Skocz do zawartości
stopka

[kapusta] Nawożenie kapusty przed posadzeniem

Polecane posty

stopka    0

Witam.

Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?

Edytowano przez dogberry

wolfik    1

witam, a ile tej kapusty chcesz sadzići na jaki zbiór? Hydrocomplex jest dobrym, lecz za drogim nawozem. najlepiej wykonaj analize gleby i wtedy myśl o nawożeniu. u mnie stosujemy fosforan amonu- Polidap i siarczan potasu przed sadzeniem a później po ok 4 tyg saletra wapniowa na dodanie kopa. wychodzi połowe taniej niż gotowe nawozy tzw."dla działkowców". polifoska też sie nadaje ale uwaga na chlorki.

stopka    0

chodzi mio nasadzenie wczesno-wiosenne pod tunel.

hydrocomplex chyba jest najpopularniejszy:) bynajmniej ja używam, ale chciałam wynienić się doświadczeniem.

dzięki za odp

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samson
      Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....
    • Przez karolek1482
      Witam. Czym Wy owijacie kapustę pekińską przeznaczoną na sprzedaż w kartony(musi być mocno zwinięta) ponieważ czasami gdy nie jest zbita dobrze cięzko ułożyć żeby kg były. I zwracam się z pytaniem jakich w owijarek używacie i gdzie można takie kupić? Widziałem gdzieś takie ładne metalowe ale nigdze w internecie nie mogę ich znaleść a sam używam zrobionej w domowym warsztacie troche mało wygodna.

• Przez mary
      Kiedy ruszacie z nawozami na oziminy?
    • Przez Sznaps
      Witam, mam pytanie. Zastanawia mnie to, czy wiosną najpierw stosować nawozy sztuczne, czy zwalczać chwasty w zbożach ozimych. Zawsze zwalczałem chwasty jesienią, ale tym razem nie pozwoliła pogoda...

Dziękuje i pozdrawiam!!!

• Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?