master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

Heniekii    2

kolego a co mamy ci powiedziec po tak skromnych fotach z oddali i krotkim info?pierwsze co to sprawdz silnik jak silnik jest zajechany to i kombajn tez swoje przezyl i sprawdz tyl kombajnu czy jest prosty bo czesto gdzies o drzewo trafia a potem klawisze tra o pogieta d*pe i ogolnie trzeba sprawdzic czy jest dofinasowana maszyna czy zajechana czesto sie zdaza ze i od 1 wlasciciela czekajaca na losia ktory wlozy w nia nastepne tyle co dal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy podpowiedzcie co i jak w temacie łożysk młocarni jakie są objawy że już się konczą i trzeba wymienić ,mamy bizona z 1990 roku tak plus minus rocznie robi ok 100 ha może w pierwszych latach więcej na usługi to 23 lata ok 2,5 tyś ha zrobione ma ,wiadomo sporo łożysk wałki skrzynia było robione żniwa skonczyli nic nie buczało orginalne łożyska najtrwalsze są bo czytałem na tym forum że po wymianie nowe wytrzymały sezon albo mniej jakieś podróby miękie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Zdjąć pas z młocarni i spróbować podwadzać wariator, jak będzie luz to na pewno wyczujesz, drugi sposób to taki aby włączyć młocarnie i popatrzeć na oś wału czy ładnie "stoi" w jednym miejscu tutaj trzeba być pewnym czy końcówka nie jest trochę krzywa, żeby błędnie nie zdiagnozować sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Sprawdzanie lomem lozysko to troche loteria bo moze byc na wyczerpaniu a bez luzu.Przewaznie jak lozysko juz siada to huczy i nagrzewa sie obodowa lozyska jak dotkniesz reka to bedzie cie parzyc a jak jest letniawe to normalka.

U mnie bizon mial 120ha pod kose i lozyska krasnika wytrzymywaly 7 sezonow a pozniej to zawsze ktores polecialo przewaznie na odrzutniku jako pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

jeszcze te ukochane składane na odrzutniku to już porażka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja na odrzutniku w tamtym sezonie wymieniałem je 2 razy. Za pierwszym razem za mocno skręciłem je tym pierścieniem i się zagotowały... Przy okazji poszła piasta...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ważne by łożysko dobrze włożyć a nie odwrotnie. u mnie jak się podkręci obroty to też się nieźle grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W moim jakoś nigdy nie miałem problemu z tymi łożyskami, 2 sezony temu wymieniłem je na skf a poprzednie kraśnikowskie 10 sezonów i szczerze mowiąc mogły jeszcze chodzić ale wolałem juz zmienić na zapas. Myślałem nad wymianą lożysk na jakieś zachodnie z obudową i kalamitką ale nie było czasu na zabawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Harnas88 a tak ile mogłeś ha zrobić przez te 10 lat jak pisałem nasz może zrobił ok 2500 ha na orginał fabrycznych i nie widać słychać objawów zużycia jeden mechanik radził wymienić inny jechać do awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Harnaś- tak jak kolega pisał wcześniej, źle je złożyłem bo wymieniałem profilaktycznie i za mocno skręciłem tym pierścieniem. Dopiero zaczynałem przygodę z Bizonem wtedy. Człowiek jak czegoś nie zepsuje to się nie nauczy <_<


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Rocznie okolo 100 hektarow kosilismy. Na twoim miejscu juz bym zmienil bo jesli masz oryginal to szkoda walow. Teraz takich nie kupisz a jak zalozysz np skf to bedziesz mial spokoj na pare lat i w sezonie nie bedziesz tracil cennego czasu. Tylko dobrze zamontuj oporowe i mocno nie skrecaj jak kolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Da się wymienić amortyzatory gumowe na koszu sitowym,bez zdejmowania obudowy wentylatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Jak jeszcze to nie padło to proponuję sprawdzić, czy satelity i ich wałki w mechaniźmie różnicowym się nie zdematerializowały. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja u siebie wymieniam właśnie łożysko na wale odrzutnika bo rozleciało się szczęśliwie podczas "wykurzania " kombajnu , i zajrzałem też do oporowych na przekładni bo za duży luz się wydał - w jednym z koronki nic nie zostało ;)

Wiem ze sa jeszcze fabryczne :)

 

Jaki tam zostawić luz przy składaniu ?

 

 

P.S. Czy dysponuje ktoś wiedzą jak unieruchamiało się fabrycznie dzwignie regulacji zamykania sit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

dokręć nakrętkę od spodu i tyle.W starych sitach był zamek z nacięciami na dźwigni to też było dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAZAK1PP    0

Witam. Chcę dowiedzieć się jak mocno trzeba dokręcać nakrętki na końcu wału młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Noo ciekawy temat :) Pasy, łożyska, łańcuchy, no i oczywiście smarowanie :) Ale i tak i tak nigdzy sie nie przewidzi wszystkiego. Nie raz był tak, że 2 sezony bez żadnej awarii, a co roku miesiac przed żniwami sprawdzanie, a czasem tak, że sie posprawdza wszystko powymienia z wczasu, a i tak awaria..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Pytanie wymieniał ktoś już łożysko w rurze w sumie mi się wydaję że tam jest tuleja mosiężna , ale do setna jak się do tego zabrać był bym wdzięczny za odpowiedzi :) Bo chciał bym od razu zrobić wszystko idealnie bez zbędnego kombinowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAZAK1PP    0

Witam! Czy smaruje się jakoś przystawkę pasową silnika,jeśli tak to gdzie dokładnie szukać smarowniczki. Bo nie mogę jej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Z boku (z lewej strony) na kole pasowym jest kalamitka, dostep trudny.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Przed sezonem polecam sprawdzić mocowanie skrzydeł wialni - mi się obluzowało jedno i narobiło bałaganu tuż przed planowanym wyjazdem w pole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj