Zaloguj się, aby obserwować  
Arni

Ciągniki ok 70 km

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do momentu McCormicka to 270 Nm to chyba nie jest "symbolicznie" więcej od 3512 który ma 165Nm, bez obciążników waży 3300 a Proxima bez obciążników 3200; przednie opony MC 12,4-24 Zetor-11,2-24, tył takie same w obu; Mc ma lepszą skrzynie 24/12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co do momentu McCormicka to 270 Nm to chyba nie jest "symbolicznie" więcej od 3512 który ma 165Nm, bez obciążników waży 3300 a Proxima bez obciążników 3200; przednie opony MC 12,4-24 Zetor-11,2-24, tył takie same w obu; Mc ma lepszą skrzynie 24/12.

Sorki panowie przeoczyłem się bo gdzieś w temacie o mc cormic znalazłem że ten 68km ma 218Nm, sprawdziłem, faktycznie ma 270Nm, nigdzie nie powiedziałem ze perkins jest słąby, ale czy to tak wiele wymagam żeby ktoś złożył mi proxime z silnikiem farmtraca :rolleyes: , alebo nie jeszcze lepiej c max 75 w cenei farmtraca sprzedał :) .

 

Tak na marginesie jak już tak o perkinsach to czy te euro 2 palą więcej od starych perkinsów? I jak z delikatnością pompy paliwowej?

Jak to jest z tym orginalnym perkinse w farmtracakach, bo rozumiem że np. kiedyś przychodziły do ursusa gotowe części a potem sami zaczeli klepać i juz to nie było to, do farmtracka podobno przychodzi w całości orginalny perkins to znaczy że to jestorginałz wielkiej brytani?

Bo już te carraro w tych skałdakach farmtrackach kioti itp. to już chyba licencja i z Indi przychodzą wyklepane przez hindusów.

 

A dlaczego nikt nie wspomina o Kioti za 119 tyś jest perkins 72km cararo i cacy kabina z klimą, (minus to podnośnik 2,4t i wąskei koła przód)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to Zetor mógł by montować silniki Deutza, wtedy byłby naprawdę ciekawym ciągnikiem. Np Forterra z silnikiem Fendta 711 :rolleyes: Ale tak dobrze nie ma. Perkinsy montowane w Farmtrackach raczej nie są z Anglii, byłyby za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jak dla mnie to Zetor mógł by montować silniki Deutza, wtedy byłby naprawdę ciekawym ciągnikiem. Np Forterra z silnikiem Fendta 711 :rolleyes: Ale tak dobrze nie ma. Perkinsy montowane w Farmtrackach raczej nie są z Anglii, byłyby za drogie.

I tu jest ten ból bo nic gorszego nie ma jak spartolony perkins- to jedka precyzujne urządzenie i musi być dobrze wykonane, ale gdzie są produkowane te w farmtrackach skoro jest tabliczka że to orginalny perkins i przychodzi do mrągowa w całości, przecież pod byle czym perkins by się nie podpisał, w końcu odmówił ursusowi nazwy MF i dlatego mamy 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Perkins ma chyba Fabrykę w Indiach, aby obniżyć koszty robocizny, jak by nie patrzeć będzie to oryginał. A 3512 mamy bo licencja MF nie obejmowała prawa do nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Perkins ma chyba Fabrykę w Indiach, aby obniżyć koszty robocizny, jak by nie patrzeć będzie to oryginał. A 3512 mamy bo licencja MF nie obejmowała prawa do nazwy.

A nie dlatego że do 91r przychodziły gotowe części i składali tylko do kupya po 91 zaczeliśmy sami wytważać części i wytrzymałość podzespołów to juz wspomnienie

 

A swoją drogą to nieźle bym się uśmiał jeśli landini lub mc cormic z tej samej fabryki np. w indiach brał by silniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie jestem pewien, ale te z gotowych części to była chyba tylko krótka seria szkoleniowa, ale to nie miejsce na opisywanie historii Ursusa. Też niedawno myślałem o ciągniku ok 80 km ale jakoś teraz są one coraz lżejsze, mniejsze itp. Który z ww ciągników można porównać do Ursusa 914, w polu żaden nie zrobi tego co Ursus. Obecnie większość ciągników ok 70-80 km jest robionych jako pomocnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie jestem pewien, ale te z gotowych części to była chyba tylko krótka seria szkoleniowa, ale to nie miejsce na opisywanie historii Ursusa. Też niedawno myślałem o ciągniku ok 80 km ale jakoś teraz są one coraz lżejsze, mniejsze itp. Który z ww ciągników można porównać do Ursusa 914, w polu żaden nie zrobi tego co Ursus. Obecnie większość ciągników ok 70-80 km jest robionych jako pomocnicze.

Ni eprzesadzaj że nie ma ciężkich 80km a pronar II prawie tonę ciezejszy od pierwszej generacji, forterra również do lekkich nie należy, a ciekaw jestem jeszcze zefira, bo jeśli nawet te markowe podzespoły robione są w ondiach i innych odleglejszych krajach to dlaczego nie zefir a cena przynajmniej atrakcyjna bo za 90 tyś to trudno kupić 60km 4x4 nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlatego napisałem większość, tych lekkich jest zdecydowanie więcej np: u5314, Mc serii c Max, Same Roller, Proxima, Farmtrack itd. Chyba żaden z nich nie waży więcej niż 4 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Dlatego napisałem większość, tych lekkich jest zdecydowanie więcej np: u5314, Mc serii c Max, Same Roller, Proxima, Farmtrack itd. Chyba żaden z nich nie waży więcej niż 4 tony.

Proxima goła 3,7t z obciążnikami 4,2t, jak dobrze dociążyć przód to nie było by takiej tragedi w porównaniu do 914, no ale dla takcih co chcą zastąpić 914 jest forterra, a co do reszty zwłaszcza roller to masz rację bo te 70km to tylko do prasy i kosiarki, bo na główny cignik to kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeżeli zależy Wam na ciągniku pokroju U-914 to szukać trzeba najsłabszych modeli w cięższych seriach, tak jak wspomniany przeze mnie MF gdzie gama obejmuje modele od 75 do 120KM. Tyle że taki ciągnik bedzie dużo droższy od "lżejszego" podobnej mocy ze względu na solidniejsze podzespoły przystosowane na wieksze moce i obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilon1234    0

no czytając posty nie dowiedziałem sie ile kosztuje MF5425....jeśli ktos wie niech napisze. Interesuje mnie ten ciągnik...thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj