Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez danielhaker

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Robię  CASE MAXXUM 112 km zestawem amazone , brona wirnikowa i siewnik talerzowy nabudowany na wale gumowym . całość waży ok.2400 kg i daje sobie rade.

10 minut temu, kuba24051 napisał:

może mieć ciężko. No i taki agregat sporo waży

 

Opublikowano
2 godziny temu, Dwaplusjeden napisał:

Rysował ktoś z was posiadających krowy do składania wniosku oborę stodołę płytę garaże?. Bo doradca mówił żeby narysować i chciałem zerknąć jak to +/- wygląda

A co ty chcesz? Bierzesz kartę papieru, rysujesz kwadraciki o mniej więcej podobnym kształcie co do budynków i placów, opisujesz co to jaka powierzchnia bądź pojemność i to na tyle. Żadna filozofia. Ja krzyw ryzuję to zrobiłem obrazek w paintcie.

mamdres, co to za ciągnik 100 KM?

Opublikowano
dzikidaniel napisał:

A co ty chcesz? Bierzesz kartę papieru, rysujesz kwadraciki o mniej więcej podobnym kształcie co do budynków i placów, opisujesz co to jaka powierzchnia bądź pojemność i to na tyle. Żadna filozofia. Ja krzyw ryzuję to zrobiłem obrazek w paintcie.

Tyle to wiem chodziło bardziej oto czy idealnie czy tylko na sztukę albo w oborze jakieś okna drzwi korytarz paszowy,gnojowy?

Opublikowano

Podpowie mi ktoś jak to jest z tym zestawieniem rzeczowo finansowym? Chodzi mi o to kiedy to się oddaje do agencji. Przed zakupem czy w momencie składania wniosku o płatność razem z faktura 

1 godzinę temu, Dwaplusjeden napisał:

Tyle to wiem chodziło bardziej oto czy idealnie czy tylko na sztukę albo w oborze jakieś okna drzwi korytarz paszowy,gnojowy?

Ja dałem do ARiMR ksero z projektu pomniejszone do kartki a4 i w momencie korekty chcieli jeszcze wymiary żebym na tym ksero napisał 

Opublikowano
1 godzinę temu, Dwaplusjeden napisał:

Tyle to wiem chodziło bardziej oto czy idealnie czy tylko na sztukę albo w oborze jakieś okna drzwi korytarz paszowy,gnojowy?

Tylko orientacyjny rzut na gospodarstwo, wielkość płyt, pojemność zbiorników, ilość stanowisk itd. Okien nie sprawdzają ani drzwi bo to nie ich brożka.

Opublikowano

Słuchajcie, moze byc na fakturze za maszynę która kosztuje 60 tys, 5 tys zapłacono gotówką (zadatek) i do przelania 55 tys przelewem. Doczepia się? 

Opublikowano

A nie mogą ci zwrócić zadatku i przelejesz im całość? W czym problem? 

Opublikowano

Diler wlasjie tak nie chce, mówi ze zwróci zadatek po opłaceniu całości faktury tj 60 tys badz może zrobić 55 tys przelewem a 5 gotówką. Mówi ze musi mieć zabezpieczenie jakbym maszyny nie kupił 

Opublikowano

Jak podpisałeś z nim umowę na wręczenie zadatku to nie ma problemu. Miałem taką samą sytuację. Przelałem całość na konto. Po wpłynięciu pieniędzy zadzwonił dealer żebym przyjechał po zadatek i po problemie 

Opublikowano
12 godzin temu, Dwaplusjeden napisał:

Tyle to wiem chodziło bardziej oto czy idealnie czy tylko na sztukę albo w oborze jakieś okna drzwi korytarz paszowy,gnojowy?

Ja robię wydruk z geoportalu jak ARiMR chce budynki itp.

Opublikowano
22 godziny temu, majkel207 napisał:

Panowie mam 2 pytania czy przejdzie jak po podpisaniu umowy jak przed złożeniem kupie sadzonkę innej odmiany i w innej cenie niż miałem we wniosku? Rozumiem że agencja nie uzna mi zadatku jak wpłaciłem przed podpisaniem umowy, jak tą kwestie rozwiązać?


podbjiam

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez soltys13
      Witam 
       
      Koleżanka chcę zakupić  tura do  Ciągnika Zetor Proxima 60   Ciągnik  na gwarancji Kupiony w Agromie  
      Niestety  na starcie pojawił się problem.
      Problem  polega na tym że Agroma nie chce się zgodzić na montaż tura innego producenta niż Metal Fach bo ciągnik  jest  na  gwarancji u  nich  i po montażu innego   straci gwarancje .  Ona natomiast chciałaby innej firmy zachodniego producenta bo lepsze wykonanie jakość za podobną cenę . Mam wrażenie że tego tura chcą wcisnąć  na siłę.   Czy ktoś miał podobny przypadek  i  i czy to jest  narzucone odgórnie??  Jak to można ominąć ??
       
       
       
       
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v