yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztof1987    211

mam brata w dani i tam do min ograniczają ugniatanie pola kołami jak już muszą coś robić zakładają bliźniaki mają na tym punkcie hopla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

mnie ciekawi jak długo taki arion pociągnione z tym agregatem 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

tylko on na ubitej ziemi robił daj go w świeżą orke to długo nie pociąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Witam stoje przed wyborem zestawu uprawowo siewnego i zasatanawiam się między zestawiem zaczepianym a zawieszanym 3 m czy na 100ha jest sens inwestować w ciągany? Z drugiej strony pracuje sam i organizacja była by dużo lepsza przy ciąganym co o tom powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zalezy od wielkosci pol. Bo jak masz kawalki po 0.3 hektara to zawieszanym szybciej i wygodniej. A jak masz takie po 3,5 ha to ciagany. I plus dla ciaganego podnosnik tak nie cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Właśnoe mam 140km i z zwieszanym na kuhn sitera to troche słabo. Biore na prow i właśnie przyszły mi poprawki miałem złożone właśnie na kuhna sitere i zastanawiam sięczy nie dołożyć około 60tyś i nie wziąść Espro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

U mnie gospodarz sieje wlasnie sitera 130 km ciagnikiem i daje rade. W tym wypadku bral bym sitere bo masz czym ciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Tylko ja mam ciągnik 4cyl i brak będzie stabilności

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Pierwszy raz taki siewnik widzę... ciekawe jak części zaminne byś zdobył w razie co. Na twoim miejscu rozważyłbym dołożenie paru groszy i kupił poznaniak przy najmniej części dostaniesz a i na rynku wtórnym znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
Siewnik Agro Tom - polecicie https://www.olx.pl/oferta/siewnik-agro-tom-3m-talerzowy-podest-znaczniki-CID757-IDyHdOL.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
Siewnik Agro Tom - polecicie https://www.olx.pl/oferta/siewnik-agro-tom-3m-talerzowy-podest-znaczniki-CID757-IDyHdOL.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-agro-tom-3m-talerzowy-podest-znaczniki-CID757-IDyHdOL.html warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas501    0

Witam. Poszukuję siewnika jak w temacie 3m. Początkowo chcieliśmy kupić unia polonez 550/3D, POM Brodnica JOTA Z lub odpowiednik na redlicy dwutalerzowej z agromaszu. Jednakże po obejrzeniu siewnika z agromaszu i porównaniu jego wykonania do innych marek np. kuhn, pottinger, maschio czy nawet POM nie wyglądało to najlepiej. Siewniki były konfigurowane mniej więcej w taki sam sposób: redlice talerzowe, kółka dogniatające, komputer do ścieżek, spulchniacze śladów (praca solo) i znaczniki boczne hydrauliczne. Cena uni wraz z komputerem STARTER SEED 37 tys, agromasz 34,5 tys, POM 32tys. Sprawdziliśmy na targach jakie rozwiązania mają inni producenci i dodatkowo popytaliśmy u dealerów o ceny nowych siewników (pottinger, amazone, kuhn, maschio), ceny od 49 tys w przypadku maschio do ponad 60 tys przy amazonce. (Wszystkie ceny bez większych negocjacji) Została więc alternatywa siewnika zagranicznego, ale używanego. Niestety w w.w. maszynach jest redlica jednotalerzowa, rotec mnie jakoś nie przekonuje. Proszę o opinie odnośnie siewników kuhn premia, maschio nina, pottinger vitasem lub rodzimych odpowiednikow. Siewnik ma pracować na ok 20ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj