echooo7

LIMIT BURAKA CUKROWEGO

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ben87    1

też chętnie kupie limit z ropczyc. a co do buraka to w sumie nikt nic nie wie konkretnie... "czeski film"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wiem konkretnie tyle, że KSC udało się sprzedać nadwyżkę cukru i nie będą jej przenosić na przyszłoroczne umowy.sw

  • Like 2

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Alio, KSC sprzedała nadwyżkę to super, ale ciekawe na jakich zasadach? Były przecieki z Brukseli, że nadwyżka miała pójść jako kwotowe, ciekawe? U mnie nadwyżki ponad 120 ton czyli różnica w kasie 15 tys. Wiesz może coś więcej? No i szał z limitami może opadnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Stanowisko

Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego

w sprawie wyceny akcji Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

przez Ministerstwo Skarbu Państwa

 

Żądamy od Rządu RP, aby poważnie traktował polskich rolników, a nie jako źródło łatwych zysków, w celu załatania dziury budżetowej.

Plantatorzy buraka cukrowego domagają się uczciwej wyceny Krajowej Spółki Cukrowej S.A., której wartość Ministerstwo Skarbu Państwa zwiększyło w ciągu roku o 55%, pomimo że wartość nieruchomości w Polsce spadła o 25%.

Rząd RP sprzedał kapitałowi zagranicznemu 60% cukrowni i rynku cukru w Polsce za około 700 milionów zł, a od swoich uczciwych obywateli za 40% rynku chce prawie 2 miliardy zł.

Ponadto, nie przestrzegając prawa polskiego i europejskiego wspólne z Zarządem Spółki przekonywał plantatorów, aby nie domagali się pełnej płatności za buraki cukrowe, co pozwoli na niższą zapłatę za akcje. Teraz wynika z tego, że plantatorzy, nie odbierając pełnej zapłaty za buraki cukrowe (wg naszych szacunków około 250 milionów zł) zwiększyli zyski KSC, podnosząc jej wartość, co w konsekwencji spowodowało, że będą musieli zapłacić za akcje więcej, przynajmniej o kwotę, która nie została im wypłacona za dostarczone buraki cukrowe.

Prosimy Rząd RP o zapoznanie się z wycenami podobnych cukrowni w UE, gdzie za 1 tonę cukru kwotowego właściciele żądają od 400 do 500 €. Rząd RP natomiast, żąda od nas dwa razy tyle, wyceniając wartość 1 akcji na 2,47 zł. Zaproponowana cena jest zaporową, tylko po to, żeby plantatorzy nie wzięli udziału w prywatyzacji. Rząd RP chyba zapomniał, że jesteśmy w trakcie zmiany zasad regulacji rynku cukru i za 2 lata KSC może znaleźć się w bardzo trudnym położeniu, jeżeli teraz plantatorzy nie kupią tych akcji i nie będą gwarantem dostaw surowca do produkcji cukru. Kto wtedy najwięcej straci? Według nas nie tylko Skarb Państwa, ale i my wszyscy - obywatele tego kraju.

Uważamy, że Skarb Państwa powiela model, jaki miał miejsce w przypadku sprzedaży elewatora Stoisław. Rolnikom zaproponowano cenę za akcje wynoszącą ok. 3 zł, a sprzedaż nastąpiła po cenie 1,63 zł za akcję, ale już nie rolnikom. Dziękujemy za modelowe działanie Rządu RP ''dla dobra polskiego rolnika''.

Wobec zaistniałych faktów, żądamy od Rządu RP bezpośrednich negocjacji warunków zakupu udziałów przez plantatorów i negocjacji ceny za akcje, a nie dyktatorskiego podejścia do problemu.

 

Prezes Zarządu Głównego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Po 2020 po wolnieniu rynku cukru, po wprowadzeniu cukru z trzciny cukrowej KSC upadnie, więc SP (skarp państwa czytaj minister o przepraszam wicepremier Rostowski)) chce zarobić póki można...... Kupujmy akcje po cenie SP, heheheh...

Edytowano przez szumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Panowie po spotkaniu plantatorów na ten rok cukrownia Świdnica każdemu rolnikowi zmniejszyła prawie 8% limit buraka cukrowego. Tłumaczyli się ze nadważywszy z tamtego roku. ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W KSC była przymiarka do 10% redukcji ale jak pisałem udało im się sprzedać nadwyżkę i kontraktują po 100% limitu.

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

w cukrowni strzyżów grupa szudzuker też po urywali limity orzy kontraktacji o 8 procent z kawałkiem tłumacząc przeniesieniem części nadwyżki z tego roku na przyszłą kampanie i bądz tu mądry i coś zaplanuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczo19    0

Witam kupie limit do cukrowni chełmża prosze o kontakt na priv tel 669 246 053

Edytowano przez koczo19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Ciekawe czy ten rok nie będzie referencyjny do dopłat cukrowych bo tylu chętnych jest do siania a cukrownie nie bardzo chcą zwiększać limity??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolek1986    1

Witam

Kupię lub wezmę w dzierżawę (na rok 2014) limit buraczany KSC Kruszwica ewentualnie Nakło. Interesują mnie jedynie rozsądne propozycje. tel 603901041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Po 2020 po wolnieniu rynku cukru, po wprowadzeniu cukru z trzciny cukrowej KSC upadnie, więc SP (skarp państwa czytaj minister o przepraszam wicepremier Rostowski)) chce zarobić póki można...... Kupujmy akcje po cenie SP, heheheh...

 

Za zgodą PSL-u oczywiście, pesudo obrońcy wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Wezmę w dzierżawę limit z rejonu Kazimierza Wielka ,jeśli ktoś zainteresowany proszę pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie wszyscy kupują limity ale po jakich cenach? W ogłoszeniach piszą ludzie że sprzedają po 100zł i się na to godzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

według mnie dać po 100zł/tonę to porażka ,wolę już wziąść w dzierżawę tak jak zrobiłem to teraz 10zł/tonę na jeden sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku znajomy sprzedawał, 150t, ja myślałem dać mu po 80 zł, ale zastanawiałem się czy warto, bo sam teraz myślę sprzedać, ogłosił się po 100 zł to dosłownie bili się rolnicy o ten limit, od razu po 100 zł sprzedał, gość bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mnie sie w ubiegłym roku udało nakupić brakujące 300 ton po 25-40 zł/t ale robiłem to wcześnie zanim podniósł się krzyk. Tydzień po mnie znajomi już po 50-60 kupowali. A teraz już po 100 zł 3 lata do ich końca?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Jak ktoś nie jest w temacie to i po 30 zł sprzeda, ja jak pamiętam od 5 lat to był po 100zł/t.

 

 

 

Kupie lub wydzierżawie limit buraka cukrowego P&L środa wlkp tel. 661917306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj