Zaloguj się, aby obserwować  
rogerr33

Cięcie metali

Polecane posty

rogerr33    0

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem takiego zestawu butla na gaz taki jak do kuchni czyli propan butan +butle z tlenem i reduktory przewody palniki czy ktoś tnie takim zestawem metale jakie idą blach tak 20mm da radę a jak ze spawaniem może jakieś informacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

propan-butan i tlen to zestaw raczej tylko do cięcia przetniesz nim prwie wszystko tylko będziesz musiał długo grzać materał jak już to kup butle tlen i acetylen będziesz miał i do cięcia i do spawania acetylen daje większą temperature niż propan-butan tylko jest droższy taki przyjaciel w garażu to złota rzecz:) polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek456788    0

Czyli tak zwaną tlenówkę Miałem w technikum Mechanicznym na tym praktyki trzeba umieć odpowiednio u stwać acetylen żeby nie wybuchł palnik w ręku więc uważaj tak rzecz super tylko jak ktoś zamierza tym się trudnić u mnie na to nie mam czasu co do tego zestawu to przecina nawet najgrubsze żelazo .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

propan butan jest bardziej energotyczny, choć szczerze mówiąc to nie spotkałem sie by stosować go do cięcia czy spawania, acetylen jest jednak wciąz bardziej popularny, może ze wzgledu na ekonomikę?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radian    0

Co do spawania acetylen + tlen to musisz wiedzieć, że butli z acetonem ~~ acetylenem nie można eksploatować aż do całkowitego wyczerpania acetylenu – ciśnienie w nich nie może spaść poniżej 0,2 MPa. Przy cięciu trzeba pamiętać, że 3000*C uzyskamy kilkanaście mm od wyjścia z dyszy dalej i wcześniej tylko spada. A co do wybuchów palnika to nigdy nie słyszałem;) Pasuje tylko ładnie wyregulować przepływy gazów i przejść wcześniej jakieś szkolenie, bo cięcie/spawanie to może nie sztuka ale z przechowywaniem, transportem i obsługą to trzeba uważać.

Ps. Propan-butan jest bezpieczniejszy ale też mniej wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

zależy do czego potrzebujesz jak do ciecia to propan-butan i tlen duża oszczędność a co chcesz spawać ? jako spawarkę to migomat proponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radian    0

Acetylen ma ponad 3 krotnie wyższą szybkość spalania od propan-butanu i temp. spalania w czystym tlenie wyższą o 300K - to są zalety, wadą może być cena i dostępność butli. Ciekawi mnie ile tych blach masz do cięcia, że palnik potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

do domowego użytku wystarczy propan-butan proponuje sam propan cięcie stali wydajniejsze . w pracy używałem propanu -butanu i cieło się nim sporo blach głównie grubych na mniejsze kawałki takie żeby się zmieściły się na plazmę 1,5 *3 m .palnik, reduktory,węże,bezpieczniki można kupić już za około 600 zł plus butla do tlenu a do propanu pewnie masz w domu

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Butle można wynająć/wydzierżawić. Ale trochę kosztuje. Mamy zestaw w firmie i używamy acetylenu i tlenu najlepszy szpitalny ale trochę droższy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

trochę ? za techniczny płace 40zł a za medyczny 83 zł . butle czasami można kupić za 100 - 150 zł + tlen

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

Ja na twoim miejscu bym kupił zestaw butli acetylen+tlen. Szybko nagrzewa i tnie. W szkole na warsztatach jak cieliśmy to szło jak w maśle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj