Zaloguj się, aby obserwować  
Fisch

Schaffer vs Bobcat - Prośba o opinie, porównanie maszyn

Polecane posty

Witaj.

 

Oczywiście niektórym wydaje się ze pompa im wieksza tym lepsza, a to nie prawda ma być po prostu dobrze dobrana B) . Musisz pamietac że zawsze jest coś za coś, pompa zębata pracy(nie myl z pompą jazdy) niezależnie czy pracuje czy nie, pobiera "moc" i tak pompa o pojenmosci ok 14cm (to jest 40 l/min.) pobiea zawsze 13 KW, 21cm (to jest ok. 60 l/min.) 18 KW, tak więc zużycie paliwa będzie wieksze przy większej pompie. Dla wiekszości urządzeń 40 l/min jest ok. ale jak chcesz więjkszą pompe w Schaffer to nie problem, ale pamiętaj paliwo :( !

 

Co do prędkości i wydatku. Zawsze mozesz mieć wieksze obroty silnika i jechac wolniej. Schafer ma hamulec wielotarczoiwy mokry z zaworem sterujacym, naciskasz hamulec nożny to w pierwszej fazie nie hamujesz tylko zmiejszasz "ilość" oleju na silnik jazdy.

 

Co do widoczności przekonaj się sam Weideman i Schaffer to układy klasyczne sprawdzone wygodne w sterowaniu. Jeżdzi się doskonale, (tyłek nie ucieka).

 

Co do serwisu chłopaki się starają,. Drogi jest filtr cisnieniowy, ale raz na 800h można przeżyć . Oby tak dalej.

Jak sam to wszyustko przemyślisz to zobaczysz co wybrać.

Schaffer jest niedozajechania.

Ja po wybrałem Schaffera 2336 - przyjedz, zobacz.

Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej all

A ja jestem kony111 z Głogowa w dolnośląskiem [koło Legnicy 60km].

Także na As mam jakies 130km, postaram się przybyć i oblookać sprzęty.

 

A powiedzcie proszę - jak z serwisem??? Bo to bardzo ważne jak Schaffer ma rozwiniętą sieć serwisową. Żeby sie nie okazało jak z husqvarną, że magazyn części jest na Słowacji i byle sprężynkę trzeba stamtąd zamawiać. Czeka sie po 14 dni, masakra.

 

Serwis Schaffera, jak narazie mnie nie zawodzi oby tak dalej. Choć nic w mojej 2336 nic się nie dzieje więc tylko przeglądy. Trochę drogi filtr ciśnieniowy ale 1x na 800h to do wytrzymania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj