samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

tores    1

Mączlik to nie maczniak ;)))

Na maczlika wg etykiety dziala Apacz

 

Odnośnie Mączlika warzywnego - Apacz i Teppeki ale tylko stadia dorosłe, za parę dni znów będą latać ale w mniejszej ilości, środek w miarę na ograniczenie ale nie zniszczenie. Jak masz opryskiwacz z nadmuchem to środki sklejające siltac i afik i też po parę razy. Apacz działa ale na szklarniowego ten w kapustnych to inny gatunek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jest ktoś może zainteresowany kupnem kapusty białej (agresor) w główkach bądź szatkowana.
Kontakt pw.
Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie nietypowe pytanie. Ile może leżeć w worku kapusta szatkowana żeby była świeża? U mnie sie szatkuje i w dwa dni sprzedaje, ale wolalbym wieksze ilosc na raz poszatkowac i miec spokoj na jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

A ja mam takie nietypowe pytanie. Ile może leżeć w worku kapusta szatkowana żeby była świeża? U mnie sie szatkuje i w dwa dni sprzedaje, ale wolalbym wieksze ilosc na raz poszatkowac i miec spokoj na jakis czas.

Jeżeli temperatura się trochę podniesie to zaraz będzie z niej lecialo i będzie do wyrzucenia także nie ma co szatkowana do przodu bo można się nadziac.

Edytowano przez Jeffo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Wytnj kapustę z tydzień przed szatkowaniem żeby trochę obeschła i odparowała, jak nie będzie szatkowana taka świeża prosto z pola to szybko wody nie puści, u mnie rekord to tydzień czasu i wyglądała idealnie zero wody :)

 

Ja sprzedaję: główka - 1,1zł sztuka (waga ok. 2-3kg idealna handlówka), główka w worku 0,40zł/kg, szatkowana 0,55zł/kg. Ceny przy ilościach paletowych.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka    0

Co zrobić z kapustą w którą wdał się robak śmietka kapuściana ? Kapusta w zewnętrznych warstwach jest uszkodzona , czy nadaje się do szatkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Z wciornastkiem to wiem że można szatkowac bo nie widać tego w siekance ale ze śmietką chyba nie przejdzie bo te ślady są pomarańczowe i przez to widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka    0

A jaki ma wpływ wciornastek na jakość kapusty kiszonej?  Jeśli chodzi o śmietkę to martwią mnie nie same uszkodzenia bo je można odciąć tylko żeby nie było gdzieś w głębi kapusty  larw. Jak patrzyłam we wrześniu to były widoczne a teraz jakby ich nie było , może to związane jest z fazami rozwoju śmietki? Mam stałych klientów i zależy mi na jakości.  Dzięki marti za odpowiedź :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jasna sprawa, ale póki co 8 stopni u mnie jest więc prawie jak w lodówce.

Duży agressor Ci urósł? U mnie główki 4-7kg.

 od 3-4 do 8kg 

Orientuje się ktoś może czy gdzieś w Łódzkim skupuja kapuste (w całoścci lub szatkowaną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Zapytaj w Smardzewie u Kucharskiego.Ale jak będziesz pytał o cenę to najpierw usiądź by on zawsze cenę dołował i napewno ci nie nawali.Ja te największe zostawiłem na polu bo po pierwsze słabo się przechowują a po drugie nie będę złodzieji dorabiał na swoich plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Hej. chciałbym zapytać kiedy zaczynacie produkcje rozsady, chodzi mi o kapustę głowiastą białą, i czy produkujecie we własnym zakresie czy kupujecie? jeśli tak jaki jest przybliżony koszt jednej sadzonki? pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jak wygląda przemarznieta kapusta? Co się z nią dzieje? Podobno na zewnątrz nic nie widać, tylko po przekrojeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Tak tylko wewnetrzne liscie przemarzaja, od wierzchu nic nie widac.Mozna to sprawdzic stukajac w glowke, przemarznieta daje taki gluchy pusty odglos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj