Zaloguj się, aby obserwować  
Andrzej24871

Kupno nowego monitora lcd

Polecane posty

Andrzej24871    12

W temacie monitorów i ogólnie informatyki jestem zielony ( co tu owijać) monitor ze 22 cale około , kasa około 700 zł , trochę sie rozglądałem po aledrogo i .... tuner tv nie potrzebny chociaż jakby był zawsze + , czytać umiem no ale mi zależy raczej na dobrym bez awaryjnym sprzęcie którego dane są takie jak pisze na opakowaniu a nie jakieś gruszki na wierzbie no i żeby się nie popsuł zaraz po gwarancji :D .Jakie marki są dobre , i jakbym mógł prosić powklejajcie linki i opiszcie troche jakie zalety, dzięki z góry


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Ja bym polecał LG 22 cale jak napisałeś, albo samsung. LG daje gwarancje na bad pixele na 30 dni. Asusy, mediony i nne cuda se daruj, chyba, że będziesz używał kompa sporadycznie bo zależy jaki Ci sie trafi. Jak dobry to i medion będzie chodził, ale jakość obrazu i tak będzie słabsza niż LG lub samsung. Najlepsze są EIZO monitory, ale kasa juz potężna. Jak znajdziesz monitor na matrycy MVA lub PVA to bierz taki. Jak znajdziesz IPS to są najlepsze matryce. Matryce NT są tańsze i jest ich najwięcej, do codziennego użytku wystarczające. Podświetlenie matrycy to na LED teraz już bym brał, ceny już sie nie są straszne.

 

Czyli szukja monitora z:

 

Rozdzielczość 1920x1080 , tzw. full HD

 

Matryca NT, naljepiej z IPS, podświetlenie LED

 

Funkcja pivot jest fajna też do obróbki tekstu

 

Złącze DVI i HDMI, D-SUB to przeżytek

 

Reszta parametrów to se darować można, bo każda firma inaczej pisze, kontrasty i czasy reakcji w nowym monitorze są na dzień dzisiejszy wystarczające. Tylko gracze szukaja monitorów z czasem reakcji 2 ms.

 

A tuner to nie wiem czy warto dopłacać, przecież napewno masz telewozor :rolleyes:

 

Z Tunerem , a tu LG z IPS cudo normalnie, tu LG z IPS 21,5 cala, tu wersja ekonomiczna LG z NT 21,5 cala

 

 

 

 

 


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

:rolleyes: Dzięki kolego, a z tymi wadliwymi pikselami to chodzi o to że jakby się okazało że te malutkie kropeczki z których się składa cały obraz ( to są piksele?) coś było z nimi nie tak źle kolory wyświetlały czy coś to wtedy wymienią ? I wiesz czytałem gdzieś o jakimś producencie notboka ( nie wiem czy dobrze napisałem ) że ma zastrzeżone w gwarancji że jeśli chyba około 1 cm kwadratowy pikseli nie działa lub wadliwie działa (plama na monitorze) to nie jest to uwarzane za wade :o . No i właśnie nie chciałbym w coś takiego wdepnąć że niby wszystko ładnie pisze a tu zonk . Jeszcze raz dzięki za odpowiedź .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Jeśli na monitorze zobaczysz jeden wadliwy czyli nie świecący pixel to wtedy wymieniają Ci na nowy. Inni producenci to piszą że jak Ci na monitorze wyskoczy 3% ekranu takich wadliwych pixeli to dopiero Ci wymienią. A w LG masz 30 dni bez żadnych wadliwych pixeli, tak jak pisze w gwarancji. Ja też kupiłem LG 22 cale, jakościowo to tosamo co samsung, cena też podobna, a zawsze jakaś tam lepsza gwarancja jest.

 

Jak napisałeś cały obraz składa się z grupek 4 kolowych plamek, plamki składają się z pixeli. Jak Ci się wypali pixel to masz czarną plamke w obrazie na stałe.

 

Monitory starsznie potaniały, bo każdy kupuje laptopy. Ja jak kupowałem w zeszłym roku swój monitor LG flatron dałem 600 zł, ale to zwykły 22 cale na matrycy NT, bez bajerów. teraz taki połowę mniej stoi.

 

 


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Już od jakiegoś czasu patrze na LG IPS236v , Dzięki Biebrzak za polecenie tego monitorka bo już sprzedawczyni mało mi nie wcisneła philipsa na matrycy TN z tunerem no ale wkońcu zamówiłem w tym Denikomp i mi przysłali . Mam tylko takie dwa problemy jeden to problem w kompie napęd Cd mi nie działa i i wogóle tej płytki z driverami i ogólnie całym oprogramowaniem nie czyta , hmmm noto jak uruchomiłem nowego lg . ustawienia karty graficznej i zmieniłem żeby system drugi monitor traktował jak główny a ten stary odłączyłęm w tym panelu a sam driver też jest na stronie LG ale bez tego drivera normalnie monitor pracował. Drugi problem >> rozdzielczość optymalna 1900(coś tam) na 1080(chyba) i jeśli tak ustawie to obraz tak jakby wystaje poza monitor musze zmniejszyć rozdzielczość wtedy obraz jest na całym monitorze nie tak jakby wystaje za niego , w menu monitora w ustawieniach jest ustawianie obrazu znaczysie jego przesuwanie tylko że ta opcja jest tak jakby zablokowana znaczysie ona jest tylko nie da się wejść w to ustawienie i głębokości czerni tak samo a w nocy jak jest ciemno znaczysie to kurde pół pokoju oświetla super wszystko widać na YT widziałem porównanie tego ips do TN zwykłego i jak jest ciemno to na tej matryc TN mało co było widać. Podstawke już porysowałem klawiatórom :( a tak to jest super tylko ta rozdzielczość .

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj