adeq15

Obora Pod Oceną PFHBiPM

Polecane posty

kiler1982    2

tak przypadkiem trafilem na ten temat....moze ktos z grubsza opisac na czym ta kontrola polega a wlasciwie jak sie odbywa, czy sie placi za to, jakie sa kozysci z tego, i czy przy 40 krowach to sie oplaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

koszt w zaleznosci od metody doju w zl netto

a4 10,70

at4 9,80

a8 15,69

​w zaleznosci od metody przyjezdza do ciebie zootechnik na udój w metodzie at4 najbardziej popularnej to jest raz w miesiacu z tym ze jak w tym jest na rannym udoju to w nastepnym na wieczor pobiera próbke od kazdej krowy zapisuje ilosc mleka na raporcie i zawozi skrzynke do federacyjnego labolatorium i po 3-4 dniach masz wyniki przychodza poczta czasami na email jak chcesz i jest podane na wykazach ilosc mleka

% tluszczu

%bialka

​laktoza ,sucha masa,mocznik komórki somatyczne , stosunek tluszczu do bialka

 

http://www.pfhb.pl/?strona=ocena_metody.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

kiler1982 pytasz czy się opłaca,ja mam 40dojnych i prawie 200zł miesięcznie na tym zarabiam bo mi z mleczarni zwracają 2gr do litra, nie dość że mam darmowe wyniki to jeszcze mi zostaje, życ nie umierać, żeby tak ze wszystkim było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

koszt w zaleznosci od metody doju w zl netto

a4 10,70

at4 9,80

a8 15,69

​w zaleznosci od metody przyjezdza do ciebie zootechnik na udój w metodzie at4 najbardziej popularnej to jest raz w miesiacu z tym ze jak w tym jest na rannym udoju to w nastepnym na wieczor pobiera próbke od kazdej krowy zapisuje ilosc mleka na raporcie i zawozi skrzynke do federacyjnego labolatorium i po 3-4 dniach masz wyniki przychodza poczta czasami na email jak chcesz i jest podane na wykazach ilosc mleka

% tluszczu

%bialka

​laktoza ,sucha masa,mocznik komórki somatyczne , stosunek tluszczu do bialka

 

http://www.pfhb.pl/?...cena_metody.htm

te ceny to od sztuki czy jak no i te literko cyferki co oznaczaja....sorki moze za glupie pytania ale teraz nie mam czasu na lekture a chce uzyskac troche opini i info na ten temat....a jakie sa z tego kozysci .....dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

tak to jest za 1 szt cena taki koszt w miesiacu

a literki to metody

1rano i wieczorem jednego dnia

2w jednym miesiacu rano w 2 wieczorem

3co 2 miesiace rano i wieczorem 1 dnia

nie wiem czy u was mleczarnia doplaca za ocene uzytkowosci

u mnie doplacaja 2 gr

masz czarno na bialym ktora sztuka ile mleka daje jaki ma tluszcz i bialko

kom som

laktoza

widzisz czy ktoras ma kwasice ketoze czy za niski badz wysoki mocznik

chodowla bydla mlecznego bez oceny uzytkowosci to ja jazda sportowym autem bez kontrolek oleju i innych

wedlug mnie bardzo przydatne wiadomosci i wiadomo jakl masz duzo jalowek to za hodowlane masz inna cene jak chesz sprzedac

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

W linku masz wszystko wyjaśnione. Cena od sztuki.

Korzyść taka że masz na bieżąco wyniki poszczególnych krów co ułatwia żywienie lecz jeśli ktoś nie zwraca uwagi przy żywieniu na wyniki albo po prostu nie potrafi z nich korzystać to ocena jest dla takiej osoby zbędna.

 

ja mam pytanie odnośnie tego kontrolnego udoju, jeśli posiadam dojarkę bezprzewodowa na 5 aparatów bez liczników przepływu mleka, to w jaki sposób będzie on mierzył ilość mleka?

Nie słyszałem o takiej :P

 

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

zapomnialem dodac ze bedac pod ocena uzytkowosci mozesz kozystac z buhajow testowych a jak urodzi ci sie cieliczka to po skonczeniu laktacji 305 dni dostaniesz dotacje za uzyczenie stada do testowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

mam jeszcze jedno pytanie... czy są jakieś wymogi co do obory jako takiej?(jako budynku) aha i jak jest z wpisywaniem krów do ksiąg? mam teraz 2 pierwiastki kupione ze stada pod oceną, reszta krów własnej hodowli, wszystkie pochodzą od krów spod oceny (kiedyś mieliśmy u siebie ocenę stada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

budynek raczej nikogo nie obchodzi.te pierwiatki wejda z powrotem pod ocene a twoje stado to zapewne do ksiegi wstepnej wrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Jak bardzo dawno miałaś tą kontrole to nie da się dojść po krwi tych pare pokoleń, więc wszystkie bedą bez pochodzenia, i do wstępnej, jest chyba możliwość pobranie krwi na ojcostwo, i jak masz matkę i córke na stadzie to chyba też można krew od nich pobrać, ale pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

myślę ze DNA trzeba by było zbadać w celu ustalenia, potwierdzenia ojca ale to spory koszt chyba ze masz jakies wybitne sztuki to dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czy wszystkim krowom wyrobią karty, czy takie ,,bezrasowe" też?? za to płaci się jednorazowo? czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wszystkim zrobią karty. Płaci się co miesiąc niecałe 10zł od krowy. Za jałówki się nie płaci. Za wyrobienie karty też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

jeszcze jest skladka czlonkowska do oplacenia ja place 30 zl na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek1288    2

witam mam takie pytanie ponieważ na ostatnim próbnym udoju dałem zgłoszenie do hodowcy online dla zootechnika i kiedy mogę sie spodzewać ze coś przyjdzie na emaila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Mam do was pytanie. Czy miał ktoś z Was problem z imionami krów? Chodzi o to że podałam zootechnikowi imiona krów, on je zapisał w pierwszym protokole, a na raportach przychodzą teraz imiona poprzekręcane. Chciałam to poprawić i zgłosiłam zootechnikowi. On poprzekreślał tamte i zapisał takie jakie powinny być, kilka dni temu była ocena, i przyszedł raport, a w nim nic nie poprawione, imiona przekręcone jak były, do tego nowa sztuka której podałam imię się nie zgadza imię, pomyłka kuriozalna!! krowa ma na imię Wielkooka, a w raporcie ją nazwali mi Wiekoowska.

Masakra, najgorsze jest to że nie wiem teraz gdzie to zgłosić???!!!

 

Tak samo z innymi imionami, na stadzie mam Sarnę, a przekręcili mi na Sarwę,

Latarnię, a zrobili Latarwię,

Adolfinkę, a zrobili Adofinę

Niby nie wielki szczegół, ale skoro tak się mućka nazywa, to chyba nie powinno im robic to róznicy jakie krowy mam w stadzie, te karty są dla mnie CZYLI DLA HODOWCY

wkurza mnie cos takiego ;[ zwłaszcza że jeśli tego nie poprawię to takie imiona będą widniały w ich kartach i w genezie ich córek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj