Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A słyszał ktoś że od lipca Azotu wprowadzają nowy niższy cennik?

Na razie wypychają droższe zapasy.

Może i będzie, ale jak Zaksan był po 880zł brutto, to moim zdaniem nie było na co czekać. Bo po ile może być? Po 850? A może po 1050? Gdybanie i tak można bez końca, a później kupować w zimę po 1200 albo ruską za 1100

  • AgroTeam
Opublikowano
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A słyszał ktoś że od lipca Azotu wprowadzają nowy niższy cennik?

Na razie wypychają droższe zapasy.

To coś słabe masz info ;) Widziałem cennik z czerwca i w lipcu wszystko o kilkadziesiąt zł do góry.

  • Like 1
Opublikowano
4 godziny temu, Agrest napisał:

A słyszał ktoś że od lipca Azotu wprowadzają nowy niższy cennik?

Na razie wypychają droższe zapasy.

Coś obiło się o uszy, dlatego czekam z azotem. 

Opublikowano (edytowane)

No właśnie ponoć chcą powalczyć o odzyskanie klienta który zaczął wspierać wschodnią konkurencję.

Z wypowiedzi właściciela składu bije optymizm. Oby się w porę obudzili.

Rok ujowy jak mało który. Sadownictwo w tym roku rozłożone na łopatki rolnictwo susza. Kasy w obiegu dużo mniej jak w inne lata. 

Kiepsko u nas źle u nich.

Edytowane przez Agrest
  • AgroTeam
Opublikowano
Ja bazuje na tym co widziałem w cenniku azotow. W czerwcu zaksan 760 a w lipcowym już 800 netto. Więc cenniki pośredników Maja dla Mnie małe znaczenie bo oni do tego doliczaja swoją marże
Opublikowano

dodam coś od siebie.... miałem brać całe auto polifoski 6 po 1370netto z terminem płatności na grudnia, nie miałem zasięgu zająłem się robotą , dzwonię do przedstawiciela na drugi dzień a tu okazuje się , że ni stąd ni z owąt police o +40 cennik podniosły i zrezygnowałem... wolę kupić Ultrę niż wspierać police za takie cyrki z dnia na dzień bez uprzedzenia. 

Opublikowano
1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

Ciekawe jak w górę jak u moich okolicznych detalistów ceny są jeszcze stare. Saletra po 1150 zł brutto. Cena się utrzymuje się taka od dawna. Nie wiem skąd te ceny saletry 800 zł za tone?

Znam takie punkty, co saletra jest po 1200zł już z 5 lat. Obdzwaniasz największych graczy w rejonie w odpowiednim czasie, cały tir, gotówka i jest inna rozmowa

  • AgroTeam
Opublikowano

andrzej1988 napisał:

Ciekawe jak w górę jak u moich okolicznych detalistów ceny są jeszcze stare. Saletra po 1150 zł brutto. Cena się utrzymuje się taka od dawna. Nie wiem skąd te ceny saletry 800 zł za tone?

Pewnie kupujesz jako detalista wiec ceny masz kiepskie. Znam to z własnego doświadczenia. RSM jak bym miał teraz kupić ze starych zapasów to jest po 840 netto dlatego szukam całego auta i jak coś połowę odsprzedam ale cena około 700zl. To samo sie tyczy stałych form, za rozladunek i przechowanie firmy liczą sobie do 200zł tona i stad masz ceny ponad 1000

Opublikowano
9 godzin temu, griga napisał:

 

Pewnie kupujesz jako detalista wiec ceny masz kiepskie. Znam to z własnego doświadczenia. RSM jak bym miał teraz kupić ze starych zapasów to jest po 840 netto dlatego szukam całego auta i jak coś połowę odsprzedam ale cena około 700zl. To samo sie tyczy stałych form, za rozladunek i przechowanie firmy liczą sobie do 200zł tona i stad masz ceny ponad 1000

No własnie kupuje u detalistów. Samochodu całego czy cysterny RSM nie bede kupował na około 5ha pszenicy. Ogólnie to potrzeba mi około 1200 kg saletry, 1300 kg RSM 28, 1500 kg tarnogranu PK pod korzeń - to jest pod pszenice czyli jakieś 4 tony a pod soje na około 4 ha potrzeba z 1200 polifoski to już mamy w sumie 5200 kg. Do pełnego samochodu brakuje z 15 ton. Na raz wszystkiego też nie kupie bo nie zawsze mam tyle kasiory. Azotowe kupuje lipiec sierpien. PK kupuje przed siewem ozimin. A po wypłacie zaliczek dopłat kupuje na wiosenne  siewu nawóz pod rośłiny jare.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v