SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Paul73    1

Kolego Totril to niewiele różniący się środek względem emblemu, Bromotrilu. Totril w pierścieniu ma podstawiony jod Emblem i Bromotril brom. Różnica w działaniu niezauważalna i na polu nie występuje statystycznie istotna. Jest jeszcze Tristar czyli mieszanina bromoxynilu, ioxynilu i fluroxypru czyli emblem ze starane i do tego Totril. Czasy tych środków to już przeszłość tak powiedział gość z którym mam się spotkać żeby mi opowiedział o tej prezentacji, którą znalazłem i wrzuciłem. Wcześniej ktoś napisał że takie spustoszenie w chwastach zrobił basagran, na tyle co znam to basagran dobrze sobie radzi w momencie kiedy chwasty są małe a nie komosa ponad metr tym bardziej że jest średnio wrażliwa. Zaintrygowała mnie ta kombinacja bo tam coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

paul73 to jak sie spotkasz z tym gosciem i sie dowiesz co to za cudo to podziel sie z nami napewno bedziemy wszyscy bardzo wdzieczni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Ja mam pytanie do producentów cebuli.

Jakiego typu sortowniki najlepiej wam się sprawdzają? Nie chodzi mi o wydajność ale o dokładność sortowania i uszkodzenia cebuli.

Rolkowe, taśmowe, sitowe - czy są dużo lepsze od zwykłego starego polskiego sortownika bębnowego?

 

 

 

Jak sprawdzają się obcinarki śmigłowe? w porównaniu do wałkowych?

 

Z własnego doświadczenia wiem, że wałkowe są dobre, ale do suchej cebuli. bo jak trafi się tylko trochę mokrego szczypioru, albo jakaś zepsuta lub drobniejsza cebula to wałki zaraz robią się mokre i cebula wygląda okropnie.

Jakie macie ustawienie przy sortowaniu? wywrotnica-obcinarka-sortownik czy możne inne?

 

będę wdzięczny za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego lampo smiglowa jest najlepsza rolkowa wciaga towar gniecie i jak trafi sie zgnila to reszta brudzi sie na walkach jak bedziesz kupowal to patrz na smigla czy sa dobrze wywarzone zeby sie nie urwaly a co do sortownika to polecam krukowiaka dobrze sortuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paul73    1

Witam

 

Panowie jak obiecałem to pisze wrażenia ze spotkania. Gość jest bardzo podobny do serialowego Housa wprawdzie nie nazwał mnie idiotą choć jak mi zaczął tłumaczyć ile kasy wydawałem na opryski w cebuli i za ile można to zrobić to już sam uznałem że jestem idiotą. Facet nie każe oszczędzać na zabiegach nie ukrywa środków pod dziwnymi nazwami tylko operuje substancjami i tu się zaczyna jazda wszystko. Jak mu pokazałem moją ochronę grzybową to na każdym ha mogłem zaoszczędzić 500zł :o używając tych samych substancji i dawek. Co do chwastów to bardzo spodobało mi się podejście, facet wychodzi z założenia że trzeba wejść na pole choć kilka razy żeby coś sensownie zrobić. pokazał mi zdjęcia na jakich polach przyszło mu działać to ja już by ludzi wpuszczał a on to zwalił środkami. mimo że mieszkam 200km umówiłem się na kilka wizyt. Każda płatna :( droga i wejście na pole, zobaczę po pierwszej wizycie czy robi tak jak mówi czy kolejny oszołom, któremu wydaje się że coś wie. Jak zrobi tak że ludzi nie będę musiał wpuszczać na pole w chwasty to warte będzie tego każdych pieniędzy bo wszyscy wiemy ile kosztują ludzie i dalej robota nie jest zrobiona jak się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

paul73 czyli wiecej bedziesz wiedzial jak pzyjedzie i powie czym pryskac jak zobaczy pole cebuli a czy powiedzial jakie zastosowal srodki bo nazwy substancji czynnych nic nam nie powiedza jak nie bedziemy znali dawek i nazw srodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Holendrzy wyłącznie operują substancjami czynnie działającymi , ja również był bym ciekaw . Stosowaliście może boxer ( zbożowy ) w cebuli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Koledzy to jak to nie można sobie poradzić z ochrona w cebuli tymi środkami które są np goal , lontrel, czy lentagran? A tak poza ochrona macie jakąś opinie na temat cebuli ARMSTRONG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Cebula ARmstrong potrzebuje w miare dobrej ziemi a tak to nawet ładna i duża rośnie oraz jest twarda ale niezbyt do dłuższego przechowywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

A jaka cebule polecacie do przechowywania klasa ziemi IV bo miałem juz kilka odmian ale chciałbym spróbować jeszcze innej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

no właśnie bejo chwali się długim przechowaniem armstronga ale ostatnie 2 sezony nie potwierdzał bym tego.. a wszystko było temperatura w pryzmie, fazor, warunki tylko w tym roku nie ciekawe do zbioru kiedyś grabowska przeleżała mi do maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

fosforan około 200 kg na ha to ninimum plus do tego z 300 kg soli .. i 200 saletrzaku pod korzen


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

plon cebuli u mnie kształtuje sie różnie od troche ponad 30 t gdzie to moja wina .. do troche ponad 50 t z ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Poszukaj w Google tam są wszystkie odmiany i kontakty gdzie co i jak

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

witam siał ktoś może z was odmianę pnos Wiktoria Skierniewic i Supre producent zachwala wysokim plonem i dobrą łuską i drugie pytanie jaką polecacie najwcześniejsza odmianę z siewu miałem w tym roku Majke i nie jestem specjalnie zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj