośnie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Oj to trochę zaboli. 

Ja swoje Gringo 2 rok po centrali wstawiłem na próbę kiełkowania i wyszło 98%. Ale jeszcze jedną próbę zrobię.

Zaprawiłem scienikiem 1.75t i za jakiś tydzień trzeba myśleć o siewie. Mtz 50.5g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Agrest napisał:

Oj to trochę zaboli. 

Ja swoje Gringo 2 rok po centrali wstawiłem na próbę kiełkowania i wyszło 98%. Ale jeszcze jedną próbę zrobię.

Zaprawiłem scienikiem 1.75t i za jakiś tydzień trzeba myśleć o siewie. Mtz 50.5g

ile będziesz wysiewał swoje Gringo bo ja w tym roku też obsiewam część swoim u mnie wyszło mtz 46g sila kielkowania 90%, jaka obsada najlepsza ,producent mówi że w przedziale 300-350szt/m2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj