Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

sensu nie widzę, w zakładaniu jej do ciapka. Może kręcić to się i będzie ale chyba tylko na pusto :lol: . jak może sobie poradzić, jak ona ma 4 gwiazdy napędzane WOM? Trzydziestka to najwyżej dwie gwiazdy,a to i tak przy 4 biegu w dużej trawie stają widełki.... Chyba, ze będziesz jedynką jeździł....

Edytowane przez RolniczkazZawad
Opublikowano

Witam.

Mam inne zdanie niż Pani @RolniczkazZawad a mianowicie miałem identyczną przetrząsarkę i c330 spokojnie dawała sobie radę nawet w świeżo skoszonej trawie lecz tak jak już napisała Monika 4bieg bo na 5jest ciężko...

Pozdrawiam.

Opublikowano (edytowane)

sensu nie widzę, w zakładaniu jej do ciapka. Może kręcić to się i będzie ale chyba tylko na pusto :lol: . jak może sobie poradzić, jak ona ma 4 gwiazdy napędzane WOM? Trzydziestka to najwyżej dwie gwiazdy,a to i tak przy 4 biegu w dużej trawie stają widełki.... Chyba, ze będziesz jedynką jeździł....

 

Palce, gwiazdy stają w nie za bujnym pokosie, ale tylko w wynalazkach z jarmetu i im podobnych bo paski się ślizgają. A w tej maszynie kuhna raczej nie będzie takiego problemu.

Edytowane przez Pawel20
Opublikowano

Zastanawiałem się nad zawieszana ale cena od 3000 z górę. A tę zaczepianą mam za 2000 z transportem i walkiem, sam wałek kosztuje z 600 w sklepie bo trzeba długi i od prasy podobno nie podejdzie bo jest za krótki. Więc co radzicie koledzy??

Opublikowano

Znalazłem przewracarkę 4 m z czterema gwiazdami i czteroramienną, widziałem jeszcze pięcioramienne, czy jest jakaś różnica w pracy tych obu maszyn???

Opublikowano (edytowane)

Mam ciapka i nie wiem czy podoła z podnoszeniem, a druga sprawa to mam ograniczony budżet, a czy możecie mi powiedzieć czy w porównaniu z taśmowa przewracarką którą już posiadam, ta karuzela będzie się opłacać na 4 ha łąki?? Nie mam bardzo czasu na przewracanie bo z urlopem w pracy ciężko i dlatego zastanawiam się nad karuzelą?? znalazłem za 1300 zł z wałkiem właśnie 4 ramienną. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Edytowane przez awox
Opublikowano (edytowane)

powiem Ci tak kolego awox@ ze mam przetrzasarke 4 gwiazdowa, po 6 ramion na gwiezdzie fahr zawieszaną , i ciapek daje rade w swiezo skoszonej lucernie ale tylko 4biegiem, moja przetrzasarke przerobiłem z 6 gwiazdowej cianietej na 4 wiazdowa zawieszana, mozna takie 6cio gwiazdowe kupic za grosze do remontu małego, jesli temat cie interere to mnie uczyniło przerobienie w sumie 1000zł dwa lata temu 4 nowe kółka i wszystkie palce nowe wstawilem, jak chcesz to moge zrobic foto i zapodac ;) a jesli masz chec i smykałke to odsprzedam Ci pozostałe dwie karuzele i mozesz zrobic sobie dwu gwiazdowa ;)

Edytowane przez piciaj
Opublikowano (edytowane)

Jak możesz to zapodaj zdjęcia, z góry dzięki, przyznam się że myślałem o przerobieniu na podnoszoną.

A i jeszcze jaka jest wydajność tej przewracarki??

Edytowane przez awox
Opublikowano (edytowane)

spoko jutro strzele foto ;) zabiera 3 rzedy po rotacyjnej tak na spokojnie, a jak rowne rzedy po skoszeniu i prosto sie jedzie to nawet 4 rzedzy bierze, w normalnej trawie smigam nawet 5biegiem, aha nie dodałem ze ja mam na ciapku tura, i przod mi sie nie podnosi

a wydajnosc to ciezko mi powiedziec bo nie mierzylem :huh:

Edytowane przez piciaj
Opublikowano

dzies tak 30 - 40 minut ale pewnosci niemam, jak zahacze do 40tki to szybciej idzie ale ciapkiem to gdzies w tych granicach , ale wiadomo ze przetrzasa sie zaraz po skoszeniu i nie na całym gazie by nie otrzasac nadto listków np w lucernie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DYZIO86
      Panowie i panie czy ktoś posiada taką zgrabiarkę lub może widział kiedyś na pokazach i może coś na jej temat powiedzieć. Plusy minusy itp.
      Chcę zakupić jakąś czołową akurat ta mi się trafiła lecz jest jeszcze za granicą. Myślałem też o grzebieniowych lecz jak poczytałem to praktycznie niczym się nie różni od naszych starych gwiazdowych dalej powoduje zwijanie warkocza a tego właśnie nie chcę.
      A może posiadacie jakieś inne sprawdzone już czołowe zgrabiarki i możecie coś polecić
      Pozdrawiam
    • Przez marcin_kost1
      Jakie są najlepsze zgrabiarki i przetrząsacze na małe gospodarstwa?
    • Przez maroko
      Rozsypało się łożysko oporowe igiełkowe i ukręciła się końcówka obudowy.
      Materiał to chyba jakieś aluminium lub coś innego bo nie przyciąga magnez-u. 
      Jak myślicie spawać to czy poprostu założyć jakiś plastik żeby chronił przed dostaniem się kurzu?
      Tam od środka powinien być jakiś filc czy coś innego? Jest rowek ale ja nic tam nie miałem.
      Czemu się to tak ukręciło? 
      Mieszanka spawalnicze pewnie nie za bardzo zda tu egzamin?

    • Przez PolishLandwirt
      Cześć
       Muszę na szybko kupić zgrabiarkę. Środki małe (25-35 tys zł) dwukaruzelową. Co polecacie?
       
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam jaki kupić pasek do przetrząsarki do pająka podajcie mi rozmiary bo musi być trochę mniejszy sami widzicie że nawet jest pęknięcie jest nowy założony pasek na pierwszy sezon


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v