Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Samiec

sprzedaż kukurydzy pod kiszonke

Polecane posty

Samiec    0

Witam,

 

za dużo zasiałem kukurydzy w tym roku. Dwa Silosy mam pełne. Zostały mi na polu jeszcze 2 ha kukurydzy. Chcę ją sprzedać, bo dodatkowa pryzma jest mi niepotrzebna, a ziarno też mnie nie interesuje.

Po jakich cenach sprzedaje się kukurydzę pod kiszonkę? od przyczepy, hektara, m3?

Kupujący oczywiście sam musi zorganizować sieczkarnię i transport z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

No to na ziarno bardziej się opłaca bo może sypnąć dobrze bo są ładne kukurydze w tym roku (przynajmniej u nas) i cena też nie będzie zła.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Jak dla mnie cena 2500-3000zł/ha była by nie opłacalna. Nie wiem jak masz zasobne gleby i ile musisz zabiegów wykonywać, ale mnie utrzymanie 1ha kukurydzy kosztuje ok 2000-2500zł, więc jak sam widzisz irracjonalnym by było pozbyć się w cenie niewiele wyższej od poniesionych kosztów tej roślinki z pola. Uważam, iż 3500-4000zł/ha to powinna być minimalna cena za jaką odsprzedasz kukurydzę, ale decyzja ostateczna i tak zależy od Ciebie, bo sam lepiej wiesz jakie warunki atmosferyczne, glebowe oraz zapotrzebowanie na ten rodzaj paszy występują w Twojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    4

FlashForward musialbys znalezc jakiegos desperata zeby Ci kupil ha za 3500. U nas sie sprzedaje po 2500 a jak juz naprawde ladna to 2800, 3tys to juz max rzadko spotykany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

W tym roku Ci nie potrzebna, a za rok czy dwa może nie być qq. Jak dla mnie rób kolejną pryzmę, szczególnie jak ta kukurydza to dla bydła mlecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Policz ile włożyłeś w uprawę tej kukurydzy, a według mnie to rób pryzmę, 2lata były gdzie deszczu nie brakowało, a co za rok będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

No właśnie po co to sprzedawać.

Ja tam bym się nie zastanawiał tylko bym ją wykosił na kiszonkę ew. zostawił na ziarno.

Tylko jak wygląda sprawa z kombajnem? Jak masz swój to nie ma problemu, a najmować to też trochę ciężko znaleźć bo wszystkie już przejdą na sen zimowy chyba że ktoś w okolicy też będzie kosił qq na ziarno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    156

Moim zdaniem najsensowniejsze wyjście w tej sytuacji to nająć kombajn i sprzedać ziarno nawet mokre prosto z kombajnu - ziarno w tym roku w cenie to i może pare zł ci zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    85

wszystko zależy od tego jaka cena będzie za ziarno. Sam kupił bym że 2ha zielonki kukurydzianej na pniu ale więcej jak 50zł za tonę ściętej kukurydzy nie dam. Zbiór też kosztuje tak że jak sprzedajecie na pniu musicie koszt zbioru odjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096
       
      Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
×