Skocz do zawartości

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mówisz o Agro Rami? 

Gość mi przywiózł do domu wycenę na 330 tys. Pokazuje mu wycene T6 na 285 tys. Prawie by zawału dostał i mówi, że jeżeli chce zbić tę cenę to muszę ja i on zadzwonić do centrali Case bo on jako diler niższej ceny mi nie zrobi. 

A dyktowalem mu wyposażenie na podstawie specyfikacji T6. 

Znam też gościa ci chciał kupił Optuma 270 i tak go Pan z AR nakręcił, że kupił zielony ciągnik za płotem 😁 

No dobra za 2 płotami ;)

3 minuty temu, Bartek933 napisał:

No to chyba inne agrorami

To samo 

https://www.pkt.pl/firma/agro-rami-s-c-pw-ranis-i-wspolnicy-2561857

Opublikowano

Pisałem, że wersja większości standard, aczkolwiek skłamał bym gdybym nie powiedział, żeby policzyliśmy kabinę amortyzowaną na sprężynach. Beż amortyzowanej osi i ze skrzynią 16x16.

Wracając do oceny oferty to w porównaniu z ofertą jaką dostał kolega wyżej na NH T6.125S za 244 tys. uważam że jest to dość dobra propozycja 240 tys. za tego Maxxum, gdzie ciągnik jest o 10 KM mocniejszy, ma zarządzanie mocą i w przyszłości bez problemu mogę mu tą moc podnieść. No i jest to Case, a nie NH. Ta cena była by za model pod zamówienie.  

Uważam sumek666, że łatwo jest oceniać nasze oferty, którymi tu się dzielimy, bo chcemy żeby reszta osób mogła porównać jaka jest sytuacja na rynku i jak dealerzy podchodzą do klienta. Jednakże nie doszukałem się abyś Ty przedstawił dość ciekawą wycenę jakiegoś modelu, gdzie relacja ceny vs proponowany ciągnik byłyby oszałamiające, jeśli jest inaczej to mnie popraw. Choć z drugiej strony, forum jest dość małe i w innych tematach piszesz, że przymierzasz się do ciągnika o mocy do 120 KM (jak gdzieś wyczytałem taki we wniosku o dofinansowanie wpisałeś), a tu nagle przedstawiasz nam wyceny na ciągniki po 150 KM i piszesz o testach takich. Chodzi mi o to żebyśmy pisali o realnie poszukiwanych maszynach i defakto ostatecznych cenach za nie, a nie troszkę tak "bujali w obłokach". 

Nie uważam się za mistrza negocjacji, ale działam jeszcze w innych branżach i naprawdę zazwyczaj uzyskuje b. dobre ceny na różne towary. Ceny o których piszę dostaje od dealerów po pierwszych konkretnych rozmowach, więc myślę że jeszcze jakieś pole negocjacji pozostaje. Jednakże uważam, że obecnie, po zwiększeniu wymagań norm emisji spalin i jeszcze innych wynikających z przepisów to ceny ciągników już raczej lepiej nie będą się kształtować. No chyba, że skończą się PROW-y, to wówczas może o 30-40% spadną, ale na to bym nie liczył. Ciągnika 120 KM w cięższej serii modelowej poniżej 230 tys. raczej chyba się już nie kupi jako nowego.         

 

Opublikowano

gdzie ja wstawiłem wyceny ciągnika 150 KM? 

co do mojego zakupu to sobie czekam i czekam i czekam. najpierw na MR nie przeszło a był to rok 2017. w marcu 2018 złożyłem więc wniosek na MGR, w październiku 2018 odesłałem drugie poprawki i dalej czekam.

jak nie znalazłeś moich wycen kilku czy kilkunastu ciągników to słabo szukasz. :) 

skoro wyceniałem ciągniki od początku 2017 roku to trochę wycen mam. teraz już pewnie nieaktualne ale mam. Robiłem wyceny:  DF, NH, JD, Valtra, Fendt, Case/Steyr, Kuboty (ale tylko ok 66 KM), MF ( za czasów Korbanka szczegółowo i bardziej luźno za czasów AGCO), Claas, TYM i Zetor. Więcej nie pamiętam, a wymieniłem chyba wszystko co mam w okolicy w promieniu 50 km.

oprócz moich wycen mam kilkanaście wycen znajomych szukających również ciągników. :) 

 

tak z ciekawości dlaczego ciągnik bez miękkiej osi? 

Opublikowano

Przesiadka będzie ze staruszka, Ursusa dwunastki, więc dla mnie już jazda samym nowym ciągnikiem będzie dużo większym komfortem niż naszym obecnym staruszkiem. Na chwilę obecną nie mam porównania, bo nie jeździłem nowym ciągnikiem z amortyzowaną/nieamortyzowaną osią, po weekendzie jedziemy własnie takimi pojeździć i wówczas będę mógł więcej powiedzieć czy na pewno jest mi to tak bardzo potrzebne. Na chwilę obecna w przypadku Case za amortyzowaną ośkę liczą sobie +10 tys., dla przykładu u innego dealera NH ta ośka niby kosztuje 14 tys.. 

Opublikowano

Obecnie  zakup  ciągnika   bez miekkiej osi  to tak jak zakup  auta bez klimatyzacji .  Da się  jeżdzić  bez  ale  z   jest duzo  wygodniej .  Miękkiej  osi  nie  odczujesz  bez   ciężkiej maszyny  zawieszonej z  tyłu ...

  • Like 1
Opublikowano

jeżeli mam wybierać oś a power boost to wybór jest prosty ;) 

rzuć okiem w moją galerię to zobaczysz z czego na co się przesiadam. znaczy chciałbym. 

 

Przed chwilą, Baarth napisał:

Miękkiej  osi  nie  odczujesz  bez   ciężkiej maszyny  zawieszonej z  tyłu ...

przy 40 km/h na polu odczujesz :D

Opublikowano
1 minutę temu, sumek666 napisał:

jeżeli mam wybierać oś a power boost to wybór jest prosty ;) 

rzuć okiem w moją galerię to zobaczysz z czego na co się przesiadam. znaczy chciałbym. 

 

przy 40 km/h na polu odczujesz :D

Jadąc na pole 40 km/h  z cieżką  maszyną uwieszoną na podnośniku  na pewno  odczujesz.

 

 Fajna  ta skrzynia  DC :)

Opublikowano

po polu nie na pole. 

na trasie mnie odczuwalne ale odczuwalne, zupełnie inaczej ciągnik się prowadzi. tym bardziej, że to jedzie 40 km/h a nie 20-25 km/h. w mojej opinii dzięki miekkięj osi mniej cierpi silnik chłodnica i pozostałe elementy. 

oś brać, tym bardziej, że jak na kredkę to roczna spłata będzie mniej odczuwalna. 

Opublikowano (edytowane)

Na szczęście nie na kredkę, jeśli będzie udział z dofinansowania, ale to właśnie jeszcze bardziej boli jak trzeba na raz wyciągnąć więcej z kieszeni.  

Edytowane przez adam0122
Opublikowano (edytowane)

Tu bym  polemizowal czy Maxxum bez oski z boostem za 240 a t.6 125S z oska, kabina, mocniejsza pompa, tuzem na 600/480, obciaznikiem 0,9t za 244 to lepsza oferta chyba że względu na kolor a to rzecz gustu

Edytowane przez Czyngis-chan
  • Like 1
Opublikowano

Wcześniej napisałem, że zajmuje się nie tylko gospodarstwem, więc to nie jest moje główne źródło dochodu. Powiem krótko jeśli podpiszę umowę z ARiMR na modernizację to bierzemy coś nowego. Ale jeśli miałbym w całości finansować to ze swoich to uważam, że szkoda pieniędzy, bo te maszyny nie są tyle warte.

Wracając do cen i porównań to proponowany Maxxum od Twojej T.125S Czyngis-chan różni się brakiem amortyzowanej ośki, mocniejszą pompą i brakiem obciążników 0,9 t. Przedni balast na Tuz w tech chwili proponują za 2 tys. netto. Rozważam jeszcze ewentualne doposażenie o ośkę, mocniejszą pompę i ten 17 bieg i wówczas będziemy rozmawiać z przedstawicielem o ostatecznej cenie. Przedni tuz, opony 600/480 to mam już w tej ofercie, tak jak pisałem w poprzednim poście.

Głowy nie dam, no ale niby w tej T6.125S są niektóre podzespoły mniejszych rozmiarów jak choćby chłodnice oleju i jeszcze parę dupereli. Ale jedni mówią tak, drudzy inaczej i sam do końca nie wiem co o tym sądzić.

 

Opublikowano
26 minut temu, adam0122 napisał:

Głowy nie dam, no ale niby w tej T6.125S są niektóre podzespoły mniejszych rozmiarów jak choćby chłodnice oleju i jeszcze parę dupereli. Ale jedni mówią tak, drudzy inaczej i sam do końca nie wiem co o tym sądzić. 

 

Jak  tak  ci  mówią  to  weź  to  od nich na piśmie,  bedzie  mozna  pośmiać się z  baranów. To są bliżniacze modele  różniące się kolorem  no i minimalnie wnętrzem .  Wystraczy  sprawdzić  numery katalogowe  części i  bedzie  wszystko jasne :))))

Opublikowano

Tak, wiem, wiem. Tylko, że kolega Czyngis-chan porównywał to do swojej oferty T6.125, dlatego żeby wszystko było jasne to wolałem dokładnie opisać czym się różnią te dwie oferty. Z pierdół to jeszcze w tej cenie mamy kogut, uchwyt do urządzeń monitorujących/sterującyh pracą maszyn, komputer wydajności, paieć dwóch prędkości silnika,  automatyczne blokowanie ramion tylnego tuz po podniesieniu, rozłączanie wałka WOM po podniesieniu maszyny, pakiet 8 lamp LED, dach wysoki, bo przy niskim wchodziło by w grę tylko 6 lamp (2+4), a różnica to 2 tys.. Zastanawialiśmy się czy z tylnych opon 600 nie zejść na 540, ale różnica w cenie nie jest na tyle duża żeby to robić. Ten dealer ma też Steyr'a i jak zapytałem się o biało-czerwony to mi mówi że mogę brać tego, albo tego, cena bez zmian.     

Opublikowano (edytowane)

Panowie powiedzcie mi z kim Wy rozmawiacie w Agro Rami  z jakim przedstawicielem dokładnie?  bo my kupiliśmy u nich już 9 ciągników   w tym 8 CASE i 1 STEYR i prase CASE RB 455 i parę innych jeszcze maszyn   i zadnych problemów nie było przy negocjacjach.... wręcz mogę powiedzieć  że ja mogę polecać tą firme.... w załączniku fotki

8 x case.JPG

puuma 165.jpg

Edytowane przez MariuszSkrzypczak
Opublikowano

Ty jako tzw gruby kotlet dostajesz na wejściu kawę z paczkiem i dobre ceny a cienkie plotki dostają wodę w plastikowym kubku i ceny z którymi nic się nie da się zrobić a za dodatki trzeba extra becalowac 

Life is brutal i jakoś trzeba z tym żyć 

 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez paweł199413
      Stoję przed wyborem przyczepy jednoosiowej coś w okolicy 4t. Co polecacie. Moze ktoś z was ma coś w miarę na sprzedaż 
    • Przez maniek05
      Witam mam do wymiany opony 420/70/r24 czy Turecka firma OZKA zda egzamin moze jakaś opinia ,dużo jeżdżę po asfalcie  jake opony polecicie
       
    • Przez ursus914mirokk
      Witam chce kupić rozrzutnik obornika SIPMA RO 800 Zefir lub PRONAR NV161/2  czy ktoś posiada taki rozrzutnik jaki podałem lub ma tej firmy?? jake sa wady i zalety ? na co zwrucic uwage 
    • Przez yacenty
      Witam!
      prosze w miare mozliwosci o rozne cenniki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v