Skocz do zawartości

Który kombajn wybrać stoll v 202 czy v 300


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a nie myslałeś nad Kleine KR2 sami takim kopalismy i przez dzień w dobrych warunkach dałwał rade wykopać ponad 3ha, wujek ma stola v202 to jakościowo porównywalnie ale z awaryjnością wypada gorzej...

 

kombajn bedzie na sprzedaż cena do ugadania bo nawet niewiem po ile takie teraz chodzą jak byś był zainteresowany kupnem to daj znac na pw.

Opublikowano (edytowane)

Teściu ma KR2 Daj cie spokój z takim kombajnem. Awaryjny to nie jest,ale fajnie kopie jak są super buraki. Na 5 lat użytkowania tylko w jednym roku super szło a tak to tragedia. Burak nie może mieć suchych liści na dole, i nie daj żeby chwościk był. Jak zapcha się wyorywacz to kombajn do góry, cofasz do tyły i wybierasz buraki i z powrotem. I tak potrafi nawet co 200 metrów. Strasznie się zapycha między nożami a wyorywaczami. I nie idzie nic z tym zrobić Teściu i szwagier już nie ma siły z tym kombajnem i zamierza go sprzedać i kupić Stolla 202.

Jak fajnie idzie to do 3 ha dziennie wykopie ale od rana do 10-11 w nocy. Średnio wychodzi ok 2 ha dziennie.

Teściu dał za niego 12 tyś i z 5 w remont włożył. Może odzyska pieniądze?

Edytowane przez tomek73
Opublikowano

Kondzio: z tą wydajnością to chyba trochę przesadziłeś.

Też zastanawiam się którego stolla wybrać. Możecie podać oreintacyjnie czym różnią się te kombajny?? Chodzi mi o pojemność zbiornika, zapotrzebowanie mocy, wydajność faktyczna jaką mogą osiąsnąć i takie tam.

Jak wygląda ze stratmi buraków po kombajnie?? Czy dużo gubi?? Mam póki co Neptuna z-413, to jest porażka. Ciągle ktoś musi iść i zbierać.

Opublikowano

właśnie jestem na kupnie Stolla V-202 ,a sprzedaję v-100,są to nie zawodne maszynki, co prawda jest już po sezonie ale na spokojnie chcę czegoś konkretnego poszukać

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć,
      Zależy mi na odtworzeniu koloru jak na obrazku żółty oraz niebieski. Coś tego typu raczej z tych jaśniejszych


      Zdjęcie pożyczone z internetu

    • Przez Brytan
      Witam panowie jestem na etapie zmiany wału napędowego Anny wraz z sprzęgłem wysypu . I kupiłem kompletny bęben z tą zębatką. Wiem że tam idzie uszczelniacz i napewno dwa łożyska 51106. U mnie tam wszystko rozpadło się w rękach więc nie mam pojęcia co i jak . Może mi ktoś podpowiedzieć co tam dokładnie idzie od której strony? 
      Z góry bardzo dziękuję 



    • Przez włodek
      Dzień dobry,
      Słuchajcie, potrzebuję pilnie Waszej pomocy. Jestem w trakcie remontu sprzęgła (tak to się chyba nazywa), chodzi o ten mechanizm wysypu. On działał ale ten wałek na którym jest tarcza i bęben miał już niesamowite luzy. Rozebrałem to. Po rozebraniu okazało się że ktoś tam już coś kombinował. W kole zębatym sprzęgła zamiast 2 tulejek jakie są w katalogu z częściami, były nabite jakieś rurki miedziane. Koło było już tak wyrobione że musiałem kupić nowe. W książce z częściami są jeszcze jakieś łożyska kulkowe wzdłużne których u mnie nie było. No pocudowane niemiłosiernie. Próbuję to składać zgodnie ze schematem z załącznika ale coś mi nie pasuje. Ma może ktoś z Was instrukcję napraw albo podpowie jak to powinno być poprawnie złożone? Może macie jakieś zdjęcia? 

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Miałem się pozbywać swojej sadzarki remprodex z racji tego że bez przerwy się zapychała ale że na rynku ciężko o coś lepszego w sensownych pieniądzach to w tym roku w marcu trochę ją poprawiłem, zrobiłem te zastawki gumowe bo u mnie już ich nie było wcale, dałem je z grubszej gumy i ten sezon już był lepszy i lepiej sadziła więc dam jej szansę. Ale ja nie o tym. Sadzarka aktualnie przystosowana jest do rozstawu 67,5cm bo tak zawsze sadziłem. Od przyszłego sezonu to zmieniam i przechodzę na rozstaw 70cm. I teraz mam do Was pytanie. O ile rozszerzenie tylnych redlic to nie problem o tyle nie wiem jak ogarnąć te przednie. Zapożyczyłem zdjęcie z sieci i zaznaczyłem na nim o które dokładnie chodzi. Czy je też się jakoś rozszerza? Wydaje mi się że tak tylko jak patrzę jak to jest połączone to mam pewne obawy bo tyle wystarczy tylko przesunąć na tych jarzmach. Przednie co prawda też mają jarzma ale one są połączone tak jakby z tym całym zasobnikiem i pojęcia nie mam jak to poszerzyć. Pomoże ktoś?
       

    • Przez JacekKliemann
      Witam serdecznie drugi sezon mamy Kombajn do ziemniaków Grimme 75-40 SE 2000r bez własnej hydrauliki (hydraulika z traktora)
      pracuje on z Zetorem Proxima 7441 z 2005r 8000h
      w ubiegłym sezonie jak i teraz dalej borykam się z grzejącym się olejem przekładniowym.
      Po godzinie kopania olej jest bardzo gorący a po 5h węży i tylnego mostu nie da się dotknąć dłużej niż sekundę.
      dorobilismy już wolny spływ 
      wymiana oleju i filtrów w skrzyni i w kombajnie
      pomoglo tyle że olej po prostu się wolniej grzeje, ale problem jest nadal, kiedy tylko mogę to wyłączam hydraulikę żeby chwilę się schłodziła np. Na uwrociach i wyładunku.
      podejrzewam już wyjechana pompe bo traktor ma już 20 lat i na zimę będziemy wymieniać, jednak co jeśli to nie pomoże?
      Rozwazam jeszcze dołożenie chłodnicy oleju, ale to już duże koszta i przeróbki.
      Może ktoś coś doradzi, w kwesti ustawień kombajnu może coś robię źle czy warto by było zmniejszysz przepływ w kombajnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v