samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie ruszyliście już z młodą kapustą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Po zasianiu kapusty w grunt jest konieczne jakieś pikowanie np tam gdzie będzie kilka rozsad bardzo blisko siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Nie jest potrzebne pikowanie, chociaż musisz dobrze ustawić siewniczek bo las też nie jest wskazany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

kapusta zasiana  dwie odmiany Quartz i ambrosia. A  pchełkę w rozsadach zwalczam środkiem Decis Mega polecem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Nie jest potrzebne pikowanie, chociaż musisz dobrze ustawić siewniczek bo las też nie jest wskazany. :)

ok dzięki mam nadzieje że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Posiałem kalafior i zmieniłem żeby było rzadziej i Ci powiem będę miał pielenie tylko przez to bo będzie rosło jak na popiardowie owies i chwastów więcej także już następne zgęszczam najlepiej weź zrób rowek i siewniczkiem tam przejedź zobacz czy jest ok a jak nie to rób tak do skutku i najlepiej siewniczek zostaw do tego rozmiaru nasion;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron323    0

Witam, mam takie pytanie czy opłaca się sadzić kapuste na ziemi 6 klasy, dodam że chodzi mi o 1 ha i nawiózł bym obornikiem gdzieś 40t/ha . A jak nie to co było by lepsze. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

może i by  cos z tego było, ale by musiał być rok deszczowy, a jeśli będzie susza nie ma szans, u mnie w zeszłym roku na 3 klasie bez nawadniania plantacji urosły główki kapusty maksymalnie 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No to 6kilowe uważasz za małe?Ja byłbym chory z nerw ja by mi takie krowy urosły.Ja na moich klientów to 3,5max.Chyba że na kwaszenie od razu prosto z pola to wtedy rozumiem.Ale wracając do tematu to na 6 klasie bez nawadniania to daj sobie kolego z warzywami spokój.Bo tylko się narobisz i nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

A jeżeli jest 4-5 klasa ziemi  i jest nawadnianie to urosinie kapusta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

4 klasa przy nawadnianiu i obfitym nawożeniu da rade na 5 moim zdaniem jak i na 6 szkoda roboty.Warzywa są wymagające i nic zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jeżeli jest to V klasa ale gleby ciężkie i podmokłe to kapusta jak najbardziej a jeżeli piasek piasulek to wiadomo słabe żytko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam zaryzykowałem na 5 klasie , zasadziłem w tym roku wczesną kapustę pod włóknine i jest naprawde ładna tylko nawadnianie i nawożenie musi być obfite . 4 lata temu rosło jeszcze tam żyto i plony oscylowały około 3t/ha , nawiozłem wapnem i obornikiem pole jesienią , a  na wiosne posadziłem bób a po bobrze na jesień brokuły , brokuły były takie że ludzie nie mieli nawet takich na lepszych ziemiach , kluczem do powodzenia na słabych glebach jest obfite nawadnianie i nawożenie. U mnie w okolicy dużo osób sadzi warzywa na słabych glebach na 5 a nawet 6 klasie ale trzeba to po prostu obficie to nawadniać a plony porównywalne jak te na lepszych glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawron323    0

dzięki za odpowiedzi :)  będę nawadniał i zobacze co z tego będzie a jak nic to będę wiedział że nie inwestować w kapuste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie jak tam u Was ceny młodej białej, pekińskiej i kalafiora?

 

Jakby ktoś był zainteresowany sprzedażą to proszę pisać PW. Dostawa w okolice Wielunia, ilości paletowe, kapusta może być luzem w skrzyniach, kalafior w łuszczce, pekińska w kartonie. Wszystko do uzgodnienia, płacę gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łódź Zjazdowa kapuste młodą dzisiaj oddają złotówke i bardzo słaby popyt , wogóle w tym roku słabo idzie kapusta , a kalafior 5 złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Po 1 zł? Sytuacja je..ie dramatem cytując klasyka. U nas jeszcze wczoraj zawoziłem po 3 zł główka-i tym ostatnim transportem zakończyłem walkę z młodą kapustą ogólnie jak dla mnie (jakimś wielkim plantatorem nie jestem) sezon dużo lepszy od zeszłorocznego, a martwiłem się że będzie u nas problem ze sprzedażą i zbytem. Za 1 zł nie ma sensu i nie opłaca się tego sadzić chyba że ktoś ma takie kosztowne hobby....Ale sami czasami jeden przed drugiego obniżamy ceny byle sprzedać i nie wieź do domu, dojdą do tego jeszcze nowicjusze którzy widzieli w tym szanse na wielki biznes i mamy klops- a raczej górę kapusty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie kolego sprzedawałeś?

Bo w poniedziałek w Łodzi była po 1,7zł. Ta najwcześniejsza kapusta u mnie też wyszła dobrze bo zaczynaliśmy od ceny 4 zł a skończyliśmy na 3zł , a teraz już sprzedajemy troche późniejsze odmiany , a zawsze lepiej wychodziliśmy lepiej na tych późniejszych niż tych wcześniejszych (oczywiście mówie tu o cały czas o kapuście z tunelu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszDras    0

Trafiłem na gościa który zaopatruje sklepy te większe i mniejsze,  jakieś kuchnie i cateringi. Ogólnie fajna współpraca wymogi normalne (jedyne co to pakowanie do dostarczonych kartonów, które jak złapały trochę wilgoci to się rozlatywały)

, pieniądze po dostarczeniu towaru i tyle.  W zeszłym roku jeździłem do Łodzi i Krakowa i szczerze miałem dość po paru wypadach szczególnie gdy zobaczyłem to co miałem w kieszeni. Ja dopiero skończyłem jetme z foliówek i teraz szykujemy się do handlu truskawkami, później ogórki grunt pomidory i kapusta na przetwórstwo. Ogólnie jest co robić, słyszałem że straszna lipa się teraz zrobiła z kapustą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No odemnie też cały czas bierze jeden na rynku , bo jak by mi przyszło stać na rynku i prosić się żeby ktoś to wziął to można zgłupieć. Dzisiaj na Zjazdowej sprzedałem po 1,7zł ale od rana po 1zł  oddawali. Wogóle słabo idzie bo jakoś tak strasznie dużo to jej nie ma na rynku , bywało więcej pod inne lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam zasadziłem dla siebie kapustę z kupionych sadzonek ,przyjęła się dobrze ale po pewnym czasie zaczęła marnieć ,okazało się ze w serduszku siedzi larwa rolnicy zbożówka ,pytanie czym to wytępić ,pryskałem nurellkom ,dursban i nic żyje ?

  Nurelle D 550 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Sadziliscie już kapustę w grunt taką na kwaszenie np kamienna głowa? Chodzi mi o taka z rozsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj