Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 12.10.2019 o 21:51, Adwokat1105 napisał:

Mówisz że widać różnicę w stosunku do koleżanek rówieśniczek?

Danonka wlasnie skonczyla 2 laktacje z wynikiem pow 13tys. Bezproblemowa krowa i cielna za pierwszym razem właśnie po buhaju malki :D

Tez jestem ciekaw czy ktoś juz ma po malki krowy, krylo nim sie rewelacyjnie 8/10. 

 

Opublikowano
Dnia 23.10.2019 o 21:53, zetorr6441 napisał:

Danonka wlasnie skonczyla 2 laktacje z wynikiem pow 13tys. Bezproblemowa krowa i cielna za pierwszym razem właśnie po buhaju malki :D

Tez jestem ciekaw czy ktoś juz ma po malki krowy, krylo nim sie rewelacyjnie 8/10. 

 

Matka mojej pierwszej Danonki to taka krowa co piszesz 3 inseminację i spodziewa się niedługo 3go cielaka i też wydajność powyżej 13tu tys. Także zobaczymy czy jej córka chociaż dorówna matce. Jeżeli chodzi o skuteczność inseminacji to bardziej wierzę w krowę jak w nasienie ktorego używam.

Opublikowano

slatanem konwencjonalnym mam zacielone 14 jałówek tylko jedna powtorka była po nim pierwsza sie wczoraj wycielila oczywiście byczek..... piardła i sie ocielila taki  wielki cielak byl...   ciekawe kto go kupi  heheh   

Opublikowano

pewnie zaraz zaczniesz tak jak i ja heh ... Po naturalnym kryciu było 30% byczków a teraz po insyminacji jest 30 % jałówek a żeby jeszcze mniej nie było czasem

Opublikowano

Inseminacja idzie już 22 lata, ale w tym roku właśnie jest 80% jałoszek :P Pamiętam kilka lat temu jak sąsiad w październiku narzekał, że jeszcze nie miał od Nowego Roku ani jednej jałoszki. To dopiero problem

Opublikowano
Dnia 27.10.2019 o 14:13, Adwokat1105 napisał:

Matka mojej pierwszej Danonki to taka krowa co piszesz 3 inseminację i spodziewa się niedługo 3go cielaka i też wydajność powyżej 13tu tys. Także zobaczymy czy jej córka chociaż dorówna matce. Jeżeli chodzi o skuteczność inseminacji to bardziej wierzę w krowę jak w nasienie ktorego używam.

A ja wręcz przeciwnie jednym kryje sie dobaze a innym do du..  w takim  samym okresie i na tym samym stadzie 

 

Opublikowano (edytowane)
20 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Używał ktoś buhajów takich jak:

Garett, Youngster, Slatan, Bumper? Wszystkie w sexie na jałówki, po około 100-110 zł

Albo doi ktoś krowy po Dreamshot, Blackbery?

Garettem i dremshotem troche juz kryje, ale nie mam jeszcze cielat od nich ( dopiero ciaze bede sprawdzal po nich. Slatanem i Bumperem bardzo duzo krylem i mam jalowki/ jaloszki chyba ponad 30 sztuk. Dosc dobrze sie po nich zacielaly, w sexie same jaloszki i po konwencji tez spora przewaga jaloszek.

I po Bumperze jest kilka czerwonym.

Edytowane przez Primula94
  • Thanks 1
Opublikowano
Primula94 napisał:

20 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Używał ktoś buhajów takich jak:

Garett, Youngster, Slatan, Bumper? Wszystkie w sexie na jałówki, po około 100-110 zł

Albo doi ktoś krowy po Dreamshot, Blackbery?

Garettem i dremshotem troche juz kryje, ale nie mam jeszcze cielat od nich ( dopiero ciaze bede sprawdzal po nich. Slatanem i Bumperem bardzo duzo krylem i mam jalowki/ jaloszki chyba ponad 30 sztuk. Dosc dobrze sie po nich zacielaly, w sexie same jaloszki i po konwencji tez spora przewaga jaloszek.

I po Bumperze jest kilka czerwonym.

bierzesz coś z wws?

Opublikowano
Dnia 8.11.2019 o 14:02, dabrowskit napisał:

bierzesz coś z wws?

Nie, kiedys byl przedstawiciel, ale jakos mnie nie przekonal. Teraz szukam dobrego w sexie , ktorym dobrze kryja sie krowy. 

Moze cos polecacie?

Genetyka holenderska mnie ciekawi.

Opublikowano
35 minut temu, oooooooooollllllllokgggggo napisał:

Z tych tańszych to GH TORLEN, MOGTY. A z tych droższych NEW YORK, PEARL, SALVUS, UNICAT, FLORIN. A tak z ciekawości zapytam. Jakimi ostatnio zacielałeś? Z mięsnych, mlecznych.

Zacielalem mlecznym ,od niedawna dopiero biorę nasienie od nich , mialem MOZILLA ,RECKLESS, na jałówki  BAYLABOY Sex i coś  tańszego to ECLIPSE ,ChEMP i coś tam jesscze miałem ,za dwa miesiące właśnie jałówka po sexie ma się wycielic 😉

Opublikowano (edytowane)
Dnia 8.11.2019 o 08:01, zetorr6441 napisał:

A ja wręcz przeciwnie jednym kryje sie dobaze a innym do du..  w takim  samym okresie i na tym samym stadzie 

 

Punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Ja obsługuje około 50 obór w miarę liczących się kolejne 50 to pojedyncze przypadki. Razem jest około 2tys krów. Rozrod- ustawienia USG inseminacja. U wszystkich robię to samo różnym nasieniem różnymi rasami i skuteczność jest u każdego gospodarza inna. Jakbym miał opisywać co po jakim byku u kogo się zacielilo to na koniec by żaden wniosek by nie wyszedł. Każdy z osobna na małej grupie krów może tak robić i ma do tego prawo.

Edytowane przez Adwokat1105
Opublikowano

Jak pytałam czy mają konkretnegi buhaja w seksie to powiedzieli, ze mogą sprowadzić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Jasiupila
      Co myślicie o tej rasie? Czy byście ja polecali? Czy widzieliście gdzieś takie bydło?
    • Przez soltys48
      Witam. Zakładam ten temat ponieważ chciałbym zasięgnąć od Was paru informacji na temat rasy CHIANINA. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na tą rasę(http://www.zootechnik.com/czyt_rasy.php?rasy_id=3) i bardzo mnie zaciekawiła-ale żadnych innych informacji o niej nie znalazłem.Dlatego zwracam się z prośbą może ktoś z Was miał do czynienia z tą rasą albo coś więcej o niej słyszał-nie ukrywam,że jeżeli byłaby taka szansa(jeżeli znalazłbym gdzieś nasienie) to bym zacielił jedną lub dwie swoje mamki bykiem tej rasy tak na próbę :rolleyes:
    • Przez franec
      Witam. Czy ktoś z was ma krowy tej rasy? Lub mieszańce z HF? Co sądzicie o zacielani HF nasieniem NRF? Gdzie w woj. mazowieckim mógłbym takową zakupić i jaki byłby koszt 1 porcji. Z tego co się zorientowałem na stronie http://www.phkonrad.com.pl/www/pl/pokaz-34-rasa-czerwona-norweska-nrf-do-nbsp-krzyzowania.html jest to rasa znacznie odporniejsza na choroby niż hf a także ma niezłą wydajność przy założeniu że w Norwegi nie zadaje się kiszonki z kukurydzy.
    • Przez Pawel12241
      Witam
      Jakie są najbardziej wydajne rasy mleczne zaraz po HF?
      Poza HF są w ogóle rasy które dobijają do 9-10 tys?
    • Przez rolnik~99
      Dzień dobry. Nawiąże stałą współpracę z hodowcą krów rasy ZB czyli polska czarno biała na odbiór małych byczków do dalszej hodowli na opasy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v